ЯРИС 2007 - Ремонт на ауспуха без заварка.

Аватар
alokin
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Юли 2007 23:01
Местоположение: София

ЯРИС 2007 - Ремонт на ауспуха без заварка.

Мнение от alokin » 26 Юни 2021 23:41

Наложи ми се да закърпя отвор в изпускателната тръба близо до последното гърне. Заварката на куката за окачване не издържа на 13 годишната корозия, откачи се от тръбата и остави отвор с диаметър около 3-4 см. Мислех да ида на сервиз, но като си представих че ще се разделя поне с 50 лв, реших да закърпя положението поне за половин година. Купих бандаж за ауспух и два комплекта скоби за гумени съединения срещу 12 лв и запретнах ръкави. Трябва да поясня, че ползвах канала на добрия съсед, и множеството инструменти които имам свързани с професията ми на монтажник на обзавеждане.
Прикачени файлове
Ръждата е почистена и скобите са нанизани. Вижда се пастата която ще използвам за уплътнител.
Ръждата е почистена и скобите са нанизани. Вижда се пастата която ще използвам за уплътнител.
1.jpg (1.76 MiB) Преглеждано 1547 пъти
Тази ламаринка ще запуши дупката. Маркирах позицията на отвора и мястото където е бил окачвача.
Тази ламаринка ще запуши дупката. Маркирах позицията на отвора и мястото където е бил окачвача.
3.jpg (1.72 MiB) Преглеждано 1547 пъти
Все още се чудя как да го прикрепя окачвача.
Все още се чудя как да го прикрепя окачвача.
4.jpg (1.78 MiB) Преглеждано 1547 пъти
Уплътнителната бандажна паста е нанесена.
Уплътнителната бандажна паста е нанесена.
5.jpg (1.66 MiB) Преглеждано 1547 пъти
Ламаринката е позиционирана, скобите са стегнали окачвача - хрумна ми в момента в който стягах средните скоби.
Ламаринката е позиционирана, скобите са стегнали окачвача - хрумна ми в момента в който стягах средните скоби.
6.jpg (1.64 MiB) Преглеждано 1547 пъти
Да уважаваме чуждия опит - винаги спестява време, пари и нерви.

Аватар
alokin
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Юли 2007 23:01
Местоположение: София

ЯРИС 2007 - Ремонт на ауспуха без заварка.

Мнение от alokin » 27 Юни 2021 18:52

Днес монтирах ауспуха. Пърпоренето го няма вече и може спокойно да изкарам няколко месеца. Надявам се поне до зимата.
Прикачени файлове
Ауспухът е позициониран на мястото му...
Ауспухът е позициониран на мястото му...
7.jpg (1.66 MiB) Преглеждано 1497 пъти
...болтовете са стегнати . Може да тръгвам на път . При пробната обиколка на квартала всичко е на шест.
...болтовете са стегнати . Може да тръгвам на път . При пробната обиколка на квартала всичко е на шест.
8.jpg (1.53 MiB) Преглеждано 1497 пъти
ремонтираното място снимано по-отблизо.
ремонтираното място снимано по-отблизо.
9.jpg (1.45 MiB) Преглеждано 1497 пъти
Да уважаваме чуждия опит - винаги спестява време, пари и нерви.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 77 госта