Избор на 10 -15 годишно бензиново комби а малка кубатура на двигателя.

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Избор на 10 -15 годишно бензиново комби а малка кубатура на двигателя.

Мнение от kostadinnm » 12 Авг 2018 18:49

Макар да нямам опит с рено, ми се струва, че не са лоши автомобили, но пък малко дървени. Може би са по-подхящи за по-кънтри терени като балканите, но тук(каквото се опитва да каже и nowyaris) трудно ще ти дадем много инфо за тях. Все пак набързо от wikipedia се разбира, че т.нар. "тце 100" е четирицилиндров с обем 1.2, като в модерни години(някъде 90-те почват да ги вграждат) му добавят инжекцион а в последната генерация и малка турбинка. Другото 0.9 е съвсем различен двиг - три цилиндърчета, променливо газоразпределение, два разпределителни вала и разбира се малка турбинка(разработен в съдружие с нисан). Твърди се, че три-цилиндровите и/или downsizing-a не предлагали очакваната икономия и били по-шумни. Отделно, комбито на клио 4 се произвежда в турция. Моята корола е също сглабяна там и съм много доволен.
Адмирирам, че гледаш по-нови автомобили - аз самия гледах да взема възможно по-късна година в началото на 2013-та и за мен проработи. Трябва да си харесаш няколко модела, но ако гледаш само данъка по-трудно ще вземеш решение(както ти е "намекнал" колегата). Като ги харесаш можеш да питаш тук или най-добре във форума на марката, след което те съветвам да им направиш тестови шофирания. Можеш да ангажираш някъде където ти е наблизо, дори и да не ти харесва конкретната обява и ако ти хареса, да се разходиш до по-запазена. Аз за бъдещите си огледи смятам да се снабдя с едно obd-скенерче, което да разкрива зачистени грешки след въпросното кръгче.

Офф: Ако някой е имал съмнения досега, вече се изясни - nowyaris не си харесва реното. Ако темата се въртеше около новата алпина 110 вмесно клио, едва ли щеше да е толкова ентусиазиран да обяснява - spell.gif
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Избор на 10 -15 годишно бензиново комби а малка кубатура на двигателя.

Мнение от nowyaris » 13 Авг 2018 21:13

Да бе.Не е вярно.Харесвам си го.По принуда....... :D
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 68 госта