Покупка на Corolla E15 VVTi и D4D /2007-2012/ - мнения,съвети и въпроси

marchinov
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Окт 2008 09:27
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Покупка на Corolla E15 VVTi и D4D /2007-2012/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от marchinov » 10 Дек 2014 22:46

Здравейте,
моля за мнение за Corolla E15 1.6 VVTi 2007.
Мой познат продава такава - той е първи собственик и колата е на 117 000 км.
Колата ми харесва на външен вид, но моля някой който има преки впечатления от модела да сподели.
Последно промяна от Akima на 11 Юли 2016 14:20, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от Akima » 10 Дек 2014 23:06

Добре дошъл,
моля дайте линк към конкретна обява.

Ползвайте търсачката - теми има достатъчно.
Ако имате конкретен въпрос може да го зададете - в противен случай отговорът ми е КУПУВАЙТЕ! :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

marchinov
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Окт 2008 09:27
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от marchinov » 10 Дек 2014 23:22

Линк няма т.к колата не е обявена за продажба в сайт. Иначе колата е 2007 1.6 бензин черна- мисля с високо ниво на оборудване,- безключово палене , темпомат , лети джанити , светло бежов салон , климатроник. Има разбира се външни забележки , но си има и каско , така че те не са проблем. Колата е на 117000 км и редовно обслужвана в ТМ. Комплект зимни и летни гуми на по 1 сезон и ГО и каско до 03.2015. Ще ми я даде за 10000лв , което е в моя бюджет за " нова кола ". Та въпросите ми са по скоро по техническата подръжка тежка ли е ,м имат ли някои проблеми з, за които да гледам , разхода на гориво какво е , респективно да мисля ли за АГУ и така.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от Akima » 10 Дек 2014 23:36

Разбирам,
от написаното разбирам,че става дума за Corolla Е15:

Изображение


-двигателят е балансиран - разход около 10 градско и около 6 извънградско;
-може да се сложи газ - зависи от годишният пробег - повечето слагат и системи от типа на http://www.flashlube.bg/;
-нивото на обурудване трябва да е SOL, не помня дали имаше и SOL+;
-цената е добра - като за близки;

Хубаво е да я огледате в сервиз.По ВИН може да се провери при дилъра.

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

marchinov
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Окт 2008 09:27
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от marchinov » 10 Дек 2014 23:43

Да точно за този модел става дума, благодаря за инфото. Иначе пробег имам не повече от 20000км на година , а и с предишния ми опит от АГУ съм 50 на 50 rolleyes.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от Bass_Man » 11 Дек 2014 01:46

Ако не е D4 няма никакъв пероблем с газта и не ти трябват никакви течности.

marchinov
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Окт 2008 09:27
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от marchinov » 11 Дек 2014 04:37

Bass_Man написа:Ако не е D4 няма никакъв пероблем с газта и не ти трябват никакви течности.
това някаква модификация на мотора ли е ?

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от LEXUS » 15 Дек 2014 18:46

Не е D4 този мотор. Колега, да, модификация на мотора е - D4 са с директно впръскване в цилиндъра. Но въпреки това да слагаш газ не ти препоръчвам.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от zi_zi_top » 16 Дек 2014 18:45

Напоследък в ТМ Ауто слагат на чисто нови бензинови Тойоти ГИ и си запазват гаранцията. Вчера карах зад един нов Аурис с лепенка за газ на задното стъкло. Имаше много добра динамика - едва му поддържах темпото. smile.gif
Не виждам какъв проблем ще има при грамотно поставен качествен ГИ. wink.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

marchinov
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Окт 2008 09:27
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от marchinov » 17 Дек 2014 07:29

Моите впечатление от газта също са дорби , НО първите 2-3 години и 50-60000 км след това почва филма : laugh.gif . Май ще пробва да отложа газификацията. Апропо днес отивам да гладам колата в сервиз cool.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от zi_zi_top » 17 Дек 2014 08:00

Газ се слага след като си направил сметка дали ще направиш значима икономия т.е. има смисъл, ако караш поне над 15000 км годишно. Ако избиваш цената на ГИ за повече от 4-5 години, не си струва да си губиш времето.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Мнение за Toyota Corolla 1.6 vvti 2007

Мнение от dracunculus » 19 Дек 2014 11:30

Ми, Колега, какво да ти кажа. Аз съм с модела 2012, т.е. валвматик, но мисля, че като показатели са идентични. Най-общо разход 8/9 градско и реален около 5,3 до 6 при нормално извънградско. На магистрала до повече от 12 на 100 не съм успявал да я докарам, при постоянна скорост от 180 до 210 по гермаски магистрали. Изключително балансиран и тих двигател, става шумен в обороти. Впечатляваща динамика за 1,6 двигател без турбо. Колата е страхотна като цяло, говоря поне за мойта, която е фейслифт-модела, но разликите са минимални. Винаги бих си я купил отново! Подробно мнение можеш да видиш тук- http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=26652 . По отношение на газта- не бих си сложил, но това си е мое виждане. Никога не съм бил фен на АГУ и никога няма да бъда и реално не мога да ти дам менние по този въпрос. Надявам се поне малко да съм ти помогнал. Успех и да споделиш впечатления!!! ;)
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

ka4oni
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юли 2016 13:28
Местоположение: Велико Търново

Покупка на Corolla E15 VVTi и D4D /2007-2012/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от ka4oni » 11 Юли 2016 13:35

Здравейте,
обмислям покупка на този автомобил: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=elshik
Бих се радвал да споделите мнения, плюсове и минуси, двигател, разход, поддръжка и евентуално добре ли е да се сложи газ?

Благодаря Ви за помощта.
Последно промяна от Akima на 11 Юли 2016 14:21, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Покупка на Corolla E15 VVTi и D4D /2007-2012/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Akima » 11 Юли 2016 17:01

ka4oni написа: обмислям покупка на този автомобил: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=elshik
Двигателят е 1ZR-FE - https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_ZR_engine#1ZR-FE.
Повече за него - http://toyota-club.net/files/faq/12-11- ... ne_eng.htm.

Търсачката също си поработва..

Успех с покупката. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Vidic
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Юни 2013 11:55

Toyota Corolla 2.0 дизел 2009 г.

Мнение от Vidic » 08 Сеп 2017 12:07

Здравейте, колеги.

След 8 години и 150 000 км. продадох Королата и реших да напиша едно ревю за впечатленията ми от автомобила.

Колата е двигателят със 126 конски сили, най-високо ниво на оборудване, закупена е нова. Това е първата ми японска кола. Впечатленията ми са преобладаващо добри.

След 150 000 км. проблемите с автомобила са бяха: 1 сменена крушка на преден фар на 15 000 км., бълбукане във волана при рязко завиване още от нова при рязко завиване, което в Тойота не успяха да отстранят, отказало жило за отваряне на багажника. През последната година колата започна да изпуска миризми отвън дори при включен филтър за рекооперация на въздуха. В ТМ Ауто отново не можаха да се справят с проблема. Имаше проблем също отнова със запалването при температури под 10 градуса - първият път не пали, при второ натискане пали веднага. В ТМ, както и в Русе не можаха да остранят проблема - казаха, че било от стелките, но не беше. През последните 2 години започнах да зареждам от авио дизел от ЕКО и проблемът изчезна.

Като по-сериозни консумативи за това време съм сменил едни път предни и задни накладки, предни спирачни дискове, акумулатор, антифриз и разбира се дежурните масла и филтри.

Това което мога да кажа, е че качеството на изработка е прилично. Пласмасите в интериора не скърцаха преди да продам автомобила, нещо което не мога да кажа за европейските автомобили, които съм карал. Двигателят е чудесен особено за магистрала. Сравнително икономичен е. Извънградският разход е 6.2-7.5. Градският в в София 8-9. Колегите, които твърдят, че постигат разход от 5 на 100 според мен карат с 70-80 километра извън града. Тогава е постижим. При скорост 140 на магистралата е невъзможно да се постигне. Въпреки това никога не ми се е увиждало да зареждам. Резервоарът е сравнително малък - 55 литра и това е леко изнервящо, защото не издържа 1000 километра с едно зареждане и се налага сравнително често зареждане при дълъг път. Колата не е брилянтно обезшумена, но е прилично и не дразни. При по-висока скорост се чува шум от гумите, който е висок, но не и шум от двигателя. Окачването е добре настроено, но изисква свикване с автомобила особено при преминаване през неравности с ниска скорост. Багажника е нефункционално измислен, защото е загубено много пространство от куките, които пречат на по-високи предмети да бъдат разполагани в двете му страни. Въпреки това не е малък. Изпробвано побира повече от багажник на Тигуан или Кашкай. За мен е голям плюс, че подът отзад е равен, без трансмисионен тунел и 5-ма пътници могат да пътуват комфортно. Лаковото покритие е слабо. Боята се наранява лесно. Предното стъкло също не е е особено качествено, защото се бяха появили поредица от дребни шупли като точици, без обаче да са големи или дразнещи. Застраховятелят съще не ги хващаше, но се виждаха. Не съм имал такива с предишните ми коли. Пластмасата на подлакътниците във вратите подлежи на надраскване.
Въпреки многото дреболии, които изброих, съм изключително доволен от качеството на автомобила и достойнствата му. Освен хубавия, мощен и надежден двигател колата има доста екстри за годините си, салонът е много просторен и добре проектиран. Климатичната инсталация е много мощна и работи супер. Зимата парното загрява изключително бързо - буквално за 2 минути. Във връатите без проблем се събират бутилк 1.5 литра. Има множество места за малки предмети. 2 жабки. Изключително удобен подлакътник, който липсва при Аурис. Аудиото работи супер и напълно безпроблемно, за съжаление при силен бас пласмасите вибрират неприятно. Нещо, с което не можах да се примиря. Предполагам, че след фейслуфтът това е остранено. Дългите светлини са добри, късите са малко слаби и ниски.

След опита с Королата, отново бих си купил Тойота, ако имаха това което търся и мога горещо да препоръчам покупка на такъв автомобил. Мисля си, че ако е поддържана правилно е доста солидна. За обаче съжаление ще се наложи да изляза от Тойота клуба, тъй като не предлагат дизелов автоматик със 170 или повече конски сили, а хибридите, поне за мен са доста разочароващи. С голямо желание и надежда тествах Рав хибрид, но при толкова посредствено, шумно и виещо ускорение при изпреварване не моят автомобил.

Поздрави

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта