Студен старт - притрисане на мотора

Публикувай отговор
Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 20 Авг 2018 16:55

Не за сега. Нещата са свързани с бензинова помпа или датчик на бензиновите изпарения, ще трябва да замеря с манометър налягането преди рейката, но все още не мога да намеря някой който да го направи. Ще пиша като има развръзка
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от dokkito » 20 Авг 2018 19:54

Проблема ти е доста сходен с моя. Аз вече година се боря с него когато имам свободно време. Установих че проблем от резервоара до меката връзка преди рейката нямам.
Закачах всеки един инжектор на горивопровода от резервоара, надувах с бензиновата помпа. Нито един инжектор не ми просълзи , а след добро напичане на мотора и като истине няма грам налягане в рейката.
Съмнявам се в клапана на рейката или в някой инжектор/ри, които да пропикават само когато рейката е гореща и горивото кипи.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 29 Авг 2018 10:10

Вчера коментирах въпроса с едно друго майсторче и той ми сподели нещо от личен опит, но за сега не съм го проверявал. Смята че след като колата е карана на газ и я изгася, сутрин може би поради не добре затварящ клапан на редуктора е възможно трасето между него и колектора да има останала газ, която като паля на бензин сутрин реално да смесва двете горива докато трасето се "изпразни".... и оборотите се стабилизират.
За съжаление това са само теории, които трябва да се отхвърлят една по една, а не за всичко човек може сам да се справи сам, аз все още си търся някой, който да замери с манометър налягането, но за сега без успех.
Въпреки че като се замисля, ако този клапан не затваря добре, реално по-логичното е колата да се задавя при палене, а аз реално проблем с паленето нямам, след запалването се случват нещата. Закачих я онзи ден през Torque и забелязах, че проблема който го има за около 10 секунди се случва при температура между 25-29 градуса, вдигне ли 30 и нагоре, все едно не е било. Ако външната температура е по-ниска, примерно 15 градуса, тогава температурата, в която мотора ще притриса ще е между 15-29 градуса, т.е времето ще се увеличи. Зимата не ми се мисли....
За това и започнах да се насочвам към някакви датчици за температура....

Пиши, ако има някакво развитие при теб по проблема dokkito,
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от dokkito » 29 Авг 2018 11:36

Здравей. Ако клапана на гаста не държи и пълни трасето с гас пак ше имаш трудно палене. Двигателя пали трудно както при бедна така и при богата смес.
Аз върнах старите инжектори. При мен приблема е 100% загуба на налягане в горивната система. Пусто му и налягане не винаги спада.
Имам случаи след които налягането си остава в норма.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от nikdel » 29 Авг 2018 13:53

Понеже последните дни се заигравам с настройките на газовата, забелязах, че при богата смес става трудно паленето. Явно бензиновия компютър, си прави корекции които влияят на първоначалното запалване – обеднява сместа.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 29 Авг 2018 15:01

За
dokkito написа: 29 Авг 2018 11:36 Ако клапана на гаста не държи и пълни трасето с гас пак ше имаш трудно палене
, така де не е това проблема, аз си паля нормално, после нещо се случва...
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 29 Авг 2018 15:02

Не ми се ще да се стига на принципа, дай да сменим нещата едно по едно докато проблема изчезне....
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 13 Дек 2018 17:13

Привет на всички, от около 1 месец от как паднаха температурите сутрин нямам този проблем с притрисането след падане на оборотите. Действието се развива при температури под 5 градуса.
Имаше един ден, в който запалих колата през деня на температура 10 градуса - тогава се прояви отново.....
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Vendalcho
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Дек 2018 20:41
Местоположение: Сливен

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от Vendalcho » 14 Дек 2018 21:13

Здравейте имам що годе подобен проблем и аз ама моя се получава при температура от 2 градуса до под минус 1 и повече градуси при студен старт на мотора.При запалването вдига обороти към 1500 -1700 след това падат веднага на 700 и по надолу и някак работи на два или три цилиндъра ако не подам газ ще огъснее,подавам газ малко и я пусна и пак се вдигат оборотите и след това падат пак рязко на доло и това в порядък на няколко минути докато не стопли малко самата кола.Колата беше в сервиз на Тойота допреди ден почистеха ми дросела и маф сензора резултат нулев след това ми смениха бензиновата помпа почистеха ми инжекторите на ултразвук и ми смениха свещите и колата пак си прави така за жалост.Когато времето е по топло над 5 гладуса и нагоре няма никакви проблеми.Колата е с мотор 1.6 vvti код на мотора 3ZZ-FE.помагайте с идей какво може е колата се кара само на бензин.поздвави

ангелчо
Мнения: 36
Регистриран на: 25 Фев 2018 13:07
Местоположение: Панагюрище
Автомобил: Toyota corola verso1,6 2005g
Благодарил/а: 1 път

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от ангелчо » 14 Дек 2018 22:37

И при мен е същото резултати никакви до сега,чакам да загрее и карам

Vendalcho
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Дек 2018 20:41
Местоположение: Сливен

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от Vendalcho » 20 Дек 2018 10:26

Здравейте отново моя проблем го реших с оборотите при студения старт.Сменихме гарнитурата на всмукателните колектори и колата се оправи.Гарнитурата беше станала на кокал и изпускаше от нея.

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от batececo » 20 Дек 2018 12:54

Ако не е тайна, коя година е произведена колата?

Vendalcho
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Дек 2018 20:41
Местоположение: Сливен

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от Vendalcho » 20 Дек 2018 12:58

Тойота корола версо 2003г. Извинявам се и аз че не съм написал

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 03 Яну 2019 23:42

Vendalcho, при теб проблема е бил съвсем различен, спрямо това което обесняваш, при мен симтомите са по-различни и са описани в начало на темата. Радвам се, че си разрешил проблема. При мен проблема не се проявява сега при по-ниски температури, но ще се прояви със сигурност на пролет. Като гледам колегата dokito и той бори нещо подобно, но за сега не съм разбрал да го е разрешил, като съм почти сигурен и съгласен с него, че става дума за загуба на налягане в горивната система. Аз съм се насочил към един датчик на бензиновите изпарения, които се влият от температурата, но още не мога да съм на 100% сигурен.
ангелчо, бъди сигурен, че няма да става по-добре, а по-зле...

Честита Нова Година на всички, само напред и само нагоре с нови сили!
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

dimo68
Мнения: 40
Регистриран на: 09 Май 2019 09:26
Местоположение: Варна
Автомобил: RAV4, 2007

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от dimo68 » 09 Май 2019 09:33

Колега нещо ново. Решен ли е проблема?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта