Забиване в ниските обороти

Аватар
Димитър
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Ное 2018 07:01
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Тойота Корола Версо

Забиване в ниските обороти

Мнение от Димитър » 21 Фев 2022 18:54

Привет колеги.Съжалявам че отварям нова тема но доста изчетох от форума и все стари теми.Колата е Тойота Корола Версо 2005 г д4д 116 коня.От извесно време при тръгване от светофар неможе да набира,а докато я натискам да набира на първа предавка забелязвам доста черен дим в огледалото,наберели и минали на следваща предавка всичко отшумява.Свалян е ЕГР клапана за профилактика и сякаш не е работил(направо нов)чистена е испускателната система,акуатора на турбото също се вижда че работи(с просто око)свещите също са проверени работят.Няма индикации по таблото за грешки.Въпроса ми е :
Могат ли да се наблюдават по разширено стойностите на работа на ЕГР клапана,вакуум помпата и турбината с добра диагностика и добър диагностик.От Пловдив съм и бих бил благодарен ако някой ме насочи към сервиз.За сега ще ходя в АУТОМОТОРС който ми казаха за по надежден

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Забиване в ниските обороти

Мнение от mapamop » 21 Фев 2022 19:54

Димитър написа: 21 Фев 2022 18:54диагностика
Диагностиката се нарича Techstream. Има функционални тестове в него, които ще ви върнат стойности. "Заводски" допустимите стойности ги има във сервизното ръководство за съответният двигател.
Прикачил съм ви стойностите за 1CD-FTV след 09.2003 година.
Другото е коментирано много пъти - дюзи, клапан(и) на помпата, клапан на рейла и т.н.
Прикачени файлове
Боян-1CDFTV.pdf
(60.15 KiB) Свалено 86 пъти
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта