Avensis T27 1.6 / 1.8 / 2.0 Valvematic ZR-серия - Мнения/съвети за покупка - обща

Публикувай отговор
MisterT
Мнения: 11
Регистриран на: 23 Юни 2017 23:02
Местоположение: Казанлък

Avensis T27 1.6 / 1.8 / 2.0 Valvematic ZR-серия - Мнения/съвети за покупка - обща

Мнение от MisterT » 01 Юли 2017 16:51

 ! Съобщение от: Akima
Моля тук да сеобсъждат всички бензинови варианти на Avensis T27:
1.6 litre 1ZR-FAE 97 kW (130 hp) 2008–present
1.8 litre 2ZR-FAE 108 kW (145 hp) 2008–present
2.0 litre 3ZR-FAE 112 kW (150 hp) 2008–present 2008–2011 (Germany)

Здравейте колеги. От седмица съм собственик на въпросният модел. Бързо свикнах с повечето неща по колата, но останаха няколко неща за които не можах да се ориентирам нито по книжката на колата нито от форума?
1. Заключват ли се автоматично вратите при потегляне? Аз поне не чувам изтракване на моторчетата. Въпрос на настройка ли е? Екстра която евентулано нямам? Или е толкова тихо, че не разбирам че заключва?
2. Електронната ръчна спирачка доколкото разбрах може да се нагласи да се активира автоматично при всяко спиране. Четох, гледах някакви клипчета, но така и не ми стана ясно как се активира/дезактивира тази функция?
3. Има ли начин радиото да остава включено при изваден ключ?
4. Могат ли да се махат алармите за коланите? Осбенно ми е проблемна алармата за задните колани. Малкия много обича да си играе и да го разкопчава след което направо ми се надува главата.
Toyota Avensis Wagon T27 1.8 VVTi

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от TATI » 01 Юли 2017 16:58

Добре дошъл!
1. Не
2. Някой запознат да каже
3. Не
4. Научи малкия да не си играе - за ваша безопасност е! А и е задължително ползването на колани / столчета на задните места.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

MisterT
Мнения: 11
Регистриран на: 23 Юни 2017 23:02
Местоположение: Казанлък

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от MisterT » 01 Юли 2017 17:17

Това по точка 1. е много разочароващо ако е така. Слизам от Ситроен който беше тъпкан екстри, липсата на някой от които в Тойотата лесно преглътнах, но това със заключването мислех, че е абсолютен стандарт при всички по-нови коли. В ръководството има нещо споменато за това заключване, ама не мога да разбера екстра ли е или въпрос на някакво активиране.
По т.4, малкият ще го науча с времето, но на този етап редовно се откопчава в движение и предпочитам да си гледам пътя отколкото да викам по него и допълнително да ме изнервя тази пронизителна аларма.
Toyota Avensis Wagon T27 1.8 VVTi

MisterT
Мнения: 11
Регистриран на: 23 Юни 2017 23:02
Местоположение: Казанлък

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от MisterT » 01 Юли 2017 21:42

За заключването в движение разбрах как става. Задържа се копчето за заключване на вратите и непосредствено след това се пали двигателят като се задържа още 5 секунди. Но сега изникна ново неудобство. Като се загаси двигателя и се отвори шофьорската врата може да се отвори само предната дясна врата. Багажникът и задните врати остават заключени докато не се разблокират ръчно от копчето на шофьорската врата. Ако някой има решение да помага!
Toyota Avensis Wagon T27 1.8 VVTi

bongo
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Окт 2016 10:37
Местоположение: софия

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от bongo » 03 Юли 2017 16:54

Правилно си забелязал това след активиране на функцията за автоматично заключване на вратите.Аз имах тази функция активирана, но успях да я деактивирам именно заради неудобството всеки път като загася двигателя и извадя ключа и реша да отворя багажника или да извадя малкия от задната врата, тогава трябва да се връщам отново да отключвам с копчето останалите врати.Въпрос на навик е, но за мен си остана неудобство.В предишните ми автомобили като КИА и НИСАН, това е решено, така че след като загасиш двигател и извадиш ключа всички ключалки в колата се отключват автоматично.
Последно промяна от bongo на 04 Юли 2017 11:26, променено общо 1 път.
Toyota Avensis T27 2.0 D4D

memorex

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от memorex » 03 Юли 2017 18:23

MisterT написа:Това по точка 1. е много разочароващо ако е така. Слизам от Ситроен който беше тъпкан екстри, липсата на някой от които в Тойотата лесно преглътнах, но това със заключването мислех, че е абсолютен стандарт при всички по-нови коли. В ръководството има нещо споменато за това заключване, ама не мога да разбера екстра ли е или въпрос на някакво активиране.
По т.4, малкият ще го науча с времето, но на този етап редовно се откопчава в движение и предпочитам да си гледам пътя отколкото да викам по него и допълнително да ме изнервя тази пронизителна аларма.
На този модел няма ли копченца на задните врати ,говоря на отворена врата там където е заключващия механизъм.С тях може да се блокира отварянето отвътре и да става само отвън.Използва се при возене на малки деца.

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от peterhr » 03 Юли 2017 21:13

Това последното няма нищо общо с питането на MisterT. Той пита за автоматично заключване, не за детско заключване.
Аз нямам автоматично заключване, а също бих искал. Но се опитвах известно време да заключвам ръчно с бутона при потегляне. Но същото положение е и при мен, при загасване и слизам от колата и само моята врата е отключена. Всичко друго е заключено и е безмислено после да се връщам или да карам детето само да си отключва или да се връщам и да цъкам копчето за да си отворя багажника.
Супер тъпо и безмислено решение е това, но така е направено.
И реално си пътувам винаги на отключена кола (за съжаление).

Радиото също е безумно направено. На много други коли, може след изваждане на контактния ключ отново да се цъкне радиото и да работи 10-20минути или колкото се програмира и после се гаси само.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от Toyota Yarispz » 03 Юли 2017 22:03

като се натисне старт бутона без съединител само радиото бачка извесно време, докато не се включи енергоспестяваща функция!
tooth.gif Toyota

MisterT
Мнения: 11
Регистриран на: 23 Юни 2017 23:02
Местоположение: Казанлък

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от MisterT » 05 Юли 2017 10:55

Супер, ама не всички имат старт/стоп система. Това със заключването и на мен ми е трудно да го приема. На старата кола - Ситроен, като дръпнех дръжката на шофьорската врата и цялата кола се отключваше, супер удобно. За Радиото също е странно, винаги си взимам ключът като спирам дори за кратко с цел сигурност, но искам пътниците да могат да си слушат музика.
Toyota Avensis Wagon T27 1.8 VVTi

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от slowtraveler » 05 Юли 2017 15:30

Всеки производител си прави проучване кое как да бъде изпълнено, и колко би струвало изпълнението... И в някои случаи идеите и решенията не съвпадат с очакванията tooth.gif
На Джипката радиото продължава да работи зададено време след изгасване на двигателя НО ако не отвориш шофьорската врата... Отвориш ли я - спира тока моментално :) Да, имам възможност да оставя системата в режим ACC за 15-на минути...
Относно отключването - при мен е настройваема функция, защото може да не искаш да отключваш всички врати... Например шофираш предимно сам - хващайки вратата ми отключва само тази пред която съм, без да има възможност например някой минувач да се възползва от отключването на отсрещната врата и да прибере нещо междувременно... Въпрос на логика...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от kickata » 05 Юли 2017 16:52

Малко не по темата, ама тоя Авенсис не е ли valvematic?
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от peterhr » 05 Юли 2017 17:28

Екстрите за мен лично са въпрос на икономическа гледна точка. Някой трябва да го измисли, друг да го програмира, трети да го тества, после имплементация и т.н. И всичкото това за един много малък % недоволни и искащи повече клиенти :)

Пък и тези екстри трябва внимателно да се мислят, че глупавите хамериканци ще ги съдят после, ако някой се заключи сам в колата или направи някоя глупост, която на европеец никога няма да му мине през акъла...
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

memorex

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от memorex » 05 Юли 2017 20:47

MisterT написа: Супер, ама не всички имат старт/стоп система. Това със заключването и на мен ми е трудно да го приема. На старата кола - Ситроен, като дръпнех дръжката на шофьорската врата и цялата кола се отключваше, супер удобно. За Радиото също е странно, винаги си взимам ключът като спирам дори за кратко с цел сигурност, но искам пътниците да могат да си слушат музика.
offtopic.gif Върнах се от Япония наскоро.Тези хора са много трудолюбиви.Имунизирани са против мързел по рождение.Знаете че мързела е заразна болест?!?

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от e 10 » 05 Юли 2017 21:01

Чудно ми е какво общо има Авесиса с Япония :dontknow: ?
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

memorex

Няколко въпроса за Toyota Avensis T27 1.8 VVTi?

Мнение от memorex » 05 Юли 2017 21:19

Две опции
1.Реторичен въпрос
2,На английски:Asking the Wrong Question Won't Get You the Right Answer
:whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Emo74 и 48 госта