Проблем с обороти при Toyota Corolla Verso 1.8VVTi 2005

petar.pavlov
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2021 16:01
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1.8VVTi

Проблем с обороти при Toyota Corolla Verso 1.8VVTi 2005

Мнение от petar.pavlov » 05 Яну 2021 16:05

Здравейте,
Имам Toyota Corolla Verso 2005 и напоследък имам проблеми с нея. При смяна от по-ниска на по-висока предавка и освобождаване на съединитея оборотите се качват, колата ускорява много бавно , оборотите се нормализират (леко падат) но колата продължава да ускорява. Всеки би казъл, че се дължи на износен съединител но от КарКом Варна (сервиз на TOYOTA във Варна) ми казаха, че няма проблем със съединителя и всичко си е наред.
Някой може ли да ме посъветва къде би могъл да бъде проблема?
Благодаря Ви!

Аватар
esko148
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Сеп 2020 21:44
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Corolla 1.6i 110к.с 2002г 3ZZU
Благодарил/а: 6 пъти

Проблем с обороти при Toyota Corolla Verso 1.8VVTi 2005

Мнение от esko148 » 16 Яну 2021 17:11

Ако аз бях с този проблем, първо щях да разкача клемите на акумулатора за няколко часа. Ако няма разлика, щях да я закарам на компютърна диагностика.

Повишаването на оборотите при смяна на по-висока предавка в разумни граници е нещо нормално за двигателите със система VVT-i, което е с цел по-бързо ускорение ( нещо като турбо :D ).
Ти обаче казваш, че колата не иска да набира, което като че ли изключва описаното по-горе.

Другата причина може да е гъсто масло в скоростната кутия, което да я прави тази беля.

Ако съединителя е виновен, то когато се изкачваш по нанагорнище, колата няма да набира добре, а само ще вдига оборотите без това да се отразява на вървежа ( съединителя приплъзва и не може да предаде адекватно целият въртящ момент към скоростната кутия )

Въздушния филтър сменян ли е?
Кабели и свещи?

Може да пробваш и с добавката на Liqui Moly за инжекцион.

Пиши когато намериш решението на проблема ;)
Toyota Corolla 2002г 1.6i 110к.с 81кW 3ZZU; Toyota RAV4 2013г 2.0i 158к.с 116кW 3ZR-FAE

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта