Спускане по наклон

Kalikan
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Авг 2020 15:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota RAV 4

Спускане по наклон

Мнение от Kalikan » 15 Авг 2020 15:50

Здравейте, колеги !
Наскоро си купих Тойота Рав 4, произведена 2007 година, бензин, автоматик. До сега не съм карал тази марка автомобил.
Искам да попитам какъв е проблема, че не се задейства задържането от двигателя при спускане по наклон ? Аз ли нещо не знам да направя или има някакъв технически проблем ?
При спускането по наклон съм на ”директна” на автоматичната скоростна кутия. След това натискам копчето, което е обозначено за спускането по наклон, започва да мига съответната иконка на таблото в зелено, но двигателя не задържа колата при спускането и тя си върви свободно по наклона !
Моля за Вашата помощ и съвет !
Благодаря Ви предварително !

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Спускане по наклон

Мнение от martod » 15 Авг 2020 17:26

Проблема е, че колата не е дизелова . :D
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

vfr800
Мнения: 461
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 66 пъти

Спускане по наклон

Мнение от vfr800 » 16 Авг 2020 10:32

Kalikan написа: 15 Авг 2020 15:50 Здравейте, колеги !
Наскоро си купих Тойота Рав 4, произведена 2007 година, бензин, автоматик. До сега не съм карал тази марка автомобил.
Искам да попитам какъв е проблема, че не се задейства задържането от двигателя при спускане по наклон ? Аз ли нещо не знам да направя или има някакъв технически проблем ?
При спускането по наклон съм на ”директна” на автоматичната скоростна кутия. След това натискам копчето, което е обозначено за спускането по наклон, започва да мига съответната иконка на таблото в зелено, но двигателя не задържа колата при спускането и тя си върви свободно по наклона !
Моля за Вашата помощ и съвет !
Благодаря Ви предварително !
Ами доста е просто. Автомата винаги качва на най-високата възможна предавка, съответно с 60 на 5та няма как да стане :) Просто мини на типтроник и ръчно задай 3та предавка, или 2ра зависимост от наклона.

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Спускане по наклон

Мнение от mgrigorov » 20 Авг 2020 15:42

Това копче не трябва ли да се включва, когато колата е спряла. Аз мисля, че когато е здействана системата за спускане по наклон скороста не трябва да надвишава 8км/ч. А за по-високи скорости, колгата ти го е казал как става.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 44 госта