Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от iakrastev » 20 Май 2018 00:08

Добър вечер на всички!

Ето и развръзката към днешна дата. След разговор с някой от проучените сервизи за автоклиматици, първи откликнаха Шен - имаха ден и час удобен за мен. Действието се развива този петък.

Много добро първо впечатление от екипа там, хората говореха, изслушваха и действаха компетентно.

Та, закачиха машината и тръгнаха да дърпат фреона, оказа се че в системата имаше 130гр. при 500гр по книжка. Т.е вариантите са два 1. Или са ме метнали преди 5 дена когато ми го заредиха; 2. Станцията им е била скапана, по думите им "разкалибрирана" :) ;3. Имам теч, който при определени условия и място, губи агента.
Коментарът на пичовете от Шен разбира се беше, заради малкото количество газ чуваш тези шумове. Все пак им споделих цялото си премеждие, за да добият по ясен вид на нещата.

Пичовете вакумираха системата, вкараха агента с маслото и оцветител, пуснах климатика - пулех се като малоумен 20 мин да се напъна да чуя нещо, а де - нямаше го тоя шум вече. За парите които платих, по-добре да не говорим, че все още ме е яд на себе си. Направи ми впечатление обаче, че никой там не говореше за състояние на дехидратор, радиатор, айде за компресор няма да говорим, че там ако трябва да отваряме става дебела работата. Според тях всичко е в норми (каквото и да означава това).

Днес за около 2-3 секунди за момент чух тоя шум отново, спрях, заслушах се, нямаше го. Правя цел ден експерименти и мога да кажа със сигурност че климатика работи като изстудяване по-добре, и ми прави впечатление, че когато загася двигателя вече не се чува шума, който ме подлудявваше в следващите 2 сек.
За 1 ден тест толкова - шума го чух за около 2сек само веднъжи то беше когато запалих колата тази сутрин, двигателя не беше достигнал раб. температура и може би донякъде при джижението на агента няма как да не издава никакъв шум никога. Просто вече толкова съм се вглабил в това какво да слухтя, че не чувам двигателя как работи :)

За финал: до седмица трябва да мина отново през Шен, за да проверим има ли теч, няма ли. Я го видим, я не...
С леко свито сърце, казвам че за сега нещата са добре..., надявам се да останат така и за напред.

Благодаря на всички отзовали се!

P.S - Нека споделя каква е развръзката след седмицата, и ако всичко е наред да обявим темата за затворена.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от Hursa » 20 Май 2018 00:16

► Виж съдържание
Но питащия е разрешил проблема си и е малко късно smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от iakrastev » 20 Май 2018 00:42

Истината е, че малко са кадърните специалисти, които да поставят "правилната" диагноза и да намерят точното решение... Повечето те гледат като банкомат, от който искат да изтеглят сума, с която да закърпят бюджета си. Накрая истината лъсва и се чудят защо хората са недоволни и ги бият.... Лично мое мнение без да ангажирам никой с него...
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от dokkito » 20 Май 2018 05:32

Би ли споделил колко парички ти взеха за диагностика и дозареждане + проверката след седмица? Ако не е удобно тук може и на лично.
Аз ходих скоро за допълване на ярисчето и ми се стори , че в Шумен брусят яко.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
Svetlio
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Яну 2018 17:30
Местоположение: Sofia

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от Svetlio » 20 Май 2018 07:30

iakrastev написа: 20 Май 2018 00:42 Истината е, че малко са кадърните специалисти, които да поставят "правилната" диагноза и да намерят точното решение...
Без да съм майстор истината ти я казах ... :whistle: Първият "майстор" просто не ти е напълнил системата за да се чува движение на газ във въздуховодите... :whistle:
А тия в ШЕН ...МЕН tooth.gif като източиха системата не я ли надуха до работно налягане да видят дали изпуска от някъде или е по- лесно да те разкарват 10 пъти и да взимат пари за добре дошъл и тъпи оцветители?! Малко се мисли в тия сервизи ей, иначе всички са много чувствителни и тънкообидни, като му кажеш, че е с две леви ръце... mad.gif

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от dokkito » 20 Май 2018 10:46

Няма как да ти надуе системата до работно налягане системата и да хване малък теч.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от slowtraveler » 20 Май 2018 10:51

Съгласен съм с dokkito... Неслучайно се слагат оцветители и въпреки това малки течове се откриват много трудно..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от iakrastev » 20 Май 2018 11:07

dokkito, имаш ЛС
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от iakrastev » 20 Май 2018 11:08

Съгласен съм колеги, че малкия теч я го хванем, я не. За това не смея да кажа че всичко е наред, ще изчакам да минендругата седмица и ще пиша кво се е случило.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от dokkito » 20 Май 2018 11:22

Още повече при малки течове оцветителя не излиза. Оцветителя се свързва с маслото , а масло почти не изтича при малки течове.
Историята с климатика на яриса ми е следната:
Преди три години забелязах омасляване на изходната връзка от кондензатора . След месец климатика спря да охлажда. Ходих за диагностика и майстота ме ядоса и твърдеше , че с доливане само ше стане. Системата беше останала само със 130 грама от 440 грама .Нарочно замълчах за омаслената връзка. Казах му ок след месец идвам и каквото липсва дозареждаш за твоя сметка. Съгласи се.
Той твърдеше, че теч от около 50-100 гр. на година са нормални. С това се съгласих, защото и аз така смятам. Викам се ей сега те гепах другия месец.
Отивам след месец и системата беше загубила над 200 грама. Мълчи и пак ще долива. Тогава му показах връзката и ми смени о пръстена на връзката. Въпреки оцветителя поставен преди месец връзката не се оцвети. Така климатика работеше 3 години до миналата седмица. Просто си личеше че не охлажда добре.
Отидох на диагностика и се оказа че системата за 3 години бе изгубила само 190 грама.
Системата на яриса работи с 440 грама.
Та системата си бе пълна с оцветител, но тоя теч над 200 грама за месец не се прояви с оцветителя на проблемната връзка.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от iakrastev » 20 Май 2018 13:15

dokkito, пиши какво ще излезе като напълниш отново системата. Любопитно ми е дали ще се намери теч или всичко ще е наред.
Не за друго по думите на Шен и на други сервизи, веднъж зареда система, която няма теч не се пипа, но това как кореспондира с факта, че за някакъв период от време агента по-малко се губи, докато накрая климатика спира да охлажда ...
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от dokkito » 20 Май 2018 14:18

Системата ми е заредена вече. Не се вкарах във филма да търся теч, защото реално губи много малко на година. На практика тоя малкия теч се счира за нормален според някой производители. Губеще много преди три години , както бях написал в предния си пост.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от iakrastev » 20 Май 2018 14:54

Мерси за инфото! Май и аз ще мина да твоя бряг.... Не ми се влиза във филми.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от dokkito » 20 Май 2018 17:43

Просто си провери системата след седмица при майстора и си направи груба сметка колко ше загуби за година.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
Svetlio
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Яну 2018 17:30
Местоположение: Sofia

Шум от въздуховодите при пуснат климатик

Мнение от Svetlio » 20 Май 2018 21:33

dokkito написа: 20 Май 2018 10:46 Няма как да ти надуе системата до работно налягане системата и да хване малък теч.
Така си мислиш само ти.
С манометър и стоене с надута система не повече от час, знаеш ли, колко хубаво се вижда дали изпуска, но трябва акъл...
По същия начин се проверяват и газови инсталации по къщи за допуск, на автомобили и т.н...
Но кои сме ние, че да пречим на гадателите... cool.gif
Ок няма смисъл от спорове, успех с решаването на проблема.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта