Airbag индикатор свети - грешка B1152

SnuffCat
Мнения: 44
Регистриран на: 25 Мар 2019 09:11
Местоположение: Перник
Автомобил: Toyota Corolla Verso 2.2 D4D
Получена  благодарност: 2 пъти

Airbag индикатор свети - грешка B1152

Мнение от SnuffCat » 08 Сеп 2020 08:29

Здравейте, свети ми червен AirBag индикатор на таблото. Светна след чистене с прахосмукачка на колата вътре. Изчистих колата, паля и индикатора си стои светещ. Пуснах техстрима и показва грешка - B1152. Някой ако е запознат , ще се радвам да помогне.

Аватар
biro
Мнения: 2651
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Airbag индикатор свети - грешка B1152

Мнение от biro » 08 Сеп 2020 08:46

Според гугъл грешката означава проблем във веригата на пътническата въздушна възглавница. С прахосмукачката си натиснал кабел под седалката и се е откопчала буксата или скъсан кабел.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

SnuffCat
Мнения: 44
Регистриран на: 25 Мар 2019 09:11
Местоположение: Перник
Автомобил: Toyota Corolla Verso 2.2 D4D
Получена  благодарност: 2 пъти

Airbag индикатор свети - грешка B1152

Мнение от SnuffCat » 08 Сеп 2020 09:38

Благодаря колега. Разкачих и закачих всички букси под двете седалки. Прегледах кабелите и не видях нещо скъсано. Продължава да свети.


Проблема е решен. Намерих схеми в нета за цялата airbag система. Воден по тях, стигнах до радиото и датчика за колан и airbag точно до аварийният бутон. Разкачих радиото и се оказа, че една малка буксичка е със счупена щипка и леко се беше извадила. Закачих я, пробвах, лапмпата изгасна. Залепих с изолирбан да не се вади и сглобих радиото към таблото на колата.
Дано темата е полезна.

STEFANAKI8585
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Яну 2024 09:00
Местоположение: Казанлък
Автомобил: Toyota corola verso 1.8 vvti
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Airbag индикатор свети - грешка B1152

Мнение от STEFANAKI8585 » 15 Яну 2024 09:58

И при мен светна, ще пробвам първо с буксите под седалките на пасажера и шофьор. После ще проверя връзките зад радиото. Интересното е, че горе долу по същото време спря да ми свети бутона на авариините светлини.

STEFANAKI8585
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Яну 2024 09:00
Местоположение: Казанлък
Автомобил: Toyota corola verso 1.8 vvti
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Airbag индикатор свети - грешка B1152

Мнение от STEFANAKI8585 » 14 Фев 2024 14:33

Оказа се, че при мен е скъсан единия кабел на датчика за положение на седалката.Той се намира под седалката на шофьор. Ако погледнете зад седалката, той се намира до дясната релса (тази от към скоростния лост) по която се движи седалката. Ако седалката е дадена много напред, този датчик дава сигнал и при евентуално ПТП еърбега на шофьор няма да сработи. Явно при това положения на водача инжинерите на тойота са преценили, че еърбега повече ще навреди отколкото да помогне на водача. Аз лично не намерих нов и купих от автоморга, смяната ми отне 10мин. трябва да се внимава и разбира се добре да се изолира.

Грешката при мен беше
B1153 Toyota Code - Seat Position Airbag Sensor Circuit Malfunction

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 186 госта