Странно отваряне на въздушни възглавници

Аватар
terzievtoyota
Мнения: 28
Регистриран на: 27 Яну 2018 13:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Тойота Корола 1.6 109 к.с 2003

Странно отваряне на въздушни възглавници

Мнение от terzievtoyota » 31 Авг 2018 14:19

 ! Съобщение от: slowtraveler
Разделена от друга тема
Ето ги моите поражения. Никой не може да повярва, че ми с еотвориха всички еърбеци(седалки+колани) и й няма нищо на бронята освен леко пукване. Дори един майстор ме пита дали имам пълно каско и не искам да манипулирам застрахователите за да ми изплатят пари. Да се надяваме , че от Тойота ще разберат случая ми...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
terzievtoyota
Мнения: 28
Регистриран на: 27 Яну 2018 13:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Тойота Корола 1.6 109 к.с 2003

Писмо от Тойота България - кампания за БЕЗПЛАТНА подмяна на въздушни възглавници

Мнение от terzievtoyota » 31 Авг 2018 14:33

Сега ми върнаха обаждане от клона във Варна. Казаха ми че кампанията била само за смяна на пиропатрона на волана....но щели да звъннат до клона в София и да ми върнат обаждане понеделник, вторник....

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Писмо от Тойота България - кампания за БЕЗПЛАТНА подмяна на въздушни възглавници

Мнение от ufer » 31 Авг 2018 15:02

Ако имаш късмет и решат да те използват с цел подобряване на имиджа, може и да свършат работа. Но доколкото познавам мисленето на големите бизнесмени в автомобилния и застрахователния сектор, по-скоро съм скептичен. Аз лично след това бих изпратил снимките заедно с добре написан текст на английски до Япония...

Аватар
terzievtoyota
Мнения: 28
Регистриран на: 27 Яну 2018 13:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Тойота Корола 1.6 109 к.с 2003

Писмо от Тойота България - кампания за БЕЗПЛАТНА подмяна на въздушни възглавници

Мнение от terzievtoyota » 31 Авг 2018 15:11

Ако някой го вълнува да споделя какво ми отговориха от клона във Варна.
Накрато ми казаха, че възглавниците могат да се отворят и при удар с 5 км ч., и да пиша писмо до Тойота Балканс, и...каквото ми отговорят те : )
Всеки да прецени дали при такъв удар е нормално да се отворят всички еърбеци. Признавам, не съм запознат с техниката, може и аз да греша, и всичко това да е нормално.

ПП извинявам се ако съм нафлудил темата.

Аватар
terzievtoyota
Мнения: 28
Регистриран на: 27 Яну 2018 13:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Тойота Корола 1.6 109 к.с 2003

Писмо от Тойота България - кампания за БЕЗПЛАТНА подмяна на въздушни възглавници

Мнение от terzievtoyota » 31 Авг 2018 15:14

ufer, Ще изчакам отговора от Тойота Балканс и ако не е положителен ще пиша и до Япония : )

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Писмо от Тойота България - кампания за БЕЗПЛАТНА подмяна на въздушни възглавници

Мнение от мехаННика » 31 Авг 2018 15:39

Да не забравиш да копираш и арменския поп. Отговорът винаги е "Обърнете се към най близкия оторизиран представител", вероятно генериран автоматично...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Странно отваряне на въздушни възглавници

Мнение от slowtraveler » 31 Авг 2018 16:20

Не съм съгласен със сарказма на мехаННика... Не са еднократни случаите в моята практика, при които след отговор 'Обърнете се към най-близкия оторизиран представител' да няма липса на реакция...
Но когато междувременно съм писал и на 'арменския поп' следва обаждане от централата в София 'ама вие защо не се обадихте по-рано директно на нас а сте писали 'по-горе'' - ще вземем мерки и оправим нещата... Включително с изпращане на ремонтен автомобил със специалисти по конкретния въпрос директно до Варна...
Последният случай бе преди по-малко от година по софтуерен проблем (който междувременно реших самостоятелно :) )... Италианците от FCA бяха задействали нещата, локалния сервиз ми се обади да ме покани... И след като месец не се появих (имах доста работа насам натам) помолиха за съдействие за да ми решат проблема, защото италианците ги натискали...
Разбира се - в случая им написах ново писмо с пълно обяснение на случая, как съм го решил, и благодарности към сервиза, който прие нещата присърце в опит да ми реши проблема (да, едва ли биха го решили, защото съм говорил на тази тема с тях и в случая май аз бях по-запознат с материята :), но имаха желание и постъпваха човешки - поне щяха да препратят информацията към италианците за анализ ) :thumbsup:

