Парктроник + други въпроси за Corolla Verso 2008 d4d 136

dimcan
Мнения: 12
Регистриран на: 04 Сеп 2018 08:42
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Verso 2.2 D4D 136

Парктроник + други въпроси за Corolla Verso 2008 d4d 136

Мнение от dimcan » 19 Сеп 2018 14:37

Здравейте!

От скоро съм с Корола Версо 2.2 д4д 136 кс 2008 и понеже досега не съм имал Тойота, нито пък имам познат с Тойота, нито пък я купих от директно от човек, че да питам него, се обръщам към вас с няколко въпроса и се надявам, че ще ми отговорите/ще ме посъветвате. Ако пък темата не е за правилния раздел, или пък е излишна - нека бъде изтрита.

1. Първият ми въпрос е свързан с парктроника. Имам такъв само на задната броня (Снимка тук), но нямам представа дали е фабричен или е слаган допълнително. В момента не работи и въпросът ми е дали и как бих могъл да го свържа. Видях, че изпод бронята има някакви кабелчета от сензорите, които водят до незнайно къде. Може би просто не са включени, понеже предната и задна броня са били сваляни за пребоядисване.

2. Отляво на навигацията за настройка на страничните огледала има нещо като USB вход (Снимка тук), в което се вкарва нещо подобно на флашка, на която пише GEMAL (Снимка тук). Порових се в нета и доколкото разбрах това е нещо, с което се управлява алармата и/или се блокира двигателя (?). Когато вкарам "флашката" в "USB входа", алармата на колата изписуква веднъж, все едно заключвам колата. При повторно вкарване, не се издава звук. Реално аз не мога да разбера това какво е и за какво се използва. Та, въпросът ми е що е то и за какво се използва?

3. Ето тази пластмаса точно пред предния прозорец, където е "пищялката" (Снимка тук) не е закрепена добре и при каране по павета трака. Искам да я вдигна, за да подложа нещо (дунапрен, гума, и тн.), което да обира вибрациите. Въпросът ми е как се маха и на щипки ли се държи? Също така, дали е възможно да се окаже, че просто не е закрепена добре и ако я натисна да щракнат щипките, които я придържат?

4. Средната жабка над радиото, и по-точно капака, не държи след като се отвори и съответно с натискане на копчето не се отваря, понеже няма напрежение в пружинките. Прочетох някъде, че може да са се разместили пружинките, които го придържат. Това можело да се провери след внимателно издърпване на капачето от всяка страна поотделно, като се внимава да не паднат пружинките в таблото. Дърпах, размествах и пак дърпах, но не постигнах успех и имам чувството, че ако дръпна по-силно ще ги счупя. Въпросът ми е: това може ли да се поправи и ако да - как? Или просто да се примиря и да я отварям с две ръце.

5. Както споменах в т. 1 броните са сваляни за пребоядисване. Явно когато са ги слагали, нещо не са напаснали както трябва и има лек луфт м/у бронята и калника. Не е голям, но не ми харесва и го забелязвам постоянно. Въпросът ми е: дали ако сложа щипките/тапите, които липсват (Снимка на липсващите тапички тук) ще се повдигне бронята? Също така, от къде бих могъл да си намеря/купя такива тапички/щипки.

Благодаря предварително и се извинявам, ако съм сбъркал раздела!
Митко

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Парктроник + други въпроси за Corolla Verso 2008 d4d 136

Мнение от gimara » 19 Сеп 2018 19:27

1. Ако е фабричен, до копчето за аварийните има копче за парктроника и свети зелена кола като е включен.
Ако не е фабричен, въпросът как да се свърже май трудно ще се реши във форума.
2. Някой беше пуснал такава тема, не помня дали се изясни точно за какво е.
3. Подпъхваш нещо пластмасово под решетката и повдигаш нагоре.
4. С времето омекват пружинките и нищо не става. Просто държа там неща, които рядко използвам и я отварям с две ръце.
5. Преди време купих от Алати. В магазини за аксесоари и части също се намират. Ама бронята няма да се повдигне. И моята под фаровете малко отзява след поредното боядисване, но беше и малко счупена, че ударих едно куче.

mapto
Мнения: 30
Регистриран на: 10 Май 2008 18:22
Местоположение: София

Парктроник + други въпроси за Corolla Verso 2008 d4d 136

Мнение от mapto » 20 Сеп 2018 21:04

Относно 2. това вероятно е чипа за аварийно спиране на алармата т.е. ако примерно при активирана аларма падне батерията на ключа и не може да се спре от дистанционното може да се отключи колата от патрона, но алармата ще се активира-в този случай се вкарва този чип и алармата се деактивира
Corolla E17 (2014) 1.6 Valvematic LUNA MT
Avensis Wagon T25 2.0 D-4D 1AD-FTV

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта