Мнение за ярис версо 1,3 автоматик

Аватар
zero
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Ное 2014 09:09
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за ярис версо 1,3 автоматик

Мнение от zero » 01 Дек 2014 13:51

Да, точно от тук свалих всичко, ии се учудвам че има ПДФ- за почти всичко, купе, трансмисия, ел схеми а двигателя го няма, или за съм кьорав :) Двигателя трябва да е 2NZ-fe трябваше вече да го знам ама човека от авто къщата още виси за номера в кат и не съм ходил да си взема колата, първо да я тествам де извън салона, пък тогава да я взема. Но според всички каталози трябва да е този двигател. Щото 1nz излиза че е 1,5сс.
Honda Cr-V
Toyota Yaris Verso 1,3 auto
Изображение

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Мнение за ярис версо 1,3 автоматик

Мнение от PESHO OT MARS » 02 Дек 2014 01:01

O/D то е както казаха да не позволява на скоростната кутия да ходи на последната и предавка в случая става въпрос за 4-та. Идеята е както да се ползва за моторна спирачка така и ако теглиш нещо или катриш стръмен баир и се кантариш между 3-та и 4-та да не прави излишни ходове кутията. Това е дрбна тарикатия която я няма при немските машини, там всички скорости (от тези години говоря) са на лоста и са свързани с преместването му. А тук хитрината е че както си се подпрял на лоста и искаш да изпревариш за да не чакаш кик-дауна чукваш копчето и си на 3-та след което поемаш да изпреварваш. Другото е гледаш в далечината червено и за да не бараш спирачката пак бутончето и кутията те смъква на 3-та и намаляваш по-бързо. Изобщо доста съм си го ползвал бутончето.

Копчето долу е за да можеш мисля да отключиш лоста при изгасен мотор и не натисната спирачка. На тези коли вече за да извадиш лоста от Р трябва да натиснеш педала на спирачката и се чува едно леко щракане от един електро магнит задържащ лоста в положение Р. Но не съм сигурен точно, просто колата на която си играх имах доста малко време да и разуча врътните.

Мотора както си разбрал е 2NZ-FE, както ти казах няма да имаш ядове с него. Подходи към него с настройки като за Хонда и не го мисли вече.

Това с лампите за мен е една криво разбрана икономия или чиста дискриминация към нежния пол. При изправна кола няма начин да прегрее колкото и да я зориш. Така че провери дали и тръгва бързо парното и дали не истива като излезеш на дълго, сиреч симптоми за термостат и оттам на сетне не се занимавай да го мислиш.

Рейката е класическа хидравлика така че също нямай притеснения, може профилактично да и смениш маслото и толкова.

Хубавото при тези кутии е че имат пръчка и можеш да извадиш и погледнеш маслото както и да го подушиш да не смърди на препечени дискове. Аз си купих една А4-ка дето кутията е ZF 5HP19 и няма достъп до маслото. Е няма да ти казам какъв е катран и как все си мисля че след има няма 1-2 хил. км. ще роди (само ще я чипосам и ми е в кърпа вързана).

Виж да пробваш и климатика, тази която купихме имаше са си еВе климатика. Пускаш и нищо не се случва, чакаш 10 секунди и от духалките изкачат пингвините.



Радвам се да те видя в позната територия. Ще видиш че макар и да нямат разкошните двигатели на Хонда, Койотите tooth.gif имат други предимства. Сглобката и качеството на материалите са доста на по-високо ниво от Хонда. Моторите не блестят с някаква безумна динамика но повечето са доста безпроблеми и няма да ти създават главоболия.
Сивика си е няма такова менте с тия смешни ламарини по сравнение с Корола но пък от друга страна не се сещам за по-точно напасната скоростна кутия към мотор от тези на D14A3/4. Знаеш за какво говоря.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
zero
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Ное 2014 09:09
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за ярис версо 1,3 автоматик

Мнение от zero » 02 Дек 2014 13:59

Пеше мерси за разясненията :) 12 часа я карам и вече се влюбих в тоя автомат, само да мина и КАТ и да я обслужа да ми е мирна главата :)
Honda Cr-V
Toyota Yaris Verso 1,3 auto
Изображение

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Мнение за ярис версо 1,3 автоматик

Мнение от PESHO OT MARS » 02 Дек 2014 21:19

Аз защо мислиш карам автоматици от има няма 4 години. Откакто си взех Карината. Самата кутия на Яриса е читава и предава някак си без загуби (субективно) мощноста на мотора към пътя. И на мен ми направи впечатление това.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

mafiota
Мнения: 618
Регистриран на: 07 Авг 2009 22:42
Местоположение: Бяла

Мнение за ярис версо 1,3 автоматик

Мнение от mafiota » 07 Авг 2021 23:38

Здравейте, искам да попитам за ярис 1,3 2008г. това от снимката роботизирана кутия ли е?
Прикачени файлове
Screenshot_20210807-232734_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20210807-232734_Samsung Internet.jpg (117.56 KiB) Преглеждано 3453 пъти

Валентин1
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Май 2021 20:27
Местоположение: Siegen

Мнение за ярис версо 1,3 автоматик

Мнение от Валентин1 » 30 Окт 2022 13:08

Здравейте колеги, не бих искал да пускам нова тема, но питането ми е относно тази тойота https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 4-216-3139 страница 5 на снимките, с каква кутия е, търсих, ама не намирам нищо и въобще ако има някой някакво наблюдение върху такава кутия ще се радвам да сподели мнение. Колата ще се купува за Бг, няма да се юрка и евентуално ще се кара около 3-5000 км на година- когато се приберем в отпуск

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Мнение за ярис версо 1,3 автоматик

Мнение от mfandakov » 30 Окт 2022 15:14

Здравейте,
Този автоматик е добър,и НЕ е робот.
Ако всичко друго е наред,то тази кола ще Ви върши работа.
worthy.gif

Валентин1
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Май 2021 20:27
Местоположение: Siegen

Мнение за ярис версо 1,3 автоматик

Мнение от Валентин1 » 30 Окт 2022 21:30

mfandakov написа: 30 Окт 2022 15:14 Здравейте,
Този автоматик е добър,и НЕ е робот.
Ако всичко друго е наред,то тази кола ще Ви върши работа.
Благодаря много

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта