Въпрос за Авенсис ІІ бензин

CKRON
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Апр 2014 16:36
Местоположение: Варна

Въпрос за Авенсис ІІ бензин

Мнение от CKRON » 24 Апр 2014 17:45

Здравейте фенове! От известно време съм решил да сменям настоящата си кола /Хонда ЦРВ 2003 г. бензин 2.0 - 150 к.с./ с бензинова Тойота Авенсис ІІ 1.6 или 1.8 възможно по-нова в рамките на бюджет/без последващи разходи/ около 120000 лв. Като вече поулегнал човек търся най-вече по-добра/мека возия и с около 2 литра на сто по-нисък разход. Карам малко - около 10000 км. на година и сменям колите често на 2, мах на три години, така че не ми е изгодно да слагам газ, а и съм малко перфекционист и мисля, че бъзикането на разни "майстори" по колата ми е вредно за нейното здраве biggrin.gif . На първо четене съм харесал това: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Чувал съм за проблема с горенето на масло при бензиновите двигатели от първите години на производство, но не знам точно кога са го отстранили от Тойота. В руските сайтове по спомен се говори за началото на 2005 год. , но не съм сигурен. Как може да се разбере двигателя от "проблемните" ли е или е произведен след тях? По принцип знам, че ако колата гори масло, по стените на ауспуха ще има наслоени мазни сажди, но джамбазите в днешно време са толкова изобретателни, че няма да се учудя ако са се погрижили и за това smile.gif

Приемам всякакви коментарии по горната обява, както и съвети при избора на кола :thumbsup: Предполагам, че ще има и предложения за дизел, но честно казано закупуването на 10+ годишна дизелова кола на неизвестно колко км. пък било то и Тойота леко ме притеснява, предвид големия риск от неочаквани и скъпо струващи ремонти. Визирам -дюзи, помпи, турбини, демферни маховици и пр., които нямат аналог като цена при бензиновите двигатели.

shark
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Юли 2008 19:03
Местоположение: София

Re: Въпрос за Авенсис ІІ бензин

Мнение от shark » 24 Апр 2014 22:51

Омасляването на ауспуха не значи че колата харчи масло. това е нормално омасляване от бензина. същите "сажди" няма да ги има единствено ако колата е на газ. като купувах моят авенсис ми препоръчаха фейслифт-а защото всички проблеми от предишният били оправени (незнам доколко е вярно). Моята е 1.8 бензин 2008 и съм много доволен от дължината на скоростите, возията и поведението на пътя до момента.
Toyota Avensis 2008, 1.8 бензин

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпрос за Авенсис ІІ бензин

Мнение от scorpion » 25 Апр 2014 09:45

За Авенсис Т25 е изписано много като интериор, екстериор, пътно поведение и т.н. (лично аз съм изписал поне една кофа мастило biggrin.gif )
Според мен по-добрия вариант, или бих казал оптималния от към бензинови двг е 1.8 . Но всичко е въпрос на личен избор и състояние на конкретния автомобил.
Успех !

tedynaidenov
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Мар 2014 11:27

Re: Въпрос за Авенсис ІІ бензин

Мнение от tedynaidenov » 25 Апр 2014 10:59

Преди около 2 месеца бях изправен пред аналогични въпроси при избор на Авенсис Т25. Аз самият имам известни предразсъдъци по отношение на дизел на 5+ години и се спрях на 1.8VVTI. Не бих ти препоръчал двигател 1.6. Аз съм спокоен шофьор, но 1.8 на това купе и с тази трансмисия, ми идва на ръба на комфорта. Предполагам, че с по-малкия мотор нещата ще са по-зле.
Що се отнася до горенето на масло, порових доста и намерих полезен документ: gen7_oil_consumption(1).pdf. Може да го свалиш от тук: http://www.boards.ie/vbulletin/attachme ... 1304377051 Накратко - колите с VIN след SB1BR56L90E129522 са с по-новите мотори, т.е. различни бутала и повече масло в двигателя. Според toyodiy.com, този VIN е произведен 07/2005. Не съм напълно сигурен, но мисля, че всички Авенсиси със фейслифт са произведени след тази дата. Това би трябвало да ти даде лесен визуален ориентир.
Успех :cheers:

CKRON
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Апр 2014 16:36
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за Авенсис ІІ бензин

Мнение от CKRON » 25 Апр 2014 22:49

Благодаря много за отговорите :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта