Съвет относно конкретен автомобил

jaden77
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Юни 2014 17:19

Съвет относно конкретен автомобил

Мнение от jaden77 » 27 Фев 2019 13:53

Здравейте,
Отдавна съм фен на марката, но досега не съм имал възможност да карам Тойота! В този ред на мисли Ви моля да ми дадете съвет относно конкретен автомобил, защото четох доста из форума, но или не намирам нищо или не се справям добре с търсачката! Става въпрос за този Авенсис https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=a01ggw
Досега съм карал само дизелови автомобили на VAG групата и ми се иска да карам нещо тихо , което пък не значи, е съм изключил напълно и дизела на Авенсис!
1. Като цена отговаря ли на екстрите, които НЯМА - кожен салон, подгрев, двузонов климатроник, липса на всякакъв парктроник (или поне аз не ги виждам) и Бог знае какво още ? Не е ли висока цената !?
2. Четох за проблеми с харчене на масло, но мисля, че е за предния модел! Т.е. тук оправен ли е този проблем?
3. Бихте ли ми дали мнения и съвети относно този двигател и скоростна кутия - надеждни ли са?
4. В авто дата-та ми показва, че този двигател е с многоточков инжекцион, а не е с директно впръскване
Това е което излиза по номер на рамата:

Market Europe
Year 10/2012
Make TOYOTA
Model AVENSIS
Frame ZRT272

Vehicle characteristics
DESTINATION: EUR: EUROPE
BODY: WG: WAGON
DRIVER'S POSITION: LHD: LEFT-HAND DRIVE
ENGINE: 3ZRFAE: 2000CC 16-VALVE DOHC EFI
FUEL SYSTEM: HTWVM: HIGH EFFICIENCY TWIN CAM (VALVEMATIC)
TRANSMISSION: CVT: CONTINUOUSLY VARIABLE TRANSMISSION
MODEL MARK: E: E (MODEL MARK)
COLOR CODE: 209
TRIM CODE: FB20

5.Нямам намерение да слагам газ, защото възнамерявам да я карам главно извънградско, но все пак искам да знам дали може да се газифицира този VALVE MATIC?
6. Има ли сериозни слаби места и сериозни "детски болести", за които трябва да гледам?

Благодаря Ви предварително за отделеното време и помощта, което ми оказвате, защото усетих, че ще "скоча на тъмно", а 20000 лв не ми позволяват :)
Последно промяна от jaden77 на 27 Фев 2019 14:57, променено общо 1 път.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Съвет относно конкретен автомобил

Мнение от tora » 27 Фев 2019 14:27

Екстрите са във файла:
Spec-df3ef654-c034-4a04-ba70-92a65f59a035.pdf
(29.73 KiB) Свалено 129 пъти

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Съвет относно конкретен автомобил

Мнение от Airfan » 27 Фев 2019 16:27

Не бих я купил тази - съвсем базова е на вид и ми се вижда скъпа. По-добре гони вариантите с полукожа, и ксенонови заводски фарове. Усещането вътре в автомобила става като за по-луксозен автомобил, аудиото е по-качествено. Ще имаш и безключово палене. Парктроника заводски се слага само на високите нива на оборудване или някой като мен, който е платил да му сложат, въпреки че има камера за заден ход. Мисля само най-ниското ниво нямаше камера за заден ход.
Болести - тракащи спирачни апарати (нелечимо), прегорели рефлектори на фаровете ако са халогенни.
Двигателя 2.0 искаше по книжка бензин 98. По-добре 1.8, тъй като няма съществена разлика в характеристиките.
Ако има друго - питай.

Едит: Също така ми прави впечатление, че ако само това са обслужванията на автомобила, то той е каран по 40 000 км с едно и също масло, което ми се вижда адски адски много. Примерно на моята дават 16 000 км или 1 година.
Изображение Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Съвет относно конкретен автомобил

Мнение от BOz » 27 Фев 2019 16:52

А бе ти кажи дали продаваш твоя Авенсис, аз да го купя, да продам Приуса на друг тук и така да развъртим колите във форума. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

jaden77
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Юни 2014 17:19

Съвет относно конкретен автомобил

Мнение от jaden77 » 27 Фев 2019 18:08

Airfan , съгласен съм, че е много постна! Благодаря и аз го мислех същото и ще продължа да търся :)
Предполагам, че двузонов климатроник също ще е при най-високото ниво на оборудване!? А какви са всъщност предлаганите нива на оборудване, че това не го крещнах никъде?
Последно промяна от jaden77 на 27 Фев 2019 18:20, променено общо 2 пъти.

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Съвет относно конкретен автомобил

Мнение от nitsodar » 27 Фев 2019 18:13

Привет, jaden77 ! Airfan ти е дал доста добри съвети! Не зная дали държиш на комби или не, но ако нямаш против седан:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=a05sb8
Винаги имам не едно, а сто и едно наум, когато става въпрос за "нов внос". Замисли се за риска, евентуалните скрити изненади unsure.gif Замисли се какво повече получаваш с кола от автокъща!?!?! wink.gif Покупка от собствениквинаги е на по-висока цена, която,обаче, има основание (изключвам разни парлапани, които уж продават автомобил на 2-3 години, а шофьорската седалка е залята като че ли с 2 л. боза tooth.gif )
Посочения от мен пример има пълна история в Тойота, която може да провериш, имаш каско,ГО и т.н. Все дребни, но важни и набъбващи разходи при покупка на автомобил wink.gif Продавачът явно е на зор, така че може и още малко да падне цената. Но дори и да не свалиш, поне знаеш какво купуваш (като за кола 2-ра ръка). Има и други подобни обяви, аз само давам насока за размисъл. Успех!
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

jaden77
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Юни 2014 17:19

Съвет относно конкретен автомобил

Мнение от jaden77 » 27 Фев 2019 18:27

nitsodar написа: 27 Фев 2019 18:13 Не зная дали държиш на комби или не, но ако нямаш против седан:
Да, първото ми изискване е да е комби, защото сме с малко дете, а и като тръгнем на почивка жена ми все е дно се премества tooth.gif ...... А седанът определено няма кой знае какъв багажник :)
Пролбемът е, че вече търся от 3-4 месеца, но бензинови /читави/ изпадат рядко, та може да се насоча пак към дизел! Но там ми казаха да бягам от D-CAT заради дюзите... Виждам, че си имал/имаш D4D, това ли е различното от DCAT?

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Съвет относно конкретен автомобил

Мнение от nitsodar » 27 Фев 2019 19:34

Относно комби - разбирам те! На мен също ми липсва в определени случаи blush.gif Аз имах Авенсис 2.2 D4D 150 к.с. Двигателят е супер! D-Cat е по-капризен заради пиезо дюзите. Затова е по-добре да го избегнеш. Между другото, за голямо купе като комби на Авенсис III, дизел ще ти е по-динамичен и комфортен. Ако имаш възможност тествай бензин и дизел и тогава прецени според нуждите ;) Успех с избора! :thumbsup:
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Съвет относно конкретен автомобил

Мнение от Airfan » 28 Фев 2019 22:04

BOz написа: 27 Фев 2019 16:52 А бе ти кажи дали продаваш твоя Авенсис, аз да го купя, да продам Приуса на друг тук и така да развъртим колите във форума. tooth.gif
С удоволствие, но още малко по-нататък. Трябваше да съм я продал отдавна, имах и човек който ме чакаше да я вземе, но станаха някои сътресения в семейството ми, които налагат да изчака малко.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 136 госта