препоръки за масло

Заключено
akula
Мнения: 30
Регистриран на: 23 Окт 2007 13:52
Местоположение: burgas

Re: препоръки за масло

Мнение от akula » 27 Авг 2014 10:25

philipp написа:Де да продавах автомобили на такива съвестни купувачи, щях да напиша в книжката да сменяш маслото всяка седмица.

А това, че маслото е "фирмено на..." не значи автоматично, че е хубаво.

Както и да е - няма нищо лошо в честата смяна на масло. Факт. И колкото по-хубаво е, толкова по-добре - пак факт.

То е ясно, че ще го сменям маслото, но предпочитам да е бутилирано а не наливно.Имам приятели работещи във фирмени сервизи и научавам горе долу как стоят нещата с наливното масло.

Аватар
nigio
Мнения: 46
Регистриран на: 28 Окт 2019 19:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T27

препоръки за масло

Мнение от nigio » 01 Фев 2020 13:05

Здравейте,моля за съвет,купих Авенсис 2.0 valvematik 2012г.Сега сменям насло,обслужване.Гледам това масло;TOYOTA FUEL ECONOMY 5W-30,дали е подходящо?Ясно 5w30,но мака още се чудя.За скорости съм се спрял на това ENEOS PREMIUM MULTI GEAR 75W-90 1L.
Toyota Avensis Avensis III Restyling 2.0 (152hp)

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

препоръки за масло

Мнение от Shishkovi » 02 Фев 2020 10:26

Поздрав, Колеги ! Гледам че след 5 годишна летаргия е събудена тема Табу ! Не разбирам, защо ви е страх да препоръчате конкретна марка и модел масло! Няма лошо да споделяме личните си впечатления и наблюдения от маслата, които ползваме! Все пак не изписваме рецепта за лекарства! Ясно е, че мненията са леко субективни в тази сфера, но разлики аз лично съм забелязвал в определени случаи ! Бих изказал негативни впечатления от марки като Mannol и Elf, както прекрасни такива от Мобил 1 и Арал и Q8 използвани при бензинови коли! Все някой ще извлече полза и ориентация като прочете повече мнения. Сега аз се чудя каква марка да избера за дизелов Ярис ! Сигурно ще е 5W30, но се колебая между Mobil 1, Rowe, Aral, Liqi Molly. Малко извън темата ще вметна, че в България има голямо предлагане на продукти от много фирми! Тук в Словения например няма продажба на масла от Марките Яко, Амсойл, Редлайн, Равенол, както и на адитивите на Бардал. Хубава семейна Неделя ви желая !

Аватар
gimara
Мнения: 1471
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

препоръки за масло

Мнение от gimara » 02 Фев 2020 11:29

Shishkovi написа: 02 Фев 2020 10:26 Гледам че след 5 годишна летаргия е събудена тема Табу ! Не разбирам, защо ви е страх да препоръчате конкретна марка и модел масло!
Защото има тема, в която се пише редовно. Няма смисъл от дублиращи теми. Тази я заключвам.
viewtopic.php?t=14926

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 23 госта