Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

jackalgena
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Сеп 2018 18:38
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от jackalgena » 12 Сеп 2018 19:06

Здравейте съфорумци!
Харесах си Тойота Корола Версо втора ръка в Белгия. Оттам ми представиха сервизна книжка със история на колата в дилър на Тойота в Белгия, която обаче при проверка в представителства на Тойота в България липсваше!!!!!
От дилър на Тойота в България получих информация, че е възможно да има разминаване в базите данни.
Междувременно попитах дилъра на Тойота в Белгия дали колата е обслужвана там и той потвърди.
Сблъсква ли се е някой с подобен казус?
Чудя се дали да купувам колата или не

Аватар
doko_death
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2018 23:11
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Verso

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от doko_death » 12 Сеп 2018 20:00

До колкото знам от няколко години представителствата на Тойота са задължени да качват в обща база данни какво е правено по колата, така че е напълно нормално да няма нищо записано . За да си спокоен иди в представителсво на Тойота, плати си за услугата "преглед на кола преди покупка" и си предцени какво да правиш. Аз направих така - в Тойота Стара Загора услугата струваше 108 лева мисля.

jackalgena
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Сеп 2018 18:38
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от jackalgena » 12 Сеп 2018 20:40

Мерси за отговора.
Колата е произведена 2008 г. и е обслужвана в Тойота Белгия от 2009 до 2017.
За съжаление колата се намира в Белгия, откъдето смятам да я купя. Така единствения вариант за преглед преди покупка е в представителство на Тойота в Белгия, а това ще скъпо предполагам..

plambata
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Сеп 2018 20:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: TOYOTA VERSO 2011

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от plambata » 12 Сеп 2018 21:59

doko_death,
Извинявам се за Оф топика,но съм нов във форума.Как мога да се свържа с теб,виждам,че караш кола каквато искам да купя,просто,ако е възможно да ми дадеш някои съвети и препоръки.Отново се извинявам и благодаря предварително.
TOYOTA VERSO 2.0 D-4D /2011г

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от skydiver » 12 Сеп 2018 23:16

И с моята кола беше такъв казуса.
Имай предвид( така споделиха и Тойота Венци(между другото страшно отзивчиви хора!)), че преди и около 2010 година в "глобалната" сервизната история са се вписвали по-скоро гаранционни и извънгаранционни ремонти, а не сервизно обслужване.
Успех и много безаварийни километри!
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от Kiki » 13 Сеп 2018 07:46

jackalgena написа: 12 Сеп 2018 20:40 Така единствения вариант за преглед преди покупка е в представителство на Тойота в Белгия, а това ще скъпо предполагам..
Колкото и да е скъп един преглед на колата в Белгия си заслужава да го направиш.
1 - Там прегледа ще е доста по-истински отколкото тук.
2 - Ако я купиш с някой сериозен дефект, ремонтът ще ти излезе стократно по-скъпо.
3 - Ще си я караш спокоен, че всичко е наред.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

jackalgena
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Сеп 2018 18:38
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от jackalgena » 13 Сеп 2018 08:01

skydiver написа: 12 Сеп 2018 23:16 И с моята кола беше такъв казуса.
Имай предвид( така споделиха и Тойота Венци(между другото страшно отзивчиви хора!)), че преди и около 2010 година в "глобалната" сервизната история са се вписвали по-скоро гаранционни и извънгаранционни ремонти, а не сервизно обслужване.
Успех и много безаварийни километри!
Благодаря за отговора. Вероятно се касае точно за такъв случай. Поуспокоих се :)

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от tora » 13 Сеп 2018 09:37

Нищо няма в базите им, поне тук в България, колата я купих от приятел в края на лизинга, втори собственик съм, обслужва я е само в официалния сервиз. Само в сервизната книжка има разни неграмотни йероглифи+печат. В базата им няма запис.

jackalgena
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Сеп 2018 18:38
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от jackalgena » 13 Сеп 2018 17:40

Kiki написа: 13 Сеп 2018 07:46
jackalgena написа: 12 Сеп 2018 20:40 Така единствения вариант за преглед преди покупка е в представителство на Тойота в Белгия, а това ще скъпо предполагам..
Колкото и да е скъп един преглед на колата в Белгия си заслужава да го направиш.
1 - Там прегледа ще е доста по-истински отколкото тук.
2 - Ако я купиш с някой сериозен дефект, ремонтът ще ти излезе стократно по-скъпо.
3 - Ще си я караш спокоен, че всичко е наред.
Мерси за съвета. Ще помисля по въпроса понеже колите са в един затворен гараж, където не могат много да мърда..
Като цяло колата изглежда доста запазена на външен вид(пратих близки да я гледат) и е под 100000 хил. км.
Освен това има валиден технически преглед до април 2019.
Освен това дава 12 месеца гаранция( която не знам как ще ползвам при положение, че веднага се връщам с колата към Бг)

jackalgena
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Сеп 2018 18:38
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от jackalgena » 13 Сеп 2018 17:42

tora написа: 13 Сеп 2018 09:37 Нищо няма в базите им, поне тук в България, колата я купих от приятел в края на лизинга, втори собственик съм, обслужва я е само в официалния сервиз. Само в сервизната книжка има разни неграмотни йероглифи+печат. В базата им няма запис.
Благодаря за мнението.
Това не е нормално предвид имиджа на Тойота.

Аватар
doko_death
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2018 23:11
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Verso

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от doko_death » 13 Сеп 2018 20:55

Абсолютно никъкви записи ли няма? 2011 година се е провеждала мащабна сервизна кампания за ремонт на педала на газта доколкото знам, както и за някакъв ремонт на панорамните тавани. Такъв запис със сигурност трябва да има, като са записани и километрите при посещението!. Моята по него я засякох горе долу на колко километра е била тогава, още двама приятели при проверка се оказа, че има само тези данни от 2011 година.
Пратил съм ти на ЛС телефонче, ако искаш да ми видиш колата. Поздрави!

jackalgena
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Сеп 2018 18:38
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти

Сервизна история на Тойота в Белгия липсваща в Тойота България

Мнение от jackalgena » 13 Сеп 2018 22:54

doko_death написа: 13 Сеп 2018 20:55 Абсолютно никъкви записи ли няма? 2011 година се е провеждала мащабна сервизна кампания за ремонт на педала на газта доколкото знам, както и за някакъв ремонт на панорамните тавани. Такъв запис със сигурност трябва да има, като са записани и километрите при посещението!. Моята по него я засякох горе долу на колко километра е била тогава, още двама приятели при проверка се оказа, че има само тези данни от 2011 година.
Пратил съм ти на ЛС телефонче, ако искаш да ми видиш колата. Поздрави!
Значи в белгийския дилър на Тойота има много записи - от 2009 до 2017 може би 10 записа. От там получих информация за записите по имейла. Отделно тези записи са отбелязани на сервизната книжка.
В българските дилъри на Тойота има само един запис през 2010 г.
Аз реших да се доверя на Тойота Белгия и вероятно ще купя колата. Освен това има колата има валиден техн. преглед правен тази година. Километри те са отбелязани и там..

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта