Въпроса за покупка на RAV4 3 та генерация 2.2 d4d 136

Заключено
abdahorn
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Окт 2019 15:07
Местоположение: Sofia

Въпроса за покупка на RAV4 3 та генерация 2.2 d4d 136

Мнение от abdahorn » 31 Окт 2019 15:21

Здравейте , обмислям на пролет да заменя сегашния лек автомобил с въпросната rav4 2.2 d4d 136 кс година 2006-2007 . Искам да взема автомобил без ДПФ. От това , което прочетох , зная че тези години може да се намери без .
Четох доста теми и се спрях на 2.2 d4d 136 като най евтин и адекватен вариант.
1. Знам , че дюзите , ако имат отклонение над 2 са за смята , интересува ме дали само в тойота може да се провери това или и в повечето обикновени сервизи може да се качи на диагностика и това да се види ? Някъде четох , че не можело да се хване точно състоянието на дюзите , което ме притеснява , защото ако това е така цена за нови и работа май излиза на 1600 лв и нагоре ?
2. Четох , че често запушват ЕГР клан , въпроса ми е само софтуерно ли се изключва или трябва и да се затапи с пластина , ако да съвет къде в софия го прявят. Автомобила , който карам сега е с изключен клапан и съм доста доволен.
3. Някой ремапвал ли е рав4 с този двигател , ако да - ако може преки впечетления.Автомобила , който карам в момента е с ремап от 2 години и нямам никакви проблеми.
4. Четох ,че задните седалки били страшно неудобни на дълъг път. Ще търся явтомобил с обикновен салон , а не кожен . Интересува ме наистина ли са толкова неудобни седалките , защото колата ще бъде карана доста на дълго и това би било сериозна причина за откза от модела.
5. Колко харчи г/д на извънградско със скорост от 90 до 130 , преки наблюдения ?
6. За какви други проблеми и слаби места да се гледа освен дюзи , евентуално съединител и маховик ? Нещо друго като слабост на модела ?
7. Всички ли с този мотор излизат на 17 ки или има и модели с 16 ки ? всичките ли са с 225 гуми или някой излизат и на 215 ?
8. Цена за първоначално обслужване

Благодаря предварително :)

abdahorn
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Окт 2019 15:07
Местоположение: Sofia

Въпроса за покупка на RAV4 3 та генерация 2.2 d4d 136

Мнение от abdahorn » 04 Ное 2019 13:06

Виждам , че няма нито един отговор . Никой ли не се е возил поне на задните седалки на дълго да каже мнение за това и за първоначално обслужване... Или съм пуснал темата в грешен раздел ?

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Въпроса за покупка на RAV4 3 та генерация 2.2 d4d 136

Мнение от Akima » 04 Ное 2019 13:29

Търсачката работи. bash.gif
Питането ви не е в правилната тема - затова никой не отговаря.
Мързелът не се толерира в този форум.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Въпроса за покупка на RAV4 3 та генерация 2.2 d4d 136

Мнение от gimara » 04 Ное 2019 13:30

abdahorn написа: 04 Ное 2019 13:06 Виждам , че няма нито един отговор
Няма защото на всички въпроси, отговори можете на намерите в другите теми. Ползвайте търсачката. За седалките - субективно усещане, на едни им харесва меко, на други твърдо.

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта