Покупка на Auris E15 1.6 1ZR-FAE Valvematic 132HP - Мнения относно конкретен екземпляр и въпроси ?

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Покупка на Auris E15 1.6 1ZR-FAE Valvematic 132HP - Мнения относно конкретен екземпляр и въпроси ?

Мнение от chukov » 15 Апр 2018 21:42

Здравейте,
Имам Ярис 1.3 vvti на 19 години и една Корола Версо

Замислям се да сменя Яриса с един Аурис, че е малко по-голям.
Искам бензинов мотор и да му сложа газов инжекцион. Не искам дизелов. Версото е дизелово.

Та въпросът ми е е следния: предполага, че 1.6 е по-добър мотор за това по-тежко купе. Върви ли добре колата с него и какъв е грубо средният разход на гориво? Не ме интересува извънградско, а смесен разход.
Динамична ли е колата с тоя мотор или е тежко купето дори и за него?
Моля да отговорят хора, които са карали такъв.

Благодаря предварително
Последно промяна от Akima на 05 Авг 2020 03:55, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota Auris 1.6

Мнение от Миланов » 16 Апр 2018 21:26

Имам Тойота Корола със същия двигател, която съм закупил нова преди 8 години. Определено 1.6 двигателя е за това купе. Според мен върви много прилично , а след 4000 оборота още по- добре. След изтичането на гаранцията и бе монтиран ГИ лично от мен. Вече съм минал 70000 км. на газ и не съм имал никакъв проблем. Никога не ми е светвал чек за каквато и да е грешка. Разхода на гориво е окола 20 % повече, отколкото на бензин. При 140 км. на магистрала гори около 10 л. Отдавам го на това, че съм с 5 степенна скоростна кутия и оборотите са по- високи, отколкото ако беше със 6 скорости. Но то зависи много и от качеството на горивото. Смесен разход не мога да ти дам, защото едно е да караш градско в София, друго е в града в който живея. Ами това е. Ако нещо друго те интересува , с удоволствие ще ти отговоря. Поздрави.

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Toyota Auris 1.6

Мнение от Рошко » 16 Апр 2018 23:27

chukov написа: какъв е грубо средният разход
Такъв... :thumbsup: Колкото до динамиката - не е тромав, но не е и бегачка. Ако това ти дава някаква представа за динамиката, докато карах такъв, ходих на тест драйв на Renault Clio RS с 205 к.с. атмосферен мотор и слизайки от 124 к.с. семеен хеч, очаквах "УАУ ефект", а се оказах крайно разочарояан.

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Toyota Auris 1.6

Мнение от metro_d4d » 17 Апр 2018 08:56

Не е ли доста 10 на магистрала при 140.... на бензин колко гори примерно 8.5 при тази скорост?

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Toyota Auris 1.6

Мнение от chukov » 17 Апр 2018 11:00

Не става дума за бегачка. Нямам такива очаквания към нея. Искам като влезе в оборот да може лесно и бързо да се изпревари. Минавам Шипка по 2 пъти месечно. Там много важно предимство е динамичното поведение на колата. Все пак 124 коня не са малко. Но преди да реша да купя Версото с дизелов мотор, пробвах Версо с бензинов 1.8 (124 к.с мисля беше) Ами не е за това купе тоя мотор. Колата тромаво набира.
Нямам никакви особени изисквания към колата.
На королата 1.6 и на Ауриса не са ли различни моторите? Королата май беше 110 коня или греша?
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota Auris 1.6

Мнение от v_shopov » 17 Апр 2018 11:53

Аз съм с Корола 1.6, 124 к.с. Смятам, че двигателя е подходящ за колата, без да предлага някаква супер динамика. Не съм се чувствал несигурен при изпреварвания (на 4000+ обороти) , при изкачване колата си поддържа скоростта (за ускорение понякога се налага да се включи по-ниска предавка, ако наклона е много голям). За разхода съдя единствено по показанията на компютъра (колко са реални не знам :D) - на равно с темпомат на 90-100 км/ч моментен разход 5.9 - 6.0л/100. За Нова година пътувах София-Виена-София - със скорост на магистралите колкото е позволено (темпомат на 120 - 130 км/ч по GPS), след като се прибрах в София, компютърът показваше среден разход 7.1л/100 за цялото пътуване. Климатика не го изключвам никога, не знам до колко влияе на разхода.

П.С. Приятел с дизелов автомобил 150 к.с., ми каза, че Королата не върви :D. Предполагам има значение на каква динамика си свикнал...
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

gogogo79
Мнения: 26
Регистриран на: 19 Фев 2017 13:13
Местоположение: Варна

Новозакупена Toyota Auris E15 1.6 ,132 ph . Молба за мнения относно конкретния екземпляр и някои въпроси.

Мнение от gogogo79 » 05 Авг 2020 01:57

Здравейте.
До този момент съм бил собственик и съм подържал само ВАГ автомобили. Поради ред причини реших да сменя марката.
И така от известно време се бях позагледал по въпросния Auris (1 ва генерация) и след доста четене във форума и изгледани видеоревюта на Руски се спрях на 1.6 valvematic 132 коня , ръчна скоростна кутия.
Автомобилът ще се кара по около 30 хиляди км. на година , по равно градско и извън (включително и доста магистрала).
Набелязах няколко обяви в mobile.de , които са със съответната конфигурация като двигател и скоростна кутия , пълна сервизна, макс 2 ма предишни собственици,без теглич , без газово, Accident-free и възможно по- скорошен минат ТЮВ.
Спазарихме въпросния екземпляр по телефона на 3 800 евро.
$_57.jpg
$_57.jpg (292.91 KiB) Преглеждано 9588 пъти
$_57g.jpg
$_57g.jpg (298.14 KiB) Преглеждано 9588 пъти
$_57ikj.jpg
$_57ikj.jpg (218.99 KiB) Преглеждано 9588 пъти
$_57jn.jpg
$_57jn.jpg (319.03 KiB) Преглеждано 9588 пъти
$_57lj.jpg
$_57lj.jpg (225.14 KiB) Преглеждано 9588 пъти
Подписахме договора ,чрез изпращане сниман, разпечатване , подписване и т.н. , изпратих парите и сега чакам да бъде натоварена на автовоз.
Видно е ,че колата има външни забележки(дано да са само те) по боята. За съжаление в рамките на моя бюджет нямаше как да взема перфектно изглеждаща и без забележки.
Автомобилът е: 10м 09 година , 125 000 км. , двама предишни собственици , последният е собственик от 6 години от Франкфурт(ако това има значение), валиден ТЮВ до 02/2021 ,обявена е като Executive (ниво на оборудване). Пише ,че има неща като адаптивни светлини , фарове за мъгла, отопляемо предно стъкло, кийлес централно зключване , сензор за дъжд и usb порт(който въобще не го виждам къде е).
Проверявах я по рама SB1KE56E40F094413 в един доста агресивно рекламиран сайт срещу 29 лв. , но излезе единствено ,че няма данни да е била такси , да е крадена , да е имала инциденти и като цяло никакви данни за колата. Не бих повторил пак с тоя сайт.

Въпросите ми към вас (хората , които имате опит с Toyota) са:
1. Според вас , струва ли си сделката , която съм направил?
2. Въпросното ниво на оборудване Executiv най- високото ли е или е под Sol Luna?
3. Четох някъде ,че Executiv били с ксенон(много важна екства за мен) но в обявата не пишеш да има. Според вас колата с ксенон ли е?
4. Понеже колата е на близо 130 к и е била карана от жена , имам подозрения ,че ми предстои скорошна смяна на съединител. Колко грубо излиза като цена покупка на съединител плюс труд?
5. Според сервизната книжка , масло последно е сменяно 06.19г. Ясно е,че ще се сменя масло и филтри ...обаче не съм наясно с ангренажната верига. Някъде съм чел ,че верига на Toyota не се пиша до живот , а на други места ,че се сменя на 300 к или 10 години(което настъпи първо). Какво да правя с веригата?
6. Ако се реши да се газифицира , какъв тип газова уредба се препоръчва?
7. Препоръка за сервиз за поставяне на газово за Варна(може и на лично)?
8. Препоръка за сервиз в който да се обслужва(плюс евентуални ремонти) колата във Варна(може и на лично)?

На колегите , които ще ми пишат , да използвам търсачката и че въпросните теми са многократно коментирани , предварително искам да им кажа ,че зная как се използва търсачката и я използвах МНОГОКРАТНО. За да питам означава ,че или не съм намерил нужните ми отговори или отговорите , които съм открил са били нееднозначни.
Последно промяна от Akima на 05 Авг 2020 03:56, променено общо 2 пъти.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Покупка на Auris E15 1.6 1ZR-FAE Valvematic 132HP - Мнения относно конкретен екземпляр и въпроси ?

Мнение от biro » 05 Авг 2020 08:40

Поизлъгали са те. Километрите за германка абсурд. Безключов достъп не виждам. Executive е средно ниво макар, че има навигация. Сравнимо е с Luna на други модели. Имах авенсис 2008г executive и не беше с ксенон, който се слага във високото ниво над егзекютив. Карана от жена е редовен номер на джамбазите. 2 жени ли са я карали или само единия от 2та собственика е жена?
Да ли е изгодна сделка не знам. На кви пари вървят в България? До тук си 7500лв назад без да знаеш какво си купил. Имаш докарване, такса първоначална регистрация, обслужване, застраховка, някой ремонт. Май прескача 10к. За 11 годишна компактна кола хмм.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

gogogo79
Мнения: 26
Регистриран на: 19 Фев 2017 13:13
Местоположение: Варна

Покупка на Auris E15 1.6 1ZR-FAE Valvematic 132HP - Мнения относно конкретен екземпляр и въпроси ?

Мнение от gogogo79 » 05 Авг 2020 11:37

Относно навигацията ...мисля ,че е добавяна в последствие . Вероятно е някое Китайче ...в , което не виждам лошо. Имам инфо само за последния собственик от какъв пол е.
На кви пари вървят в бг?- Ами там е работата ,че сякаш много много не внасят такива... не знам защо.. Дизели иначе по бг автокъщите има доста. С тоя двигател и с ръчна в цяла бг има само 4 бр. да се продават от 09-12 г. , вървят от 9к до 12к.
Писах на три обви(и трите бг автокъщи) с молба да ми снимат и изпратят талони , рама , сервизна книжка и док за минали год. Техн. Прегледи..., но не получих отговор от никой , което окончателно ме направи скептичен към това да се занимавам с бг автокъщи.. Тия хора не знам , нещо не си четат мейлите ли или искат да продават на слепци...
И на мен ми се виждат доста пари 10 к за 11 год, обикновенна кола , но се оказа ,че колите с история от Германия вървят скъпичко..., не знам интереса е голям явно.

BLUEFEN
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Дек 2020 21:01
Местоположение: ВАРНА

Покупка на Auris E15 1.6 1ZR-FAE Valvematic 132HP - Мнения относно конкретен екземпляр и въпроси ?

Мнение от BLUEFEN » 22 Дек 2020 16:16

Чрез посредник ли я купи колата в Германия?

Badema2
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2021 11:09
Местоположение: София

Въпрос за конкретен автомобил

Мнение от Badema2 » 17 Мар 2021 12:07

Здравейте колеги!Регистрирах се преди 15мин. но се надявам да стана редовен участник и читател на форума.От мнооого години карам автомобили на ВАГ групата,но ни се налага да вземем втори семеен.Жената не ще вече голяма кола (Пасата) и след бързо допитване се спряхме на Тойота.Колата ще се кара комбинирано,ежедневно градско на къси дистанции в София и магистрала педесетина км. 2-3 пъти седмично.Желателно автоматик и бензинова заради неразбирателството между DPF и къси градски дистанции.Спрахме се на Аурис 1.6 2010-2012г. Бихте ли помогнали в избора като хора запознати с марката?
1.За кави проблеми да се оглеждаме при покупката?
2.Носи ли на газ?
3.Автоматика надежден ли е?
Ще се радвам на споделен опит от собственици на такива автомобили!

Това дали си заслужава: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jd4pg2

П.С. Не намерих раздел за Аурис .Щях да пиша там.Благодаря на отзовалите се и успешен ден!

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Въпрос за конкретен автомобил

Мнение от gimara » 17 Мар 2021 12:25

Добре дошъл!
Badema2 написа: 17 Мар 2021 12:07 Не намерих раздел за Аурис .
Няма специален раздел за Аурис. Ползвайте търсачката. Има тема за газ и т.н. Може да търсите информация за двигател, той се слага и на Корола.
Ето пример: Търсачка

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Въпрос за конкретен автомобил

Мнение от Akima » 17 Мар 2021 12:28

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Badema2
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2021 11:09
Местоположение: София

Покупка на Auris E15 1.6 1ZR-FAE Valvematic 132HP - Мнения относно конкретен екземпляр и въпроси ?

Мнение от Badema2 » 17 Мар 2021 13:32

gimara, Никъде не намерих нищо писано за Ауриса специално.Никакви отзиви или мнения.Само като наименование се споменава.

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Покупка на Auris E15 1.6 1ZR-FAE Valvematic 132HP - Мнения относно конкретен екземпляр и въпроси ?

Мнение от gimara » 17 Мар 2021 13:57

Badema2 написа: 17 Мар 2021 13:32 Никъде не намерих нищо писано за Ауриса специално.Никакви отзиви или мнения
Не може да няма!
Колега, отделете време и си поиграйте с търсачката. След търсене по ключова дума от началната страница на форума, след това може да търсите в резултатите с друга ключова дума и така може да повтаряте няколко пъти. После се въоръжете с търпение и четете наред, че има и много плява.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 75 госта