Интелигентна система за влизане в автомобила и запалване на двигателя (Keyless) и работата на аудиосистемата@

Аватар
aalexieff
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Юни 2019 19:43
Местоположение: Павликени
Автомобил: Toyota Avensis, Т27, III Wagon

Интелигентна система за влизане в автомобила и запалване на двигателя (Keyless) и работата на аудиосистемата@

Мнение от aalexieff » 21 Ное 2019 14:58

Търся мнение относно възможността колата ми да не е запалена и в същото време да работят аудиосистемата, запалката, огледалата? На Мицубишито, което не е с кейлес е възможно да поставя контактния ключ на първо положение и всичко работи, даже е препоръчително при престой. Но на Авенсиса който е с кейлес не мога да ги пусна ако двигателя не е запален! При всички ли е така?
С поздрав:
AlAleksiev

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Интелигентна система за влизане в автомобила и запалване на двигателя (Keyless) и работата на аудиосистемата@

Мнение от nicktodorov » 21 Ное 2019 15:42

При мен на Королата, ако натисна копчето за “палене” със натисната спирачка - “пали”, т.е. автомобила е готов за движение.
Обаче ако само натисна бутона - тръгва мултимедията. Дали и нещо друго от изброените във въпроса не съм пробвал обаче.

ccvetan
Мнения: 72
Регистриран на: 22 Дек 2015 08:51
Местоположение: Ловеч
Благодарил/а: 1 път

Интелигентна система за влизане в автомобила и запалване на двигателя (Keyless) и работата на аудиосистемата@

Мнение от ccvetan » 21 Ное 2019 16:04

Ако не е автомат, натискаш бутона за палене без съединител един път,диода в бутона светва в оранжево и все едно си завъртял ключа на първо положение. Има запалка и мултимедия. Огледалата не съм пробвал.
Verso 2.2 D-Cat 2010

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Интелигентна система за влизане в автомобила и запалване на двигателя (Keyless) и работата на аудиосистемата@

Мнение от slowtraveler » 21 Ное 2019 17:07

И да е автомат - при keyless системата на всички марки които съм виждал е реализирана по една и съща логика:
За да запалиш - трябва да натиснеш съединител или спирачка. Тук вече има разновидности - някои изискват съединител, а други (включително всички автоматици) изискват натискане на спирачка при натискане на бутона за да завърти стартера (жената дори ми се бе обаждала що не пали колата - на Кашкая въпреки механичната скоростна кутия, изисква натискане на спирачка, а не съединител за да запали)...
Ако не натиснеш педала - при последователно натискане на бутона режимите на автомобила се въртят в последователност АСС/IGN/OFF без да завърта стартера. Като АСС е включени консуматори без контакт, IGN - включени консуматори с даден контакт - подадено напрежение към ЕКУ и т.н., OFF (всичко изключено)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

ccvetan
Мнения: 72
Регистриран на: 22 Дек 2015 08:51
Местоположение: Ловеч
Благодарил/а: 1 път

Интелигентна система за влизане в автомобила и запалване на двигателя (Keyless) и работата на аудиосистемата@

Мнение от ccvetan » 21 Ное 2019 17:27

И нагледно.
Прикачени файлове
Screenshot_2019-11-21-17-24-00-802_cn.wps.moffice_eng.jpg
Screenshot_2019-11-21-17-24-00-802_cn.wps.moffice_eng.jpg (400.61 KiB) Преглеждано 3020 пъти
Verso 2.2 D-Cat 2010

Аватар
aalexieff
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Юни 2019 19:43
Местоположение: Павликени
Автомобил: Toyota Avensis, Т27, III Wagon

Интелигентна система за влизане в автомобила и запалване на двигателя (Keyless) и работата на аудиосистемата@

Мнение от aalexieff » 22 Ное 2019 09:05

Благодаря,
[Ако не натиснеш педала - при последователно натискане на бутона режимите на автомобила се въртят в последователност АСС/IGN/OFF без да завърта стартера. Като АСС е включени консуматори без контакт, IGN - включени консуматори с даден контакт - подадено напрежение към ЕКУ и т.н., OFF (всичко изключено)...]
Пробвах, с едно натискане без спирачка, работи ми аудиосистемата, видеорегистъра(запалката), памет волан и огледалата. До сега все на запален двигател ги ползвах, unsure.gif
:cheers:
AlAleksiev

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Интелигентна система за влизане в автомобила и запалване на двигателя (Keyless) и работата на аудиосистемата@

Мнение от BOz » 22 Ное 2019 10:21

Радвам се, че си решил "проблемът".
offtopic.gif Но винаги се чудя защо хората не си четат книжките за експлоатация на автомобила. Там има толкова много информация, която със сигурност ще отговори на много въпроси, че дори и ще даде и допълнителни отговори на въпроси, които никога човек може да не си зададе.
Аз се считам за относително технически грамотен човек, но въпреки това винаги изчитам книжката за експлоатация на всеки един мой автомобил. А други хора хем не знаят общи неща, хем и не си правят малкия труд да прочетат малко. И тук не говоря за техническа литература как работи едно нещо, а просто инструкции за използване/експлоатация, нищо друго.
Правете го, не е сложно и доста помага в някои случаи.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
aalexieff
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Юни 2019 19:43
Местоположение: Павликени
Автомобил: Toyota Avensis, Т27, III Wagon

Интелигентна система за влизане в автомобила и запалване на двигателя (Keyless) и работата на аудиосистемата@

Мнение от aalexieff » 22 Ное 2019 15:28

Прочел съм го и го препрочитам, както и ръковоството за тъч скриина но точно на този въпрос не намерих отговор. Радвам се за Форума защото точно от тук си смъкнах Ръководствата на български. И преди да пиша го търсих наново но .... уви.
С поздрав
AlAleksiev

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Интелигентна система за влизане в автомобила и запалване на двигателя (Keyless) и работата на аудиосистемата@

Мнение от slowtraveler » 22 Ное 2019 20:03

Радвам се, че сме помогнали, но предполагам, че в ръководството едва ли са изтървали тази инструкция... Срещал съм я в доста от инструкциите :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта