Добавки за колата

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Добавки за колата

Мнение от akotower » 27 Авг 2022 16:41

Здравейте , колеги ! Какво ви е мнението за добавките? И по специално за добавките XADO ? Помагат ли наистина или напротив - вредят на колата ?

centil
Мнения: 934
Регистриран на: 20 Авг 2016 11:13
Местоположение: Germany
Получена  благодарност: 18 пъти

Добавки за колата

Мнение от centil » 28 Авг 2022 11:01

akotower написа: 27 Авг 2022 16:41 Какво ви е мнението за добавките?
Положително, ако знаеш какво и как искаш да постигнеш.
akotower написа: 27 Авг 2022 16:41 И по специално за добавките XADO ?
Хвърлени пари на вятъра.
akotower написа: 27 Авг 2022 16:41 Помагат ли наистина или напротив - вредят на колата ?
Зависи от марка и дозиране.
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE - ex
Yaris XP21 M15A-FXE

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Добавки за колата

Мнение от vfr800 » 28 Авг 2022 18:08

Принципно в повечето случаи нищо не правят. В 80 процента от тях има парафин, който има мигновен ефект първите няколко километра. Получава се ефекта уау ,който лека полека отминава , но плавно , за да не усетиш. Аз лично съм имал успех с коктейл от добавки в ръчна скоростна кутия с леко шумни лагери. Казвам леко , защото тъкмо бяха започнали да шумолят заради несмяна на масло. Коктейла , който ползвах беше руската добавка ресурс, която всъщност вътре в нея има доста фини парченца меки метали от рода на месинг мед и т.н. Ефекта е , че те се отлагат по повърхността на лагера и съчмите ги пресоват като по този начин се намаляват хлабините. Освен тази сложих и на лики моли MoS2 като идеята тук молибденовия дисулфид да се отложи и той върху металните частици от добавката ресурс и да намали тяхното износване . Всичко това беше изцяло на теория ,която обаче се оказа супер ефективна и на практика.Като цяло утихнаха лагерите ,не се чуват повече и така над 20000 километра. Идеята беше да се закрепи кутията докато колата отиде за скрап. Тя пък се оказа жилава и още не иска да ходи за скрап :P
На XADO съм ползвал за ръчна скоростна кутия добавката с идеята да се подобри работата на синхронизаторите на втора предавка, резултат никакъв. Ползвал съм и тази дето е за хидравлични рейки, резултат пак никакъв . Като цяло добавките са измислени за продавачите в горубляне. Могат успешно да скрият дефекти за кратко време.

Аватар
memorex
Мнения: 812
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Добавки за колата

Мнение от memorex » 28 Авг 2022 19:04

Някои марки добавки ,различни от тази за която стана въпрос, вършат добра работа ,но не са евтини и поради това не много популярни.Ползвал съм такива директно в резервара ,с цел подобрению по горивната и газоотвеждащи с-ми
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Добавки за колата

Мнение от ufer » 28 Авг 2022 19:05

И аз споделям горе-долу същите мнения. За някои неща помагат, за други не. Слагал съм руската добавка на скоростната кутия на старото ми ГСИ - кутията заспа. Слагал съм и Ксадо в цилиндрите против спечени сегменти, които така или иначе после свалих, но причината беше друга. В случая ксадото, комбинирано с няколко промивки с газ за горене, не ми помогна, но като разглобих мотора, буталата и сегментите бяха измити като бебешко дупе и нямаше и помен от нагар. Така че, който иска може да пробва, без да има големи очаквания, а ако има късмет е от отбора на оптимистите... :thumbsup:

Аватар
Ивайло Димов
Мнения: 958
Регистриран на: 11 Яну 2022 15:35
Местоположение: Шумен
Автомобил: Seat Toledo1,8 20V AGN
Благодарил/а: 37 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

Добавки за колата

Мнение от Ивайло Димов » 28 Авг 2022 19:18

Добавките за теч в охладителната система или хидравликата може да ти свършат работа на пътя колкото да се прибереш без пътна помощ.Добавките за масло може да имат ефект върху тракащи повдигачи на клапаните ,но ако са ти запекли сегментите и гори масло по 1 литър на 500 км си трябва ремонт.Добавките за скоростна кутия имат ефект ако няма големи щети и искаш да повишиш качеството на маслото .Добавките за поддържане на горивната система вършат работа .......особено зимата за дизелово гориво ,при бензиновите дюзи запеклили са само сваляне и утразвукова вана .От това ,което се предлага на нашия пазар съм ползвал Бардал и Лики Моли .....за руската Римет съм чел както добри така и лоши отзиви .Всичко зависи от това каква е целта на занятието .....механик в тубичка или бутилка няма :cheers:

На тези от Xado им нямам никакво доверие

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Добавки за колата

Мнение от mapamop » 28 Авг 2022 19:45

Със Бардал БДЦ раздвижихме дюза с моя човек с колите за части, само че дозата беше на око - някъде към 200 - 250 грама на 10 литра нафта, и в колата имаше към 10на.
Бензиновите добавки на бардал за октана, за дюзите на лики-моли, за горивната система на редекс, на бензиновата ми кола си бяха пари на вятъра. Т.е. дали в резервоара или в канала/на земята ефекта беше същият.
За измиване на маслените пътища и други не съм ползвал.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта