препоръки за масло

Заключено
mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: препоръки за масло

Мнение от mirott » 03 Юни 2014 09:54

Japanese_fever написа:
mirott написа:А ако не позваш правилното масло? За това са писали хората. Сипи на някое К20 на Хонда минерално 15W40 и пиши пак.

Ами зависи, ако го карам на писта що да не му налея и 20W50?
Повечето сте готови за политици... tooth.gif
На празен ход, не да я караш! Сипваш масълцето и палиш-на място!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: препоръки за масло

Мнение от scorpion » 03 Юни 2014 13:15

Видяно с очите си в Аутодатата за моя двигател:
масла в диапазона по SAE от 0W30,5W30,5W40,10W40,15W40,20W50. ПО ACEA B1/B3

Считам, че за България най-подходящи масла за нови и сравнително нови и на малко километри автомобили, отчитайки температурите, подходящите масла са 5W30,5W40. Моят избор за днешната ми смяна на масло е TOTAL QUARTZ 9000 5W40. Предполагам, че няма да е по-лошо от TGMO 5w30, слагано в ТМ. Пък ще видим !

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: препоръки за масло

Мнение от nowyaris » 03 Юни 2014 17:02

scorpion написа:Видяно с очите си в Аутодатата за моя двигател:
масла в диапазона по SAE от 0W30,5W30,5W40,10W40,15W40,20W50. ПО ACEA B1/B3

Считам, че за България най-подходящи масла за нови и сравнително нови и на малко километри автомобили, отчитайки температурите, подходящите масла са 5W30,5W40. Моят избор за днешната ми смяна на масло е TOTAL QUARTZ 9000 5W40. Предполагам, че няма да е по-лошо от TGMO 5w30, слагано в ТМ. Пък ще видим !
Даже може и да е по-хубаво :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: препоръки за масло

Мнение от nowyaris » 03 Юни 2014 17:06

mirott написа:
Japanese_fever написа:
mirott написа:А ако не позваш правилното масло? За това са писали хората. Сипи на някое К20 на Хонда минерално 15W40 и пиши пак.



Повечето сте готови за политици... tooth.gif
На празен ход, не да я караш! Сипваш масълцето и палиш-на място!
На празен ход ЕКУ-то не работи ли ? А, и някои вече сме били политици ohmy.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4204
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: препоръки за масло

Мнение от zi_zi_top » 03 Юни 2014 18:32

scorpion написа:.... Предполагам, че няма да е по-лошо от TGMO 5w30, слагано в ТМ. Пък ще видим !
Най-важното е да има масло! Разликата няма нито да я видиш, нито да я усетиш! cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

memorex

Re: препоръки за масло

Мнение от memorex » 03 Юни 2014 20:01

Никой не каза кои са водещите компании производители на масла в света.Да не би това да няма значение shutup.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4204
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: препоръки за масло

Мнение от zi_zi_top » 03 Юни 2014 20:52

Всеки производител претендира за лидерско място и за най-най- и по-по-най-авангардни технологии в производството на масла. Не съм видял нито една реклама на масло, в която да пише №2 или №3, всичките са №1 и The BEST! laugh.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

memorex

Re: препоръки за масло

Мнение от memorex » 03 Юни 2014 21:07

Водещите се броят на пръстите на едната ръка.Другото е реклама,видео някакво за рибите. tooth.gif tooth.gif tooth.gif

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: препоръки за масло

Мнение от scorpion » 04 Юни 2014 12:21

Не знам дали не оспамихме темата на човека, но покрай маслото което сложих, специлно масления и горивния филтър smenihme с такива на HENGST. Брат ми ме увери, че е с много добро качество и че с тези два филтъра компромис не трябва да има.
Апропо: показа ми сваления горивен. Имаше едно петно, което се дължало на обрани буклуци. Т.е. не премиум, а Платиниум горива да сипвам, все тая - няма оправия с горивата в тази държава. Посъветва ме да слагам добавка БАРДАЛ през 4 резервоара. Аз съм негативно настроен към добавките та ще видим rolleyes.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4204
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: препоръки за масло

Мнение от zi_zi_top » 04 Юни 2014 12:38

Един мой пациент, който е специалист по добавките за горива и масла ме предупреди, че добавки се слагат само на ЧИСТО гориво (обикновени бензин или дизел). Премиум-горивата имат добавки още от рафинерията и могат да се получат нежелани взаимодействия, които никой не може да предвиди. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: препоръки за масло

Мнение от scorpion » 04 Юни 2014 13:02

zi_zi_top написа:Един мой пациент, който е специалист по добавките за горива и масла ме предупреди, че добавки се слагат само на ЧИСТО гориво (обикновени бензин или дизел). Премиум-горивата имат добавки още от рафинерията и могат да се получат нежелани взаимодействия, които никой не може да предвиди. :thumbsup:
Така, така. И аз на това се надявам cool.gif

DJANO
Мнения: 65
Регистриран на: 23 Апр 2014 21:31

Re: препоръки за масло

Мнение от DJANO » 05 Юни 2014 11:37

За всички, които искат да научат нещо ново и полезно, също така да разберат и защо не трябва да се кара със скапани масла, бих им препоръчал ето тази книжка - http://www.book.store.bg/p17300/masla-s ... ajkov.html. Аз си я купих, струва 15лв. и от тогава си карам само с пълна синтетика колите и нямам никакви проблеми. Всеки си преценява и помнете, икономията е майка на мизерията :D

Поздрави!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: препоръки за масло

Мнение от nowyaris » 05 Юни 2014 23:52

DJANO написа:За всички, които искат да научат нещо ново и полезно, също така да разберат и защо не трябва да се кара със скапани масла, бих им препоръчал ето тази книжка - http://www.book.store.bg/p17300/masla-s ... ajkov.html. Аз си я купих, струва 15лв. и от тогава си карам само с пълна синтетика колите и нямам никакви проблеми. Всеки си преценява и помнете, икономията е майка на мизерията :D

Поздрави!
Не и ако винаги си си мизерствал. tooth.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: препоръки за масло

Мнение от Japanese_fever » 06 Юни 2014 04:01

DJANO написа:За всички, които искат да научат нещо ново и полезно, също така да разберат и защо не трябва да се кара със скапани масла, бих им препоръчал ето тази книжка - http://www.book.store.bg/p17300/masla-s ... ajkov.html. Аз си я купих, струва 15лв. и от тогава си карам само с пълна синтетика колите и нямам никакви проблеми.
Тя добре струва 15 лв., ама от 2001-ва издание...
То от тогава маслата като технологии не са мърдали викаш? :whistle:
И какво начуи от тази книжка, което не може да се прочете в интернет?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4204
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: препоръки за масло

Мнение от zi_zi_top » 06 Юни 2014 08:01

Щом е издание 2001 г. е написана поне 1-2 години по-рано, а библиографската справка е с 10-15 години назад. Ценно четиво! :whistle:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 159 госта