Покупка на семейна кола Тойота

Публикувай отговор
Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от nitsodar » 28 Ное 2016 22:33

Колега, напълно подкрепям мнението ти :thumbsup: Наистина много се поизравниха параметрите, а най-много ме учудва интериора на някои премиум марки (умишлено не споменавам имена ) - модели от последните 2-3-4 години отвътре изглеждат много демоде/постно. Но нали е "..........." - значи всички трябва да се прехласваме и да го хвалим :whistle:
Извинявам се за отклонението от темата tooth.gif
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от BOz » 29 Ное 2016 13:14

nitsodar написа: Все пак имах предвид Пунто на достатъчно годинки.
Ако Пунтото е на около 15-на години, то няма дизелова Тойота, която да има такъв здрав двигател като на Фиата.
Ако намериш Пунто от около 2000-та година с проблемен дизелов двигател е все едно да видиш Тойота да закъса. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от mirott » 29 Ное 2016 14:55

Електрониката им е проблемна на фиатите, иначе механиката е ок...

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от metro_d4d » 30 Ное 2016 08:37

Това че някой кара с кабели произведени през 92-ра по-скоро е изключение отколкото правило. Те масово дават че турбота и дюзи на дизелите изкарват по макс 200к, но съм чел по форумите да пишат и за доста по-голям безпроблеме пробег.Така че всичко си зависи. Не веднъж кабели за свещи beru от офицялния вносител на марката да ми изкарват по 2-3 години и подобни. Може да изкарат и 20 години. Изключения има всякакви. Просто според мен колите нов внос, които са дизел като цяло са и повече карани на запад. Ако колата си е подържана и ще се кара достатъчно дълго време според мен нещата са на кантар като пари за подръжка.
По нагоре в темата прочетох за кефа между шофирането на дизел и бензин..първо е индивидуално, мен не ме кефи да ми върви колата само от 2000 до 4000 оборота и да забива моцуна, но човек се съобразява с това, което кара и проблем няма. И е редно да не се сравнява просто дизел и бензин, а турбо и атмосферен мотор. Просто човек не може да намери нов дизел без турбо, а турбо бензините масово са рядкост. Атмосферния дизел почти не се различава като повдение спрямо някой стар карбураторен или моно-инжекционен мотор.

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от WoLF » 30 Ное 2016 10:10

metro_d4d написа: Атмосферния дизел почти не се различава като повдение спрямо някой стар карбураторен или моно-инжекционен мотор.
Моите наблюдения са други - карбуратора има доста сила в ниските сравнение с атмосферен дизел и моно, но както казваш това е една от тези теми, където всеки може да спори с всеки, докато не станат достатъчно познати да пият заедно ракия и да си гледат живота, теглейки една на спора...
Дизела си избива ремонтите ако се кара наистина много и то не градско, иначе нещата отиват на кантар и ако добавиш неприязън към горивото се губи смисъла от такава кола ermm.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от nitsodar » 30 Ное 2016 10:47

BOz написа:
Ако Пунтото е на около 15-на години, то няма дизелова Тойота, която да има такъв здрав двигател като на Фиата.
Ако намериш Пунто от около 2000-та година с проблемен дизелов двигател е все едно да видиш Тойота да закъса. tooth.gif
Колега, това го писах,защото авторът на темата споменава за доста ремонти, които е правил по споменатите дизелови Пунто и Ксара. Иначе аз лично имам добри наблюдения от едно Пунто на брат ми - беше бензиново, но нямаше никакви проблеми. Явно е въпрос на конкретен автомобил ;)
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от metro_d4d » 30 Ное 2016 11:06

WoLF написа:
metro_d4d написа: Атмосферния дизел почти не се различава като повдение спрямо някой стар карбураторен или моно-инжекционен мотор.
Моите наблюдения са други - карбуратора има доста сила в ниските сравнение с атмосферен дизел и моно, но както казваш това е една от тези теми, където всеки може да спори с всеки, докато не станат достатъчно познати да пият заедно ракия и да си гледат живота, теглейки една на спора...
Дизела си избива ремонтите ако се кара наистина много и то не градско, иначе нещата отиват на кантар и ако добавиш неприязън към горивото се губи смисъла от такава кола ermm.gif
Точно, доста съм карал 1.6 и 1.8 карбуратори и моно на vw (голф 2, голф 3, толедо 1, пасат 3 и тн)Моторите са 8v с въртящ момент на ~2500. Сравнявам ги с атмосферен дизел примерно 2.0д на тойота корола е10, 2.4 AAB na vw(transporter) ,1.9д ситроен берлинго. Последния мотор е 125 Nm/2500 rpm. точно като 1.6EZ на vw.С две думи върви в ниските на високите издиша.Няма турбо дупка поради липсата на турбо.
Но да не разводняваме темата.

tonkata76
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Дек 2016 17:36
Местоположение: Varna

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от tonkata76 » 28 Дек 2016 13:41

Здравейте. Реших и аз да се включа с помощ и съвет от по-разбиращи от мен.Виждам от коментарите , че такива тук не липсват , което е много хубаво. Та на въпроса. Имам оферта за Аурис 2011 , 1,6 valvematic 132 к.с на цена от 16 000 лева и на 70 000 км. Решил съм да вземам Тойота бензинка ,но мисля да слагам и газова уредба. На посочения модел може ли да се монтира такава и изобщо дали е рентабилно и на сметка тъй като едни казват може други - няма смисъл колата е икономична и не си струва. Моля за компетентно мнение. Четиричленно семейство сме но децата не са малки и нямаме колички и затова не мисля за ван или нещо подобно. А и не пътувам много извън града. На година 10 000 - 11 000 км най-много,като 9000 от тях са градско. Моля само за сериозни коментари . Благодаря ви предварително.

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от Corolla_E12_hs » 28 Дек 2016 15:35

Здравейте :) За толкова малко километри не си заслужава на газ - голяма играчка за няма нищо. АКо правеше по 25-30к годишно си струват ядовете горе долу. За 6-годишна кола цената е екстра, но и много зависи от нивото на оборудване .

tonkata76
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Дек 2016 17:36
Местоположение: Varna

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от tonkata76 » 28 Дек 2016 15:51

Corolla_E12_hs написа: Здравейте :) За толкова малко километри не си заслужава на газ - голяма играчка за няма нищо. АКо правеше по 25-30к годишно си струват ядовете горе долу. За 6-годишна кола цената е екстра, но и много зависи от нивото на оборудване .
Честно да си призная не съм запознат с нивата на оборудване тъй като сега се запознавам с модела и изобщо с автомобилите Тойота. Ако можете повече инфо да дадете , ще съм благодарен.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от zi_zi_top » 28 Дек 2016 16:05

Също така зависи от състоянието на конкретния автомобил! wink.gif
Ако е сигурен човек продавача си заслужава да се вземе. На Ваше място не бих се занимавал с газова уредба, но това е лично решение.
Може би е разумно да не бързате с монтажа на ГИ, а първо да видите как Ви се отразява експлоатацията в заводското й състояние.
Аурис хечбек е с доста скромен багажник и газова бутилка или резервна гума - патерица ще направят обема му оскъден.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
krasengn
Мнения: 1303
Регистриран на: 19 Мар 2016 00:11
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от krasengn » 28 Дек 2016 16:46

Но защо повечето твърдите, че семейна кола с дизелов двигател си струва да се купи само ако се изминават много километри?
А ако се изминават малко километри? Под 5000км за година. Тогава изобщо няма да се наложи "скъп" ремонт на дизеловия двигател. И няма да се монтира задължителната газова уредба - ще има повече място в багажника. И ще се печели от по-малкия разход на гориво.
Освен това нали говорим за Тойота. А тези коли не се чупят. Особено пък двигателите им. С Бош електроника.
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от Corolla_E12_hs » 28 Дек 2016 17:05

Аз карам Корола , където нивата са Terra /ниско/, Luna /средно/, Sol/високо/, при Аурис мисля схемата е същата и пак има 3 нива на оборудване със същите имена. Нека колеги с такъв автомобил да потвърдят. Зависи и какви екстри си имал в предходната кола - дали климатроника или круиз контрола са ти важни или по-скоро не държиш на такива неща, ами на добра возия и надеждност.

И както каза колегата по-горе - задължително преглед в сервиз на сегашното състояние, външният вид лесно се докарва, важно е отдолу как стоят нещата :)
За тези пари може да видиш и някоя Корола 2010-2011г. ( пристрастен съм тук ), има повече багажно пространство, но и дизайнът е друг и не се харесва на всеки.

Весели празници!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от zi_zi_top » 28 Дек 2016 17:10

krasengn написа:Но защо повечето твърдите, че семейна кола с дизелов двигател си струва да се купи само ако се изминават много километри?
А ако се изминават малко километри? ....
Напълно съм съгласен! :thumbsup:
Точно по тази причина имам 2 дизелови Короли - Е12 комби и Е17. Освен всички по-горе изброени причини, на мен ми допада повече вървежа на турбо-дизеловите Короли в сравнение с бензиновите. Дизеловият Аурис (1,4 или 2,0Д4-Д) на същите години и пробег е по-добрия избор.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

tonkata76
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Дек 2016 17:36
Местоположение: Varna

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от tonkata76 » 28 Дек 2016 18:18

Благодаря на всички за активността. А нещо за самия мотор 1,6 valvematic 132 к.с. нещо повече да споделите като личен опит. Привърженик съм повече на бензиновия мотор и не съм от любителите на високи скорости. Повече се придържам към по спокойното и внимателно шофиране.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта