Проблем при ускорение

IvanDin
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Авг 2019 08:41
Местоположение: България
Автомобил: Avensis T25 2.0 VVT-I

Проблем при ускорение

Мнение от IvanDin » 11 Май 2020 10:17

Здравейте,
От известно време имам следния проблем - автомобилът т25 2.0 с директно впръскване задържа (или се нарича прекъсва, по- скоро е като апарат за измерване на кръвно налягане оборотите) при ускорение на ниски обороти. След 3к няма проблем. Това се случва основно при полутопъл двигател и когато се случва автомобилът леко се заклаща.
Когато я купих са почистени дюзи от " инжекторите" и катализатор с машина за целта. Свещите са иридиеви на 23 к км.
Прикачвам линк към видео, за да добиете представа.


tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Проблем при ускорение

Мнение от tora » 11 Май 2020 20:15

От клипа нищо не се разбира... Сменяш ли предавка? Ръчна, автомат?
Ако не- съединителя боксува, ако да- не разбирам проблема, липсват данни.

IvanDin
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Авг 2019 08:41
Местоположение: България
Автомобил: Avensis T25 2.0 VVT-I

Проблем при ускорение

Мнение от IvanDin » 11 Май 2020 21:30

Извинете ме, че не става съвсем ясно от видеото, ще се опитам да направя по-добро заснемане. Мисля че това го наричат "jerking" в чуждите форуми. Автомобилът е с ръчна кутия.
Относно това, което трябваше да се види е около секунда задържане на същите обороти преди покачване на следващото малко деление, нещо като движение на стрелката на апарат за кръвно налягане, ако можеш да си го представиш.
Аз имам някакво предположение, но искам да видя различни мнения.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Проблем при ускорение

Мнение от TATI » 11 Май 2020 23:23

Нали не очакваш на тази предавка да набира?
Това не е дизел и няма как при тези обороти да се случи каквото и да било.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

IvanDin
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Авг 2019 08:41
Местоположение: България
Автомобил: Avensis T25 2.0 VVT-I

Проблем при ускорение

Мнение от IvanDin » 12 Май 2020 15:12

Здравейте, мисля че открих видео, което най- добре описва ситуацията. Прави го само при рязко подаване в ниските, при изкачване е по осезаемо, при спускане почти не се случва. При студен двигател го няма и при загрял също, както и при плавно подаване на газ. Този човек е решил проблема с нов комплект бобини.Възможно ли е да е от тях и има ли как да се диагностицира състоянието им? В случай че познавате компетентен сервиз в района на Пазарджик- Пловдив,моля да ми дадете контакт. Идеята ми е да не се стига до омагьосан кръг на смени това, смени онова и накрая сметката колкото автомобила. Благодаря Ви!

bultrastyle
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2018 20:09
Местоположение: Пловдив

Проблем при ускорение

Мнение от bultrastyle » 12 Май 2020 19:28

Мога да препоръчам майстор в Пловдив. Сервиза се намира в двора зад въртящия се мотокар на Кукленско шосе. Милен Загоров. Номера е 0889755500 . Обикновено е доста зает.Прави предимно японски коли.

Vencisk
Мнения: 52
Регистриран на: 22 Яну 2018 18:43
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Avensis t25 1az-fse

Проблем при ускорение

Мнение от Vencisk » 16 Май 2020 13:06

И моята е така колега до като загрее.Аз съм със същия мотор,примирих се с това.Смених свещи,но нямаше разлика,също така и почистих дросела,но проблема си остава.Ако намериш решение сподели моля .Лек ден :thumbsup:
Avensis t25 --> 1az-fse

IvanDin
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Авг 2019 08:41
Местоположение: България
Автомобил: Avensis T25 2.0 VVT-I

Проблем при ускорение

Мнение от IvanDin » 18 Май 2020 07:51

Здравейте. Вчера се заех да проверя къде се намира термостата, понеже е тръгнал и той за смяна и междувременно свалих да огледам бобините. При тях всичко беше наред и не се наех да гледам свещи,а междувременно забелязвам, че маркуча от капака на клапаните за картерните газове е сцепен по дължина 🧐. Понеже е неделя и няма от къде да потърся маркуч съм му сложил кръпка от друг маслоустойчив отгоре с 2 скоби.( абе, българска работа) и проблемът почти изчезна. Днес смятам да се обадя в Тойота да потърся маркуч ако се предлага, ако ли не ще се обърна към колегите за съвет какъв да си взема. Съгласно написнаото предполагам,че причината може да е вакуум. Ще ви държа в течение.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта