Покупка на RAV4 XA20 VVTi /2000–2005/ - съвети и въпроси

sneakyz
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юни 2016 21:22
Местоположение: София

Покупка на RAV4 XA20 VVTi /2000–2005/ - съвети и въпроси

Мнение от sneakyz » 11 Фев 2020 12:27

mgrigorov написа: 03 Фев 2020 21:35 Здравей. Фейса е с тракшън контрол и повечето са с климатроник. Имат електронен педал на газта и са с две ламбда сонди. Газовата и при мен е с 32л бутилка зад дясната седалка в багажника. Газовата беше 1300лв.Това е за което се сещам на момента. Като купуваш колата се убеди, че има и задно задвижване, сигурно ще ти трябва, после да не питаш как се слага и двойно предаване. Това е в кръга на шегата, но съм чувал и за такива случай. Има писано из форума доста неща, може да попрочетеш. И късмет с покупката на колата.
Мерси колега! Някой друг би ли споделил мнение? Препоръки за покупка на кола от чужбина?

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Покупка на RAV4 XA20 VVTi /2000–2005/ - съвети и въпроси

Мнение от skydiver » 11 Фев 2020 16:28

Влизаш в мобиле. де.
Избираш фейслифтова и до /около 100к км пробег. Най-много да смениш съединителя, ако е карана повече в града.
Инвестицията ще ти се върне във времето.
Това са нечовешки здрави автомобили,споделям личен опит.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Mathew
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Яну 2022 18:21
Местоположение: Дупница
Автомобил: Тойота рав 4

Тойота рав 4 2.0 vvti / двигател 1 az-fe- особености, поддръжка, проблеми

Мнение от Mathew » 03 Фев 2022 15:16

Здравейте, колеги
Предвид факта, че скоро си купих една равка, доста ми е интересна,а и порових из форума и в крайна сметка не намерих всичко, което ме интересува (държа да отбележа, че доста хора помогнаха с каквато информация имат),си позволявам да отворя тази по-обща тема, за да можем да споделим опит и наблюдения. Колата ми е на около 270000 реални километра,сложил съм ѝ газов инжекцион, средният разход е около 11/100 газ при абсолютно смесено каране - между магистрала, София и обикновено междуградско, както и в малко населено място. Установих, че е сравнително капризна към вискозитета на маслото (моята работи най-добре към момента с 5/40), иначе здрава и непретенциозна количка. Ще се радвам ако аз и тези, които следим темата сме си полезни, също и на хората, които се интересуват.
В тази връзка имам и един въпрос към по-запознатите с модела колеги - на какъв пробег се сменява ангренажна верига , какви са обичайните признаци, че веригата е за смяна (без чисто визуално имам предвид) и изобщо има ли риск тази верига да се скъса?
Всеки, който има други въпроси е добре дошъл да ги задава, ще се радвам ако мога и аз да съм от полза.
Последно промяна от Akima на 03 Фев 2022 15:36, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Търсачката.

Аватар
Akima
Мнения: 7101
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Покупка на RAV4 XA20 VVTi /2000–2005/ - съвети и въпроси

Мнение от Akima » 03 Фев 2022 15:39

Няма посочен сервизен интервал.
Има автоматичен обтегач - проверява се положението му като начало.

ИЗЧЕТЕТЕ тази тема:
skydiver's Toyota RAV4 XA20 2.0 VVTi 1AZ-FE
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

cnc82
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Мар 2023 00:15
Местоположение: Yambol
Автомобил: RAV-4 2.0 150 hp 2003
Благодарил/а: 11 пъти

RAV4 XA20 2.0 VVTi 1AZ-FE 150HP 2003 Слаби места ?

Мнение от cnc82 » 14 Мар 2023 09:35

Привет колеги,

От скоро съм с въпросният автомобил. Колата е в отлично здраве за сега, да се надяваме и занапред да е така. Наскоро се чух с колега, който я има същата и той ми сподели за единственият според него проблем на тоя мотор. Става въпрос за плитки резби на болтовете на главата, които след някакво време се случва да изтърват, самият материал на блока с резбата се отронва така да го кажа и съответно започва теч на антифриз. Поразрових се в чуждестранни сайтове и наистина този проблем го има и го дават като главен недостатък на този мотор. Проблема след 2006 година е решен с по-дълбоки резби.
Тъй като не можах да открия друга тема у форума за подобен проблем, да питам някой от вас да се е сблъсквал точно с това ?
Последно промяна от Akima на 14 Мар 2023 09:57, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Търсачката.

Аватар
Akima
Мнения: 7101
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Покупка на RAV4 XA20 VVTi /2000–2005/ - съвети и въпроси

Мнение от Akima » 14 Мар 2023 09:58

cnc82 написа: 14 Мар 2023 09:35 не можах да открия друга тема у форума
Докато търсите "у", а не "във" форума така ще е...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 57 госта