Студен старт - притрисане на мотора

Публикувай отговор
Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от nikdel » 01 Юни 2018 15:03

И моята прави нещо подобно при студен старт. Даже понякога и гасне. Мислех си че смуче въздух от нацепено гумено съединение на горивопровода на резервоара, но видях че няма от къде. Метална тръба е от помпата до двигателния отсек. Остават вариантите- износена помпа(или по-точно незадържащ клапан на самата помпа), недобре затварящи дюзи на инжекторите или клапана в края на рейката(моя е с вакуумно управление). Имам резервни рейка с инжектори и клапан, но още не ми се занимава да ги сменя за проба.
Помпата при мен сработва при завъртане на стартера (но не се чува заради шума). Като изгасне първия път и върна пак на контакт я чувам как заработва и спира. Явно при първото палене налягането е ниско и след това компютъра я пуска пак за да достигне до необходимото.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от max-2 » 01 Юни 2018 15:55

Първо акумулатора или бушона на еку долу за няколко минути и тогава адаптация.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 02 Юни 2018 13:22

Това с акумулатора вече го направих, дори още в самото начало, резултат няма. В момента в койтосе закачи на диагностиката като преди това е преспала в сервиза, би трябвало да се види какво може да е.nikdel, дръж ме в течение за развоя на нещата при теб. Тия дни ще намеря време да я закачат някъде...
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 02 Юни 2018 13:24

nikdel написа: 01 Юни 2018 15:03Помпата при мен сработва при завъртане на стартера (но не се чува заради шума). Като изгасне първия път и върна пак на контакт я чувам как заработва и спира. Явно при първото палене налягането е ниско и след това компютъра я пуска пак за да достигне до необходимото
и аз съм забелязал нещо токова...
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от dokkito » 02 Юни 2018 13:41

Аз още в самото начало ви споделих моята сага с загубата на налягане в горивната система.
Причините мохат да бъдат няколко. Имжектор/и, клапан или бензинова помпа.
Попаднах на сервизен мануал как да се тества системата.
Системата при запален двигател трябва да е от 3 до 3,5 бара. След като изгасиш двигателя трябва в рамките на 5 минути да не спада под 1 1,5 бара.
Манометъра се закача с тройник на входа преди рейката.
Бензиновата помпа винаги тръгва след един оборот на коляновия вал. Просто проблема идва от загуба на налягане.
Моята сега в жегите на кратки разтояния от 10 20 км няма проблем. Покарам ли я 50 60 км следващото палене е с по- дълго въртене на стартера, но нямам нестабилен старт на двигателя. Просто време и трябва да запали. Явно при мен и някой инжектор/и пикая и спада налягането при яко напечен мотор и рейка.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 02 Юни 2018 14:53

nikdel написа: 01 Юни 2018 15:03 недобре затварящи дюзи на инжекторите или клапана в края на рейката
някак си по-логично ми звучи...
ако е бензиновата помпа проблема би трябвало да го има не само при студент старт... оборотите ще играят и при топъл двигател между запалванията...
dokkito написа: 02 Юни 2018 13:41 Системата при запален двигател трябва да е от 3 до 3,5 бара. След като изгасиш двигателя трябва в рамките на 5 минути да не спада под 1 1,5 бара.
благодаря за инфото dokkito, би ли пуснал на ЛС да го разгледам този мануал...
Явно този случай ще действаме на принципа проба грешка, един приятел имаше рейка с инжектори като моите, ако не ги е разкарал, може и да имам шанс да тествам...
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от max-2 » 02 Юни 2018 15:03

При изправна система не губи налягане повече от една седмица. Бях свалил кормилната рейка за ремонт и след една седмица реших на първо палене да въртя на стартер известно време, за да се напълни хидравличната помпа и рейка. Съответно спрях бензиновата помпа. При първото завъртане на стартера двигателя запали за малко с остатъчното налягане в горивната система и загасна.
Carina E 4AFE LB 1992

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от dokkito » 02 Юни 2018 18:49

http://toyota-omg.ru/11_toplivo/toplivn ... emaya.html
Тук намерих информацията.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от max-2 » 03 Юни 2018 10:31

Не казвам, че е грешна, то си пише1,5 бара или повече.
Може би в моя случай колата е работила последно в студено време, а първото палене след това да е било на по-топло. Бензина мисля доста променя обема си от температурата. :thumbsup:
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 13 Юни 2018 00:24

Feedback, тия дни стана жега... две сутрини подред проблема си е същия, но като я оставя цял ден да я пече слънцето пред офиса, паля и притрисане няма.
Ще следя състояние и в края на месеца влизам в бокса по този и още някой други въпроси.
Живи и здрави!
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от chukich » 09 Юли 2018 13:59

iakrastev написа: 13 Юни 2018 00:24 Feedback, тия дни стана жега... две сутрини подред проблема си е същия, но като я оставя цял ден да я пече слънцето пред офиса, паля и притрисане няма
Здравей колега.
Аз имах същия проблем с едно служебно мицубиши.
В началото проблемът беше малък като при тебе, но с времето стана по-зле.
В крайна сметка я оставих на газаджиите да я запалят на студен двигател и да проверят дали не е от газовото.
Смениха кабели към бензиновите инжектори( били ги барали заради газовото. Май режат една от веригите, не му разбирам честно казано) Всичко се оправи.
При теб най-вероятно е същото. Ако от форума има хора, които разбират от монтирането на ГИ, нека споделят как точно се преработват тези кабели.
Отиди при кадърен газаджия.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 10 Юли 2018 09:22

chukich написа: 09 Юли 2018 13:59
iakrastev написа: 13 Юни 2018 00:24 Feedback, тия дни стана жега... две сутрини подред проблема си е същия, но като я оставя цял ден да я пече слънцето пред офиса, паля и притрисане няма
Здравей колега.
Аз имах същия проблем с едно служебно мицубиши.
В началото проблемът беше малък като при тебе, но с времето стана по-зле.
В крайна сметка я оставих на газаджиите да я запалят на студен двигател и да проверят дали не е от газовото.
Смениха кабели към бензиновите инжектори( били ги барали заради газовото. Май режат една от веригите, не му разбирам честно казано) Всичко се оправи.
При теб най-вероятно е същото. Ако от форума има хора, които разбират от монтирането на ГИ, нека споделят как точно се преработват тези кабели.
Отиди при кадърен газаджия.
Привет, колега. Ако е от върпосните кабели, проблема не трябва ли да се проявявя независимо от това дали колата е загряла или не... както може би и в един момент падане на оборотите при движение, може би дори прекъсване... Не знам дали си прочел обстойно цялата тема, но при мен се проявява само при студен старт, дори нещо повече, когато колата цял ден я пече слънцето и я запаля, не се проявява.... Развръзка се да имам някаква по темата в края на месеца. Ще пиша допълнително. Благодаря все пак за мнението!
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от chukich » 10 Юли 2018 10:18

iakrastev написа: 10 Юли 2018 09:22
chukich написа: 09 Юли 2018 13:59
iakrastev написа: 13 Юни 2018 00:24 Feedback, тия дни стана жега... две сутрини подред проблема си е същия, но като я оставя цял ден да я пече слънцето пред офиса, паля и притрисане няма
Здравей колега.

Отиди при кадърен газаджия.
Привет, колега. Ако е от върпосните кабели, проблема не трябва ли да се проявявя независимо от това дали колата е загряла
Пак повтарям, че всичко беше едно към едно както ти си го описал при тебе. И аз като тебе си мислех за помпа, инжектори и т.н. , но понякога проблемът е много по-елементарен отколкото си мислим.

Вече както ти си прецениш... колата си е твоя.. :thumbsup:
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от iakrastev » 11 Юли 2018 09:39

chukich написа: 10 Юли 2018 10:18
iakrastev написа: 10 Юли 2018 09:22
chukich написа: 09 Юли 2018 13:59 Здравей колега.

Отиди при кадърен газаджия.
Привет, колега. Ако е от върпосните кабели, проблема не трябва ли да се проявявя независимо от това дали колата е загряла
Пак повтарям, че всичко беше едно към едно както ти си го описал при тебе. И аз като тебе си мислех за помпа, инжектори и т.н. , но понякога проблемът е много по-елементарен отколкото си мислим.

Вече както ти си прецениш... колата си е твоя.. :thumbsup:
Както казах колега, Благодаря за мнението! Ще го имам в предвид и това, когато му дойде времето (края на месеца). Просто разсъждавам на глас...
Благодаря още веднъж!
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Студен старт - притрисане на мотора

Мнение от chukich » 20 Авг 2018 16:38

iakrastev

Здравей, има ли някакво развитие ?
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта