Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Аватар
Svetlio
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Яну 2018 17:30
Местоположение: Sofia

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от Svetlio » 25 Май 2018 12:58

iakrastev написа: 25 Май 2018 11:51 Бате Svetlio, този път са ми сложили към 300гр фреон с тенденцията един ден да ги докараме до 500гр tooth.gif
Ами аз ти написах много отдавна, за какво иде реч, но за да не се пише повече, че съм от хората, които просто си спорят спрях. Докато не генерираш още разходи с Шен... Мен поддържай отношения с тях. След това си купи радиатор и го смени щом трябва, но някъде другаде, аз бях дал телефон, пак от опит пък ти ще си решиш къде да отидеш.
:cheers:

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от dokkito » 25 Май 2018 13:15

iakrastev написа: 25 Май 2018 11:51 Бате Svetlio, този път са ми сложили към 300гр фреон с тенденцията един ден да ги докараме до 500гр tooth.gif
Според мен те мятат.
Системата ти губи хладилен агент доста бързо. Как пък два пъти ще ти я напълнят малко. Знаят че системата тече, но не от къде. Пак ще се повторя за оцветителя. За мен оцветителя е та... ак.
Ако преди профилактиката си сигурен, че климатика е работил, то тогава тея са големи идиоти в тоя сервиз. Това е толкова несерриозно да не можеш да напълниш една система . Ако вината е в тях то излиза , че наливаш едни пари заради тях.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от iakrastev » 25 Май 2018 14:00

[/quote]max-2,
max-2 написа: 25 Май 2018 12:18 Общо взето климатика започва да издава звук като пъшкане
, радвам се че моята не пъшка.... tooth.gif
Svetlio, за сега си налягам парцалите и оставям нещата така, ако има нещо да става - то ще стане (я ще спре да духа или ще се разсвиря като каруцар). Тогава ще му мисля и ще реша кво да правя..
Svetlio написа: 25 Май 2018 12:58 аз бях дал телефон, пак от опит пък ти ще си решиш къде да отидеш.
, не съм го пропуснал този факт, благодаря за което. Ще му дойде и на него времето.
dokkito,
dokkito написа: 25 Май 2018 13:15 Как пък два пъти ще ти я напълнят малко
, бъзикам се с
dokkito написа: 25 Май 2018 13:15 iakrastev написа: ↑25 май 2018 11:51
Бате Svetlio, този път са ми сложили към 300гр фреон с тенденцията един ден да ги докараме до 500гр
, не знам колко е в момента и няма как да го разбера докато не направя интервенция на ново... За сега смятам, че ще е най-удачно да изчакам и да следя какво се случва и дали проблема ще ескалира в някакъв момент. Само да ходи и да редим едни пари на масата, няма да стане ...
dokkito написа: 25 Май 2018 13:15 Системата ти губи хладилен агент доста бързо
, ако това е така за 1 седмица, климатика щеше ли да прави 8 градуса ? По-скоро не е бързо, мисля си че или наистина наливат недостатъчно или имам друг проблем със системата(за сега налагат варианта кондензер), но и там не мога да съм сигурен. Няма разлика в поведението на климатика от първото ми посещение в Шен до момента. Еднакав шум в първите секунди, след това изчезва, климатика прави 8 градуса ... това си остава непромененна величина...
dokkito написа: 25 Май 2018 13:15 Ако вината е в тях то излиза , че наливаш едни пари заради тях.
нищо не мога да направя повече, спирам до тук и както казват по- мъдрите "чакаме да се обади по-сериозно за да го хванем". Усетя ли че климатика отслабва или спре да бачка, отивам "безплатно" в Шен да сондирам мнение, какво ще констатират и тогава, ще реша кво да правя, но съм почти сугурен че ще отида някъде другаде на второ мнеение.
Дал съм шанс на хората там и както каза memorex,
memorex написа: 22 Май 2018 00:26 Въпрося е докъде ще я докара.Откаже ли се преди да е отстранил проблема значи или няма необходимите умения или го притиска финансовата страна /време-пари,клиент циция-професор и т.н./
, така че ако не се справят пазара е отворен, сменям и толкова
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от iakrastev » 25 Май 2018 14:12

Щях да забравя!

Не знам дали темата ще бъде затворена до тогава, но когато има някакъв прогрес по темата ще пиша...
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от iakrastev » 04 Сеп 2018 11:26

За всички следящи темата. Вече няколко месеца не съм имал проблем с климатика. Охлажда си перфектно, няма шум във въздуховодите.
Мислех да сменям радиатор и дехидратор, но ще последвам една мъдрост: "Едно нещо като работи, не се пипа"...
В крайна сметка, първите "майстори", заради според мен не калибрирана станция са ми вкарали малко агент и от там драмите започнаха.
Благодарности за момчетата от "Шен", за добре свършената работа.
Ще направя още една проверка за течове, ако се видяд въобще. Живот и здраве, ако ми изпаднат едни пари и радиатора си отиде, ще извърша интервенцията със смяна на радиатора.

Благодаря на всички отзовали се по тема!

Ако някой иска да добави нещо да заповяда. Модераторите да преценят дали да заключат темата.

Поздрави!
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 60 госта