Toyota Corolla Wagon 2006+ или Toyota Corolla Verso 2004+?

vader
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Авг 2019 11:21
Местоположение: София

Toyota Corolla Wagon 2006+ или Toyota Corolla Verso 2004+?

Мнение от vader » 28 Дек 2019 23:02

Здравейте,

Това е първият ми пост -- но след като си купя Тойота и придобия личен опит, ще споделям субективните си наблюдения с голямо внимание.

След проучване на марки и модели се спрях на Toyota Corolla Wagon 2006+ и Toyota Corolla Verso 2004+. Бихте ли споделили плюсове и минуси на двата модела? (1)

Как стигнах до тези два модела? Понеже почти нищо не разбирам от коли, реших да заложа на статистиката на TÜV (минимум 500 прегледа на всеки модел). Така избягвам мнения от типа на "Марка Х модел Y се славят като големи трошляци, но аз съм карал няколко такива и не съм имал проблеми." Статистиката доказва, че и двата модела са са едни от най-малко чупените (а не "чупещите се"); Версото е статистически малко по-здраво -- затова леко клоня към него, макар да са по-редки.

Марката "Тойота" избрах по два критерия: 1. Топ места в TÜV; 2. Най-евтини части (според няколко класации) (Другият вариант ми беше Голф 4/5 комби)

За какво ще ползвам колата? Веднъж-два пъти в месеца да отида сред природата -- там, където с влак или автобус се стига трудно. Тоест, ще карам предимно извънградско, а за година не мисля, че ще навъртя повече от 15 000 км. Имам малко шофьорски опит и не обичам да карам повече от 1-2 часа.

И двете Короли имат висок рейтинг на сигурност (за годините си), но засега не съм намерил сравнение помежду им -- не съм намерил организация, която да е тествала и двата модела по едни и същи критерии. Знаете ли за такава? (2)

Защо комби? За да мога да спя вътре (може и с приятелка) за ден-два в гора или на плаж лете. Никой от двата модела няма вграден 220V-инвертор -- може да си купя външен.

Критериите по важност: 1. Сигурност 2. Евтина поддръжка 3. Лесно управление

Бюджетът ми е 5-6 хиляди (с регистрации и профилактика). Мисля, че по-евтините коли са по-опасни -- от една страна, заради по-голямо износване, а от друга -- заради по-стари технологии. Мислите ли, че тази представа е реалистична? (3)

И четвърти въпрос: Toyota Corolla Wagon 2006+ или Toyota Corolla Verso 2004+ е по-голяма? Не откривам сравнение на размерите на багажниците им при свалени задни седалки.

(5) Приемам съвети и за други модели (и марки) -- например, Toyota Avensis T260 Wagon. "По статистика" Авенсис не е толкова здрав колкото Королите. Ако успея да си докажа, че Авенсисите са толкова надеждни колкото Королите, ще разуча (отново) Авенсисите, защото са по-големи.

Извинявам се за незнанието -- формирам си представите чрез статистики и стари ревюта в сайтове от типа на www.honestjohn.co.uk.
Предварително благодаря за съветите!

Аватар
biro
Мнения: 2642
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Toyota Corolla Wagon 2006+ или Toyota Corolla Verso 2004+?

Мнение от biro » 29 Дек 2019 11:24

Този пост е шега нали? Като прочетох, че ще спиш в комби ми стана ясно.
Класации и статистики не гледай. Всичко зависи от конкретния автомобил. И най-здравият модел да е при лошо състояние няма да избегнеш проблеми.
Не споменаваш тип гориво. Класацията ти за най-евтини части би следвало да дисквалифицира дизеловите модели на тойота. Нова дюза 600лв бройката, съединител комплект и за 1600лв се намира. SCV клапани, турбокомпресор, кормилна рейка. Все неща за смяна на автомобил от тия години стига да не е каран от немска баба само неделя до супермаркета и то последните 5 години да е бил само в гаража щото докторът не позволява на бабата да шофира вече.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Toyota Corolla Wagon 2006+ или Toyota Corolla Verso 2004+?

Мнение от boyanmt » 29 Дек 2019 12:22

Според мен,всичко е на късмет-дали дизел/бензин/хибрид..много зависи как е експлоатиран автомобила. Аз бих заложил на Фолксваген,та дори и дизел да е.

Аватар
ppeneva
Мнения: 184
Регистриран на: 02 Яну 2019 10:33
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Hatch 2005 1.4 D4D MMT
Благодарил/а: 2 пъти

Toyota Corolla Wagon 2006+ или Toyota Corolla Verso 2004+?

Мнение от ppeneva » 30 Дек 2019 11:28

Ако Голф 4/5 е същите пари като Корола от тези години и смяташ да спиш вътре, по-добре вземи Голф комби, по-голямо е пространството.

На мен ми допадат версотата. Изглеждат ми като по-голям брат на хечбека, който карам, комбито е грозничко.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot], itzoa и 30 госта