Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - 2017/

gocho28
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Ное 2018 17:43
Местоположение: Разград
Автомобил: Тойота Версо

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от gocho28 » 30 Ное 2018 15:06

Искам да попитам мисо 25, а и всеки ,който знае - Версото с този двигател с ДПФ ли е или не. Как се установява това? Това, което оглеждам има обозначения на вина- DCR. Чувал съм, че тези били без ДПФ, но някои имали, пък някои нямали. И още: ако може да ми кажете от този двигател с кои дюзи е по-добре- пиезокристални или соленоидни. Интересувам се, защото сега навлизам в тази терминология и в това ниво на техника. Авеее, човек се учи докато е жив. Предварително ви благодаря!

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от miso25 » 30 Ное 2018 15:48

По принцип обозначението DCR би трябвало да значи, че е без ДПФ. Аз лично до сега бях с това убеждение, но може и да се окаже, че и аз имам ДПФ. Просто съм на път тези дни и немога да погледна колата, за да видя дали има или няма. Ще търся някакъв датчик :whistle:, дано да не го намеря :). Мисля, че скъпите дюзи са на Д-кат, но не съм сигурен.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

gocho28
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Ное 2018 17:43
Местоположение: Разград
Автомобил: Тойота Версо

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от gocho28 » 03 Дек 2018 18:42

Здравейте, колеги ! Бързам да ви се похваля , че от днес съм горд собственик на Тойота Версо 2,0 Д-4Д ,126 к.с. Както писах по-горе направих проверка в сервиза на Тойота и според тях всичко по колата е добре. От многото написани резултати, които нищо не ми говорят, те ми посочиха данните за дюзите , които сочат така: 0,0// -0,4//0,0// 0,1. Според казаното от тях, тези резултати са далеч от обезпокоителните. Не можаха обаче да ми дадат категоричен отговор дали има или няма ДПФ. Тук в темите пише , че ако е САМО DCR : DIESEL COMMON RAIL INJECTION SYSTEM , то НЯМА ДПФ. Но колата е с ЕВРО 5, та се съмнявам. Ще бъда много благодарен , ако някой ми каже и как да си намеря ръководство по експлоатация на колата, защото такова не ми беше дадено. Предишния собственик не помнел има ли. Ще съм ви много благодарен ако ударите едно рамо с информацията. Предварително ви благодаря.

Аватар
doko_death
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2018 23:11
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Verso

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от doko_death » 03 Дек 2018 19:32

Аз пък мисля, че всички Тойоти Версо 2009+ 126 коня са с дпф филтър. Ето ти цитат от спецификациите на мотора:
"For the 2AD-FTV, and 1AD-FTV engines (excluding CCO specification vehicles), the exhaust gas purification system consists
of the Diesel Particulate Filter (DPF) system, and the EGR control system."
Дадаха ли ти разпечатка от проверката на колата? Ако са ти дали виж дали има данни за 5-тата дюза - тя подава гориво към ДПФ филтъра, и така ще си на 100% сигурен.

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от miso25 » 03 Дек 2018 20:44

gocho28, провери дали имаш датчик, който е закачен над двигателя под корите на чистачките. Като гледаш отпред двигателя вляво от турбото. В другата тема за ДПФ го имаше сниман. Аз също съм с този двигател и 2г. бях с мисълта, че нямам ДПФ, но в крайна сметка се оказа, че имам. И при мен пише, че съм DCR.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

gocho28
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Ное 2018 17:43
Местоположение: Разград
Автомобил: Тойота Версо

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от gocho28 » 03 Дек 2018 22:57

Благодаря на мисо25 и доко– ! Казаното от вас ми е важно и ме насочва към резултатите от компютърната проверка, които за мен са на първо четене - китайски иероглифи. Но с ваша насока сега виждам, че има следните позиции: DPF Differential Pressure - -0.579 kPa, DPF Thermal Deteriorate - Normal , DPF No Activate- Activate, DPF PM Blok - No Blok, DPF Overtemperature - Normal, DPNR DPF StatusReju{PM} - Standby. Това значи, че за съжаление има ДПФ и ако някой "разшифрова" резултатите, ще му бъда много благодарен. Сигурно е трудна работа, но има хора с доста знания , а останалите се учим , докато сме живи.

gocho28
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Ное 2018 17:43
Местоположение: Разград
Автомобил: Тойота Версо

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от gocho28 » 17 Яну 2019 11:56

Здравейте, тойотаджии ! За много години и безаварийно каране на колите , и през настоящата година! Тъй като все още се уча и преоткривам възможностите на моето Версо ,дизел 126 к.с., моля за вашите съвети и консултации. Става дума за следното : Когато стартирам двигателя, датчиците за стабилизиране при хлъзгав терен започват да светят. Информационния дисплей , в дясно, започна да съобщава за проблем със системата VSC . След като колата загрее, изгасват. На връщане от София обаче, тези сигнали продължиха да бъдат актуални да с.Обнова, къде спрях. Изгазих колата и след като отново тръгнах, нямаше никакви тревожещи сигнали. С мой познат гледахме съда за спирачна течност и ни се стори, че е към мининума, но не се вижда добре. Питах по телефона в сервиза на Тойота, казаха , че нивото на спирачната течност не влияе върху тези системи за безопастност, а би следвало да светне индикатора за ниво на спирачна течност, но такъв не се е включвал. Искам да ви попитам, ако някой е имал подобен проблем или знае за това състояние на индикаторите - тревожно ли е , грешка на компютъра ли е или макар и да се изключва след време, може да е нещо тревожно? Иначе всичко си работи . Моят познат предположи, че нивото на течността е малко ниско, това според него влияе и като течността загрее , се разширява,вдига нивото и индикаторите угасват. Каза ми да долея малко спир. течност - тя е дот 5.1. Но той не е специалист, а има само общи познания като повечето хора , каращи автомобили. Моля,колеги , за съвет!

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от miso25 » 17 Яну 2019 12:26

Течността няма нищо общо. Ако можеш закачете колата на диагностика за да се види каква грешка дава. Иначе като варианти може да е ЕГР, ДПФ....
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

color
Мнения: 93
Регистриран на: 03 Май 2017 20:24
Местоположение: София

Обява за Toyota Verso в Мобилето - моля за съвет

Мнение от color » 27 Май 2019 15:24

Здравейте, мой колега е харесал едно Verso по обява в Мобилето, но цената изглежда съмнително ниска. Посъветвах го поне да я провери в ТМ Ауто по вин код ако не може да я закара в сервиз. Ако някой случайно има впечатления от въпросната кола да сподели? Обявата е тази:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=b28ogj
Последно промяна от Akima на 27 Май 2019 15:56, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.
Toyota Avensis D4D 2.0 126hp
Nissan Primera P10 1.6i 102hp

Аватар
doko_death
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2018 23:11
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Verso

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от doko_death » 27 Май 2019 20:08

Ако не му дадат да я закара в сервиз за проверка да не я взема въобще. Относно цената - виж колко вървят тази година в чужбина и сметни колко я е взел, че и печалба да има за да я пусне на тази цена.

Scorcher
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Фев 2011 12:25

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от Scorcher » 30 Юни 2019 01:03

Здравейте, колеги.
От известно време се взирам в тази обява на Версо 1.6 бензин: https://www.auto.bg/obiava-13070245/toy ... 6i-76000km
Тъй като съм в София, се чудя дали си заслужава да бия път чак до Варна да гледам колата. Не съм разбирач, та ако ще я гледам, задължително ще я карам в Карком - поне е съвсем близо до автокъщата, ако правилно съм се ориентирал.
Най-вече ме притеснява самата автокъща - нещо не ми вдъхва доверие - повече прилича на авто морга, съдейки по обявите им за коли на части.
Отделно километрите надали са реални, въпреки удивителните в обявата unsure.gif
Наличието на теглич (сгъваем), изтъквано като екстра, пък ме навежда на мисълта, че колата е теглила каравана или нещо подобно и може съединителя да е заминал.
За първи път виждам Версо с предпазни лайсни на вратите, но това не ме притеснява толкова, просто ми се видя странно.
Ще съм благодарен за всяко мнение, съвет или информация, които да ми помогнат да се ориентирам как да процедирам.

Аватар
doko_death
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2018 23:11
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Verso

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от doko_death » 01 Юли 2019 00:01

Първо почни от километрите, обади се и кажи да ти снимат VIN номера и го провери в Тойота София. Ако са реални поискай да я закарате в сервиза на Тойота във Варна, там ще си платиш и ще ти я огледат за да разбереш в какво състояние е. Ако откажат да напуска автокъщата, няма смисъл да ходиш. Успех!

Scorcher
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Фев 2011 12:25

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - /

Мнение от Scorcher » 01 Юли 2019 00:37

doko_death написа: 01 Юли 2019 00:01 Първо почни от километрите, обади се и кажи да ти снимат VIN номера и го провери в Тойота София.
Преди време питах по имейл ТМ Ауто дали мога да проверя сервизната история на автомобил по VIN и получих следния отговор:
Информация за автомобил относно сервизна история даваме само на място в сервизите ни на бул. Цариградско шосе 163 и бул. Сливница 570, при предоставен документ за собственост на автомобила.

marian_g
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2019 00:56
Местоположение: софия
Автомобил: версо

Покупка на Версо 2014 година с автоматични скорости.

Мнение от marian_g » 11 Юли 2019 01:06

Здравейте,харесал съм си една тойотка версо с втоматични скорости ,но са прецакани,въпроса ми е ремонтират ли ги някъде или трябва нова кутия? модела е Verso 2.2 D-CAT Luna ,номера на шасито NMTDB26R00R01665 ,благодаря

limona
Мнения: 74
Регистриран на: 11 Мар 2018 13:56
Местоположение: Sofiq

Няколко въпроса за Verso

Мнение от limona » 04 Яну 2022 04:12

Здравейте приятели!
Решил съм да ставам собственост на Toyota Verso 2009-2012 година 2.0 D-4D, 5 местна,но може би няма да се откажа ако намеря и читава бензинова.
Така,въпросите ми тук не са дизел или бензин,цени на консумативи,обслужване и т.н.,а интериор,екстри и
за нивата на оборудване.
Ще задам въпросите си в подточки за да е по-лесно,на който може и разбира се желае да ми отговори.
1.Бихте ли ми казали какви нива на оборудване има
въпросния автомобили и ако може да ми нахвърляте
какво включват те?
2.Как седят нещата със загряването на двигателя
зимно време и отоплението в купето?
Преди време карах една дизелова Honda и не я ли
изкарам зимата на магистрала,нямаше загряване и
беше голям клинч!
Чета,че има такива,които имат печка или някаква
система за принудително загряване ?!
3.Има модели с камера за задно виждане вградена в
централната конзола,в огледалото и такива без
камера.
Има ли модели без камера или всички имат?
5.5 местната има ли резервна гума?
6. Има такива със система за запалване чрез
бутон разположен вдясно на волана и такива,
на които се стартира двигателя посредством ключ?
Правилно ли е това?
7.В техническите характеристики е посочен разход 4,7
литра на 100 км.извънградско.
Колко е в действителност?
8.Има модели,които имат на тавана надлъжни релси
за закрепване на напречни такива и монтаж на
багажна кутия,но едва ли ще попадна на такава!
Тези които нямат имат ли на тавана дупки за
закрепване на напречните греди или закрепването
става с монтаж между вратите и тавана?
9.Всички ли имат функция за автоматично включване
на чистачките и фаровете или има и такива без?
10.Всички ли са с функция за затъмняване на
огледалото?
11.Прибират ли се автоматично страничните огледала
при спрял и заключен автомобил или тази екстра
липсва?
В общо линии това са важните неща за мен,което всъщност не е малко като въпроси :). Ще бъда благодарен ако ми отговорите на каквото можете и се надявам темата да бъде полезна не само за мен.
Благодаря,с най-добри пожелания за всичко най-добро и най-вече здраве!
Последно промяна от Akima на 05 Яну 2022 12:04, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Търсачката.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 58 госта