Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - 2017/

limona
Мнения: 74
Регистриран на: 11 Мар 2018 13:56
Местоположение: Sofiq

Няколко въпроса за Verso

Мнение от limona » 04 Яну 2022 19:57

Никой ли няма Verso и не може мъничко да помогне?

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Няколко въпроса за Verso

Мнение от WoLF » 04 Яну 2022 21:39

Може някой да си подготвя отговора. Въпросите са довнолно много :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
doko_death
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2018 23:11
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Verso

Няколко въпроса за Verso

Мнение от doko_death » 04 Яну 2022 22:04

Аз карам такова Версо(2.0 126 коня дизел 2009 година края), и ще опитам да ти отговоря на които въпроси мога:
1. Нямам идея за видовете оборудвания, но явно има и такива с по-базови, както моята
2.Колата загрява напълно нормално като за дизел, не съм забелязал проблеми.
3.Моята няма никаква камера за обратно виждане.
5.Колата ми е 5 местна и да, има резервна гума.
6. Нямам система за запалване с копче, със стандартен ключ се пали.
7. За да ми даде разход 4.7 трябва да карам с 80 по нанадолнище... При бавно каране извънградско, с около 90 може да докараш 5,5л/100, При 140км/час на магистрала ще ти даде около 6,5/6,7. Само градско в Пловдив ми дава около 8.4 л/100км. Като среден разход хваща около 6.5-6.7л. на 100км, като такива стойности дават и други колеги със същата кола.
8. Нямам релси на тавана, нямам и дупки. Но имам страхотен панорамен прозорец.
9. Нямам функция за затъмняване на огледалата.
10. Не ми се прибират и огледалата като заключа колата.
Като извод - колата ми е явно по-базов модел, но това мене не ме притеснява. Голяма, широка, стабилна, отзад е с 3 отделни седалки/3 колана, голям багажник. За три години и половина при мене и около 40000км, преди един месец най-накрая започна да тропа и смених 2 биалетки :) Иначе само масла и филтри...

limona
Мнения: 74
Регистриран на: 11 Мар 2018 13:56
Местоположение: Sofiq

Няколко въпроса за Verso

Мнение от limona » 05 Яну 2022 00:38

Благодаря Ви много!

repijouns
Мнения: 31
Регистриран на: 23 Авг 2021 18:41
Местоположение: Nürnberg , Mittelfr
Автомобил: Avensis verso
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Няколко въпроса за Verso

Мнение от repijouns » 05 Яну 2022 08:01

Здравей.
Имам такава Тойота бензинова 1,8. 2008ма
Купих я в Германия на 44хил.км от възрастна жена.
Моята има много малко екстри- климатроник, абс ,есп и 7места.,мен ме устройва напълно.
Разход от 6-9л в зависимост от каране и натовареност.
Нямам релси на тавана, но имам оригинални греди за багажник. Вече я карам близо 90х км ,много съм доволен, само е малко дразнещо, че е с 5 скорости.
Имам тясна резервна гума, отдолу.
За 4 години съм сменил -дискове+накладки, задно гърне,предна полуоска(счупи се от ръжда!!!), лагер на главина, ролка с пистов ремък,масло в скоростите.
Няма ръжда по рамата и купето, допълнително си я обработих с масло!
Много доволен,това ми беше първата Тойота.
Успех в търсенето.

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Няколко въпроса за Verso

Мнение от Xeku » 05 Яну 2022 10:40

Имам Версо 1.8 бензин 147 кс, 2010 г. Дойде от Швейцария и се оказа доста нафукана откъм екстри: 7-места, подгряване на предните седалки, без резервна гума е, но има място за такава, дори и с нормален размер. CVT кутия (безстепенен автоматик), пера за сменяне на скоростите от волана, круиз контрол, задна камера (екранът е в огледалото), автоматично затъмняване на вътрешното огледало. Разход 10/100 градско и 7 - 7.5 извън града. Просторна и удобна семейна кола с безкраен багажник. Безключово отключване/заключване и стартиране с бутон. Автоматични чистачки, които могат да се настроят да действат и като обикновени. На тавана има две черни гумени ленти, предполагам някаква заготовка за рейлинг, ама не съм навлизал в детайли. Външните огледала не се прибират автоматично или с бутон, при желание се сгвъват на ръка. Никакви проблеми със загравянето и отоплението, но все пак е бензинова кола. И за да не е чак толкова идилична картината, да си кажа и някои негативи - изненадващо голям радиус на завиване, понякога се изисква втора маневра на места, които на пръв поглед изглеждат напълно безобидни. Освен това, турската сглобка си личи:-( потракващи и скърцащи интериорни части, особено в горещ летен ден и относително ниско качество на пластмаси, щипки и т.н.) За сравнение, японската ми Корола Версо от 2002 беше в пъти по-добре направена...
Успех в търсенето и намирането на идеалния екземпляр.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - 2017/

Мнение от Akima » 05 Яну 2022 12:05

limona написа: 04 Яну 2022 19:57 Никой ли няма Verso и не може мъничко да помогне?
Можете да си помогнете и сам:
search.php?keywords=покупка+verso&terms ... it=Търсене
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

limona
Мнения: 74
Регистриран на: 11 Мар 2018 13:56
Местоположение: Sofiq

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - 2017/

Мнение от limona » 03 Фев 2022 22:01

Благодаря на всички включили се в темата!
Ще си позволя да задам още един въпрос :)
Не ми е необходим 7-местен автомобил,искам да е 5-местен за да се ползвам от още по-голям обем на багажника.
И за да не се ограничавам в избора ако намеря нещо добро искам да попитам:
Ако купя 7-местео Verso и му извадя третият ред седалки,то той ще стане ли като 5-местния?
Т.е.ще имам ли равен под на багажника или на мястото на седалките ще стане дупка и грозотия?
Когато е сгънат третият ред седалки на 7-местно Verso,обема на багажника същия ли е като на 5-местно?
Благодаря Ви с най-добри пожелания!

NikolayN
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Авг 2021 01:09
Местоположение: Сливен

Събирам информация за Toyota Verso R20 /2009 - 2017/

Мнение от NikolayN » 20 Мар 2022 16:35

Моята тойота е 7 местна с 1.6 бензин. Не мисля че багажника е по-малък от този на 5 местната. Когато търсих гледах и двата вида и не видях разлика в обема. Седалките се прибират и става равен пода. 7 местната има място за резервна гума,обаче трябва да е тип писалка за да влезе. Аз съм сложил бутилката на газовото там. Ако махнеш седалките остава дупка и не е равно.

zoran902
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2024 12:51
Местоположение: Русе

Мнение Toyota Verso, 1.8, 147 к. с.

Мнение от zoran902 » 24 Яну 2024 13:04

Здравейте,

Искам да си взема семеен 7-местен автомобил, бензинов (без газ | метан).
Бюджета е около 15-16 хил. лв.

Спрях се на Toyota Verso. По-конкретно на Toyota Verso, 1.8, 147 к. с.
Нямам много опит с марката, честно казано, карам съвсем различен автомобил.
Ще съм много благодарен да събера мнения и впечатления на по-опитни и запознати с марката хора.

Попаднах на този екземпляр -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=v8amqp

Не държа да е автоматик, но и това е опция.

Може ли мнения за мотора и скоростната кутия? Мисля, че тази кола е със ск. кутия CVT.
Някой карал ли е такава, доволни ли сте, дават ли проблеми?

Благодаря предварително.
Последно промяна от Akima на 24 Яну 2024 14:31, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Търсачката.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта