Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мнения

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Re: Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мне

Мнение от Akima » 23 Авг 2015 11:50

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение за покупка-TOYOTA Corolla Verso 1.8 VVTi

Мнение от steich » 23 Авг 2015 11:51

Аз имах впредвид нововнесените. Там не си купуват кола за да им стои в гаража и да минават по 15 к км на година. Минимум 40-50 к км, не че няма и изключения но пък цената им изобщо не може да се котира на нашия пазар.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

exersist
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Авг 2015 16:37

Re: Мнения за Toyota Corolla Verso 1.8vvti

Мнение от exersist » 23 Авг 2015 21:27

gimara написа:
Колега да не е твоя?
Като реплика от реклама си!
Не е моя. Просто се чудех, какво мнение търси колегата за автомобил по снимки и какъв отговор очаква.
]Може би, ако постне същия въпрос в някой форум за ясновидци, ще получи изчерпателен отговор за миналото на колата, че и прогноза за бъдещето и.
Здравейте отново!
Въпроса който зададох не е за ясновидци.
Интересува ме дали някой я е оглеждал или поне се е чул със собственика.
В сравнение с другите, цена и екстри няма сравнение, а и обявата преди месец ако не се бъркам беше със съвсем друга цена.
Ясно ми е че километрите не са реални, защото имаме Авео закупено от магазин ново което вече е на 7 години и е на 130 000 км и не караме кой знае колко.
Интересува ме дали обявата е реална ,възможно ли е да читава.
Благодаря за отзивите !

Аватар
gimara
Мнения: 1471
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Re: Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мне

Мнение от gimara » 23 Авг 2015 22:37

Въпроса който зададох не е за ясновидци.
Интересува ме дали някой я е оглеждал или поне се е чул със собственика
Интересува ме дали обявата е реална ,възможно ли е да читава.
Ми точно за ясновидци си е! И го потвърждаваш с думите си. Какъв е проблемът ти да се чуеш със собственика? Да не мислиш, че тук във форума, обикаляме автокъщите, да оглеждаме къде има Тойоти и си водим записки за всеки случай, ако някой пита по-късно, да имаме отговор. И докато чакаш, някой тук дето може да гледа на хвърлен боб да ти каже, ако е читава колата ще си намери майстора. Той интернета и в частност форумите са полезни инструменти, ама в някои случай са много вредни - водят до загуба на връзката с реалния живот.

exersist
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Авг 2015 16:37

Re: Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мне

Мнение от exersist » 24 Авг 2015 09:19

gimara написа:
Въпроса който зададох не е за ясновидци.
Интересува ме дали някой я е оглеждал или поне се е чул със собственика
Интересува ме дали обявата е реална ,възможно ли е да читава.
Ми точно за ясновидци си е! И го потвърждаваш с думите си. Какъв е проблемът ти да се чуеш със собственика? Да не мислиш, че тук във форума, обикаляме автокъщите, да оглеждаме къде има Тойоти и си водим записки за всеки случай, ако някой пита по-късно, да имаме отговор. И докато чакаш, някой тук дето може да гледа на хвърлен боб да ти каже, ако е читава колата ще си намери майстора. Той интернета и в частност форумите са полезни инструменти, ама в някои случай са много вредни - водят до загуба на връзката с реалния живот.
Хахахаха
Благодаря все пак, за труда който положи за да напишеш всичко това.
Разбирам те напълно ,сигурно и аз щях да се подразня. Ще се чуя със собственика и ще отида на оглед с някой който разбира от тойоти.
Благодаря за искрени съвети .

hefff
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Сеп 2015 23:56
Местоположение: София

Съвет за избор на модел Тойота Корола Версо от 2002-2009

Мнение от hefff » 09 Фев 2016 19:06

Здравейте,колеги,
от доста време проучвам каква кола да си купя, защото вече трябва да сменям моята и бих искал съвет.
За начало започнах с 3-4 класации и от там горе долу съм свалил избора на Corolla Verso - стария и новия и на Mazda 3.
Тъй като Mazda 2 може би ще ми е малка.
Търся:
  • бензинов двигател;
  • ръчна скоростна кутия;
  • по възможност по обемна - 1.6 или 1.8 няма значение.
1.Колебанието ми е относно това дали няма да имам проблем с намирането на частите за Corolla Verso?
2.Ръждата по маздите?

Понеже прочетох всички теми тук ми е малко хаос откъм другите проблеми:

3.В крайна сметка не мога да разбера има ли специфични проблеми, няма ли?
4.Коя харчи масло коя не харчи(имам предвид двигател и година)?
5.Споменават се проблеми с електрониката?
6.Със съединителя?
7.Само това,което е във форума ли е информацията за ремонти - намерих руски онлайн наръчник само?
http://www.autoprospect.ru/toyota/corol ... bilya.html
8.Никакво информация ли няма на английски?
Mazda 3 пак е на руски, но поне има снимки и е доста приличен наръчник.
9.Заслужава ли си старото Verso или да търся само ново.

Мисля да слагам газ при всички положения и да я карам поне 5-10 години максимум.

Разгледах всички на Горубляне - малко са скъпички тези старите иначе ми се виждат горе-долу запазени, а предполагам няма някои под 200 000 км.
Един ми се видя добра оферта 6.8к лева с газова.
Ако може дайте съвети кое си заслужава или поне какво да гледам?

10.Как да разпознавам Sol и другите версии по лесно.

БЛАГОДАРЯ предварително.
Последно промяна от Akima на 10 Фев 2016 00:11, променено общо 5 пъти.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.Правопис.Форматиране.

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Re: Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мне

Мнение от Akima » 10 Фев 2016 00:06

1.Море от части - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597 и употребявани в раздел Купува/Продава.
2.Ръждясват.
3.Няма.
4.ZZ серия - 1ZZ-FE и 3ZZ-FE MY2001-2004.
5.Сериозно сте се объркал - не пишете глупости.
6.Дизелите имат по-особен съединител - ирелевантно.
7.Целият интернет е ваш.
8.Прочетете горното.
9.През 2016 търсете AR10 1.8 VVTi от 2006 нагоре.
10.Хром и автоматичен климатик.

Моля постарайте се да пишете смислено и правилно или си купете Mazda.
Горубляне няма да коментирам.
ГИ - има добри и качествени марки - едни дюзи изкарват по около 80 000 км без стендоване - марка и монтаж в София давам само на ЛС.

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Re: Мнение за покупка-TOYOTA Corolla Verso 1.8 VVTi

Мнение от kiks » 10 Фев 2016 01:10

iko написа:разбрах,че са турска сглобка тези модели за разлика от предходните,но не ме притеснява това нещо.
няма причина за притеснения, поне засега съм нямал проблеми заради сглобката, перфектна е. Относно волан, хром по скоростен лост - много лесно се изтрива и лющи. Моя на 150 000 км беше с видими белези от износване, все едно карана 300 000 км. Така е с по-новото Версо 2010+ , поне от руски отзиви - 4 пъти заменен волан в гаранция поради претриване. Поне в Русия минава по гаранция! Така че това не е много фактор за изминали км. Нов ск. лост мисля, че беше над 230 лв. в зависимост от отстъпките.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Re: Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мне

Мнение от Akima » 10 Фев 2016 01:27

kiks написа:....хром по скоростен лост - много лесно се изтрива и лющи...
...Нов ск. лост мисля, че беше над 230 лв. в зависимост от отстъпките.
Работя по въпроса за по-евтини оригинални рециклирани топки за скоростния лост - с хубава естествена кожа и хром покритие/надявам се по-издържливо/. :whistle:

Чакам една чужда фирма,с която "преговарях" - скоро ще направя тема за рециклирани топки.
Българската фирма е повишила цените и не излиза сметката - отказах се засега от тях.

Първи етап е завършен - кожата е супер. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

hefff
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Сеп 2015 23:56
Местоположение: София

Re: Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мне

Мнение от hefff » 10 Фев 2016 18:28

Благодаря за информацията и че направи по-четлив поста.
Тоест да разбирам че няма никакво изключение от всички стари корола версо 2001-2004 да са с безпроблемен двигател.
Примерно този JTDEZ28E803017294 за него пак дават 3ZZFE.
Не за друго просто новите са много малко, безсмислено скъпи и пак на много километри поне тези, които намерих.

А за инфо за ремонти наистина само 2 източника намирам и то само руски.
Не е като да не знам да търся, моята кола е едно от доста редките в Б-я и пак успях да намеря добър на англ.

Между другото за 10. хром на лоста таблото или някакъв елемент външен и по тапицерията няма ли разлика дали е черна или подобно.
Благодаря.

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Re: Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мне

Мнение от Akima » 10 Фев 2016 22:53

Има изключения естествено - не са всички двигатели,а само определени и това е "лечимо".
Ето тук сме говорили повече - моторът е същия - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=23& ... 0%BA%D0%B0.

Не четете:
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29& ... 60#p286364
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29& ... 75#p298311
http://ftp.domainbg.com/sluchaen_fen/Toyota/Corolla/
http://www.autoprospect.ru/toyota/corolla-verso/

Това е прилична японска кола - с малко късмет няма да лежите под нея всеки почивен ден,а ще я карате до откат дълго време и с усмивка.*
Колко ръководства искате и какво ще и ремонтирате.

10.SOL е винаги с автоматичен климатик/няма "врътки" като Перла 05/.

Ето ви първата обява,която горе-долу ми допадна - http://www.cars.bg/c1527528 - такава търсите.

Вложете времето си в търсене на правилната бройка и ще останете доволен - тук доста ги карат тези "миниванове".
Каква е тази рядка кола,която карате,че ви е наплашила така?
Пак се повтарям - ползвайте търсачката - всичко е тук/някъде/!

Поздрави. :thumbsup:


*Доколкото е възможно от кола,която на мен поне ми прилича на тостер с колела...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

hefff
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Сеп 2015 23:56
Местоположение: София

Re: Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мне

Мнение от hefff » 11 Фев 2016 17:11

Надали ще ми повярваш, но съм прочел почти всичките мнения тук и доста в английския на тойота. 2 месеца бях в болница и съм позабравил някои. Спомням си че повечето мнения бяха "една жена казала..", нищо систематизирано.
Видях за размера на щеката, но не съм ги гледал. Ще го пробвам, просто ме притеснява просто да са си старите, без ремонт и с наличен проблем.
Доколкото разбрах 90% от тях имат фабричен дефект при 1zz-fe 1.8l, за 1.6 не виждам. Няма ли някъде статистика кой двигател - колко коня колко % дефекти или ддз. Явно няма разлика дали е 129 134 к.с. или др. Тези двигатели ги има във всички модели на тойота, а никаква официално тема по въпроса.
Мойта е Дайхатсу шарад 96, от 10г я карам дребни проблеми - помпа и последно време окачването отпред рециклиране на шарн.болт защото носачите са скъпи, и примерно трудно се намират амортисьори, а неща като тампони отзад просто няма. Всичко си правя без двигател и някои по кофти по предното окачване. Мерси ще прегледам пак като имам време на место коли.

hefff
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Сеп 2015 23:56
Местоположение: София

Re: Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мнения

Мнение от hefff » 22 Фев 2016 11:37

Между другото има ли съществена разлика освен купето разбира се на версото 2004-2009 спрямо нормална корола - окачване скорости и там другите неща.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4898
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 139 пъти

Re: Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мнения

Мнение от slowtraveler » 22 Фев 2016 12:22

3ZZ-FE за мен е много слаба за това купе... С 1.8 малко по-добре се ядва, ама с 1.6 ще да е мъртвец tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008


Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: pazo и 64 госта