Избор на семеен ван / миниван

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на семеен ван / миниван

Мнение от slowtraveler » 11 Мар 2019 19:59

Зафирата ни е такава (но доста по-високо оборудване, включително активно окачване, 'завиващи' ксенони и т.н.), но Версото ни бе по-стария модел - километража си бе пред шофьора :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
doko_death
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2018 23:11
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Verso

Избор на семеен ван / миниван

Мнение от doko_death » 11 Мар 2019 20:05

Това Версо от обявата стои в този салон над половин година, да знаеш. Разхода, който търговеца е написъл от 5/100 също е нереален, няма как да го постигнеш. Иначе Версото си е една много добра семейна кола, вътре е достатъчно широко, багажника е приличен, за семейство с 2 деца според мене идеална.

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Избор на семеен ван / миниван

Мнение от miso25 » 12 Мар 2019 09:47

Колега, ти сравняваш коли едната 2007г и другата 2012. Цената няма как да е еднаква първо от това, второ - поне за мен Версото е по-добро ако и двата автомобила са в едно и също състояние. Може в конкретни бройки Опела да е по-добрия избор. В случая Версото е доста орязано от към екстри. То даже няма фарове за мъгла, не са ел. задните стъкла.... а и двигателя е много добре измит wink.gif . Мога да ти покажа на моята двигателя, който никога не е мит в какво състояние е.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на семеен ван / миниван

Мнение от slowtraveler » 12 Мар 2019 10:00

Затова и личният тест е много важен...
Когато имахме заедно и Версото и Опела, на едни и същи години, приблизително еднакво оборудване, и двата 1.8 бензинки, Опелът твърдо ми харесваше повече като поведение, усещане на автомобила, и практичност...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
boqnkov_
Мнения: 116
Регистриран на: 10 Юли 2010 14:14
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Previa 2.0 d4d

Избор на семеен ван / миниван

Мнение от boqnkov_ » 04 Май 2019 08:53

А какво ви е мнението за приус плюс? Много ми харесва на визия и още повече че ще карам автомат в града на нисък разход, а пък за големи преходи си има голям багажник.
Good drivers... just drive...

lakebodom
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юни 2019 11:17
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Verso 2012 2.0 D4D

Избор на семеен ван / миниван

Мнение от lakebodom » 29 Юни 2019 11:38

@boqnkov_ Преди около месец закупих доста случайно Toyota Verso 2.0 D4D 2012 г. (Казвам случайно, защото не се бях замислял за опцията - търсех просто някакъв миниван, защото миналата година "погребахме" един 23 годишен Pontiac Trans Sport. Гледах Галаксита, Турани, C-max grand и т.н. Просто не се бях сетил за опцията Toyota, но то си дойде само.) Още и свиквам, защото ми е първият дизелов автомобил, но съм доволен. Казват, че са много здрави и в интерес на истината, макар, че моята е "италианка", моят майстор каза, че е в учудващо добро състояние. Бих казал, че е доста добър избор. Малко "тропа" на дупките, но не като на счупено. Просто и е по-шумно окачването, като че ли, но пък возията е много добра. Приятно съм изненадан от някои "дреболии" в колата. Това, което ме дразни, но ще бъде поправено е, че фабрично има опция за DRL (дневни светлини) и позиция "auto" за фаровете, но поне нашата няма такъв фар, но скоро ще и бъде монтиран DRL модул и ще зачеркнем това дразнене. Нещо, което мисля важи за повечето мини ванове, е че ако искаш да возиш 7 човека и багаж - няма как да стане. Но при свалени трети ред седалки, багажникът си е екстра. Положителното е, че вторият ред седалки са 1+1+1 и всяка се наглася индивидуално напред/назад и наклон на облегалката. А ако имаш да возиш само багаж, и вторият ред седалки падат плътно, та отзад си става като баничарка с равен багажник. Освен това, хората от Toyota са сложили още едно малко багажно пространство под кората, където спокойно се побират всякакви аптечки, пожарогасители, масла и изобщо всякакви дреболийки, които иначе се чудиш как да не ти се пречкат в багажника. Минус, ако те интересува, е че принципно материалите в купето не са много скъпи, та разните кожички, маншончета и т.н. се протриват бързо, но ... пък май не са много скъпи за смяна.

Надявам се дългият ми и не особено подреден коментар да са ти били от полза.

Поздрави!

Аватар
boqnkov_
Мнения: 116
Регистриран на: 10 Юли 2010 14:14
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Previa 2.0 d4d

Избор на семеен ван / миниван

Мнение от boqnkov_ » 17 Юли 2019 12:19

Благодаря, колега! Полезен коментар! Имам приятел майстор, който ме съветва да взема версо бензин и да го газифицирам. И на мен доста ми допада версото. Особено това по- новото с дръпнатия фар. Някой може ли да каже кои мотори са за предпочитане от дизелите и бензините при версото преди и след фейслифта?
Good drivers... just drive...

Аватар
boqnkov_
Мнения: 116
Регистриран на: 10 Юли 2010 14:14
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Previa 2.0 d4d

Избор на семеен ван / миниван

Мнение от boqnkov_ » 09 Авг 2019 23:51

Здравейте! Вече съм собственик на Превия 2.0 d4d 2004г. Благодаря на включилите се в темата. За момента колата ми харесва много. Много е голяма и комфортна и е удоволствие да се кара. Има дребни неща които ме дразнят, но предполагам, че ще свикна. Някакви отзиви за тези емулатори wefa за чейнджъра с хендсфри и блутут?
Good drivers... just drive...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта