Авенсис Т27 силни вибрации

Pirgos
Мнения: 48
Регистриран на: 12 Окт 2017 16:30
Местоположение: Бургас
Автомобил: Тойота Авенсис Т27, 2.2 D4D

Авенсис Т27 силни вибрации

Мнение от Pirgos » 22 Мар 2020 17:40

Здравейте! Миналата пролет закупих Авенсис Т27 2.24D 2009г. т.е това ми е първа зима с него.Имам следният за мен проблем...когато температурата е около 2-3 градуса т.е при студено време и стартирам двигателя всичко е наред.Но когато постепенно оборотите паднат до нормалните за работещ двигател без ход то тогава се получават доста силни вибрации.Когато подам газ т.е вдигна обороти и вибрациите спират.Това продължава докато колата загрее и после изчезва.Там където живея не съм имал възможност да я карам в минусови температури,но предполагам вибрациите може и да са по-силни.Когато температурата е по-висока няма никакви проблеми.Чудя се на какво се дължи това...на горивото или на нещо друго...?Благодаря предварително за мненията!

memorex

Авенсис Т27 силни вибрации

Мнение от memorex » 22 Мар 2020 18:17

Здр.
Това което сте описали е нормално за дизелов двигател.Евентуално ако ЕГР не функционира правилно а и горивото не е качествено също може да доведе до подобно усещане .

Pirgos
Мнения: 48
Регистриран на: 12 Окт 2017 16:30
Местоположение: Бургас
Автомобил: Тойота Авенсис Т27, 2.2 D4D

Авенсис Т27 силни вибрации

Мнение от Pirgos » 23 Мар 2020 00:30

Благодаря за мнението.Предният ми автомобил беше Авенсис Т25 2.0D4D и нямаше такова нещо.Като за начало ще сменя бензиностанцията... :)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта