Проблем с тръгване и обороти - калпаво гориво или нещо друго?

death
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Мар 2017 09:22
Местоположение: Свищов

Проблем с тръгване и обороти - калпаво гориво или нещо друго?

Мнение от death » 26 Юли 2020 12:53

Здравейте,

Притежавам Toyota Corolla SW 1.4 vvti (2005 г.). От известно време имам проблеми при потегляне, особено когато съм на баир. Натискайки газта и отпускайки съединителя, колата започва да се тресе и а-ха да угасне. Трябва да натисна бързо съединителя и да подам повече газ, за да се оправи. Забелязал съм, че се получава по-често когато колата е загряла. Смених свещите, но не е от тях. Изчетох и изгледах и доста за горивния филтър, който е в резервоара и според мен мога да си подменя частите там, но някои казват, че не се пипал. Посъветваха ме да сложа по-хубаво гориво и да видя как ще се държи. Възможно ли е да е от калпаво гориво или да търся нещо друго?

Благодаря предварително!

P.S. Според книжката, която имам, горивния филтър го дават отпред до мотора. При мен има една кутия в дясно на двигателя, на която пише PA 66, много приличаща на нещо като филтър. Някой може ли да каже какво точно е?

death
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Мар 2017 09:22
Местоположение: Свищов

Проблем с тръгване и обороти - калпаво гориво или нещо друго?

Мнение от death » 03 Авг 2020 04:42

Колеги, нещата се оправиха с по-добро гориво. Сложих 100 октана, за да видя как ще върви колата. Нямам никакви проблеми нито с тръгване, нито с обороти, дори и при включен климатик. В Свищов има бензиностанция, където А95 е обогатен с някаква добавка. Ще видя и с него как е. :)

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Проблем с тръгване и обороти - калпаво гориво или нещо друго?

Мнение от batececo » 03 Авг 2020 07:19

Светвала ли е лампата за Check Engine когато се е проявявал проблемът с придърпването?
20200803_071804.jpg
20200803_071804.jpg (61.54 KiB) Преглеждано 1521 пъти

death
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Мар 2017 09:22
Местоположение: Свищов

Проблем с тръгване и обороти - калпаво гориво или нещо друго?

Мнение от death » 06 Авг 2020 06:34

Да, светна наскоро, но може би е от друго, защото заедно с нея светна и лампата за VSC, като преди това усетих някакво бръмчене и вибриране отзад като вдигна над 110 км./ч.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 76 госта