Обаче - според мен за възглавниците - не биха ги сменили гаранционно (и не е логично да го направят - в случая няма самосработване, а инцидент, пък бил той и малък)...
Ако бе пострадал от шрапнелите на патрона на възглавницата (заради който е акцията) - би могъл да ги съдиш, обаче случаят за щастие не е такъв...
А възглавниците могат да гръмнат дори при преминаване на по-голяма дупка, стига 'ударът'/ускорението в района на сензора да е прескочило неговата граница на сработване.... Или пък да не гръмнат дори при по-голяма деформация на автомобила, ако точно в района на датчиците не е имало голямо ускорение или деформация. Затова и датчиците са повечко - за да се намали тази вероятност..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Странно отваряне на въздушни възглавници

Мнение от BOz » 31 Авг 2018 18:21

Колкото по-нови са колите, толкова по-рано и повече системи сработват. Парадоксално от страна на потребителя, но от другата е важно да се застраховат максимално срещу злополуки.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Странно отваряне на въздушни възглавници

Мнение от мехаННика » 31 Авг 2018 19:29

Сарказма е затова, защото се отива на конфронтация още преди да се проверят нещата и да има отговор.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Странно отваряне на въздушни възглавници

Мнение от slowtraveler » 31 Авг 2018 19:42

Колегата все пак съвсем нормално е обяснил нещата, и е споделил, че ако не му се реши въпросът - тогава ще пише по-нагоре... Не виждам нищо лошо в това - напротив... Това е напълно нормална логика и практика - щом не ти се решава въпросът така, както искаш - повдигаш въпроса на горно ниво. Което не е гаранция, че ще ти се реши положително, но поне ще си опитал вариантите с 'доброволно решаване на въпроса'... И това също малко или много дисциплинира и обучава и по-ниските нива, внасяйки яснота как да се действа по-нататък при подобни случаи...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Странно отваряне на въздушни възглавници

Мнение от tora » 31 Авг 2018 19:51

Ами в упътването, на който му се чете, ще види, че е описано в какви, звучащи на пръв поглед невероятни ситуации, възглвниците сработват, като е и описано, че предния джам се чупи, както е в показаните от колегата снимки.

Аватар
terzievtoyota
Мнения: 28
Регистриран на: 27 Яну 2018 13:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Тойота Корола 1.6 109 к.с 2003

Странно отваряне на въздушни възглавници

Мнение от terzievtoyota » 01 Сеп 2018 07:48

tora, при проверка в сайта на Тойота, излиза че моя автомобил има дефект във възглавниците+коментара на моя майстор че при такава малка скорост всички възглавници са сработили=обаждане до Тойота Балканс за възможна поправка на случилото се.
Всички, дори и потребителите на този форум си помислиха че щом възглавниците са изкочили, окачване , предници и т.н. е помляно, но снимките говорят друго. Аз съм длъжен да пробвам дали попопадам в кампанията.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Странно отваряне на въздушни възглавници

Мнение от slowtraveler » 01 Сеп 2018 08:45

terzievtoyota, навярно не сте прочели по-внимателно какво означава кампанията... Тя не е заради 'ранно сработване на възглавниците'...
А за това, че при сработване може да пострадате от шрапнели. Затова се подменят несработилите възглавници. В случая Вие сте се оттървали невредим, което е добре... Но както се казва - вече сте минали по реда си...
Дори подмяната на възглавниците с нови преди инцидента не би променило крайният резултат - не възглавницата решава кога да гръмне, а тя е само изпълнител...

Дали може да сработи при такава ниска скорост - разбира се, и това не е дефект. Предполагам този ефект е по-ясно изразен при удар на лек бърз обект, защото след контакта със сензора с голяма скорост (над прага на сработване) обектът бързо ще губи енергията си и няма да направи големи поразии..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
terzievtoyota
Мнения: 28
Регистриран на: 27 Яну 2018 13:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Тойота Корола 1.6 109 к.с 2003

Странно отваряне на въздушни възглавници

Мнение от terzievtoyota » 01 Сеп 2018 08:52

Това означава, че от темата няма нужда - тиййте.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Странно отваряне на въздушни възглавници

Мнение от slowtraveler » 01 Сеп 2018 09:03

Отделих темата, защото на мен, а предполагам и на другите колеги е интересно развитието на ситуацията, и затова ще я следя с интерес. Защото въпреки, че е възможна такава реакция на SRS, такова сработване при видимо незначителен удар не е често срещано.....
Просто споделих мнението си, за да нямате прекалено големи очаквания...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 54 госта