Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2AD-FTV 136HP 2005 - мнения моля?

Публикувай отговор
Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от gimara » 09 Окт 2014 10:14

Алармата е монтирана в Тиксим - Пазарджик. С Тиксим - Пловдив(от тях е купена) са една фирма. Алармата си работи добре, но като взех колата от първия собственик, нямаше упътване за нея и не знаех къде е скритото копче за деактивиране.
За изясняване на тези въпроси по телефона ми казаха - докарай колата. Закарах я - ето я колата казвам, кажете сега каква е алармата и т.н. Те почнаха - ми то е било отдавна, той жичкаджията е нов, какъв проблем има и т.н. Обяснявам, че няма проблем, но ако ми откаже дистанционното и отключа с ключа алармата пищи, и не може да се кара така. Отговора на приемчика беше - ОТВАРЯШ КАПАКА, РЕЖЕШ КАБЕЛА НА СИРЕНАТА И ИДВАШ ПРИ НАС. Едвам се сдържах ... В крайна сметка ми даде тел. в Пазарджик, там били вещи. Та в ерата на интернет, изминах 80 км и си загубих половин ден за да получа един лист А4 с описанието. И така с отношението си ме изгубиха като клиент. При тях ще ходя само в краен случай.
Друг интересен случай беше пък с круиз контрола. Поръчах ключето за съединителя при тях. След приказки - то за твоята кола няма да излезе изобщо в каталога, то пък взе че излезе. Тогава този на резервните части взе да ме разпитва за лостчето. Оказа се, че той има Авенсис и си купил лостче, ама не ставало, щото го няма малкия куплунг(нали при по-старите са два куплунга под аербега). Попитах - не е ли странно да работиш в оторизиран сервиз на марката и да не можеш да си решиш проблема? Човека вдигна рамене безпомощно. Посъветвах ги от приемчика като се почне, да се регнат във форума и да четат.

P.S. Междувременно докато стигна до Пазарджик, имах път към Бургас и се отбих при колегата disel_power. Той само като чу звука на алармата при заключване/отключване, предположи къде е скритото ключе (и наистина беше там - под кората на прага до шофьорската седалка). Който може, го може!

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от chukov » 26 Ное 2014 16:18

Един въпрос по темата

Ако колата не иска да запали, когато е студена и е диагностицирана причина в клапана на налягането на нафтата, този проблем няма ли да съществува (липса на достатъчно налягане на горивото преди помпата) и когато колата се стопли?

Защото имам колега, с такива сиптоми. Трудно палене при студен двигател и при диагностиката са му казали, че е горивонагнетателен клапан. Но като загреела колата и и палела лесно ????

На мен по-ми прилича на подгряващи свещи това?

Ако има проблем с горивонагнетателен клапан то и при топла кола би следвало да няма достатъчно нялягане и евентуално да губи мощност или греша?
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от iovkito » 26 Ное 2014 16:31

SCV клапанът се тества , когато колата е напълно студена. Загрява се с пистолет за горещ въздух , ест се внимава да не се разтопи пластмасовата част - трябва да е от по-голямо разстояние. След добро подгряване на целия клапан се пали колата - ако запали нормално , значи клапанът е за изхвърляне.Това го пише в repair manual за denso common rail.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от lederman » 26 Ное 2014 16:44

Вероятно като загрее си обира луфтовете и заработва нормално ...
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от veso_hds » 26 Ное 2014 16:56

iovkito написа:SCV клапанът се тества , когато колата е напълно студена. Загрява се с пистолет за горещ въздух , ест се внимава да не се разтопи пластмасовата част - трябва да е от по-голямо разстояние. След добро подгряване на целия клапан се пали колата - ако запали нормално , значи клапанът е за изхвърляне.Това го пише в repair manual за denso common rail.
За този тест не бях чувал.Когато клапаните са 2 и двата ли трябва да се загреят(логиката ми води в тая посока),но все пак да питам?
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от iovkito » 26 Ное 2014 17:02

Чел съм за 1ad и 2ad-ftv двигателите. Тези с 2 , наистина би трябвало и двата да за подгреят . Аз също не го бях чувал , но щом го пише в ръководството , сигурно има смисъл. Моята все още не е спряла да пали , но при студен двигатлел на моменти има леко поклащане на оборотите , с techstream вижам , че става въпрос за около 30-40 оборота , а стойността , която е на scv клапана варира , също така в синхрон с нея варира и налягането в рейла. Не съм си играл да го подгрявам , като спре да пали ще го направя и това.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от veso_hds » 26 Ное 2014 18:12

iovkito написа:.... Не съм си играл да го подгрявам , като спре да пали ще го направя и това.
Пожелавам ти скоро да не спира да пали,но все пак ако тестваш по тоя начин пиши за резултата.Темата ще е интересна за много от нас,защото знаеш,че тези клапани(клапан) са едни от най-проблемните части в нашите дизели :thumbsup: .
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от jim_beam » 26 Ное 2014 18:30

2ad ftv има ли изобщо такива клапани,мисля не?
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от iovkito » 26 Ное 2014 21:03

Има . Клапанът е само един , както и на 1ад е един. Хубавото е , че не са много проблемни и цената им не е висока.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

trinity79
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Яну 2014 18:21

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от trinity79 » 19 Авг 2015 11:47

Колеги, здравейте!
Ако случайно се чудите, добре съм, все още кретам и си джиткам с моето Версо ;)
"Да чукна на дърво" няма проблеми с колата, след като се разреши моята "питанката" worthy.gif
Нуждая се обаче от вашия спешен съвет.
Утре ще я карам за смяна на масло.
Та след като прочетох доста предишни теми (чакам адмирации) смятам да е 5W40.
Зная ще кажете то има и много други показатели..пише в книжката.., но тук вече тотално се обърках..
Та, моля препоръчайте конкретен модел от конкретна марка, предлагани на нашия пазар и изпитани с добри отзиви от вас.
Няма да го сменям в Тойота.

Тенк ю :)

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от kalkam » 19 Авг 2015 12:20

Тъкмо бях взел да се притиснявам :). Радвам се, че нямаш проблеми с колата. Двигателното масло трябва да е 5W30 или 5W40 с означение по ACEA - С2 или С3 /това е за коли с DPF филтър, а твоята мисля, че беше такава/. Колкото за марката масло, то има много голямо разнообразие на пазара. Моят съвет е да си избереш маслото в зависимост от пробега. Ако е по-голям /към 20-30к на година/, то от по-скъпите марки като Кастрол например.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от Akima » 19 Авг 2015 12:26

trinity79 написа:...Та след като прочетох доста предишни теми (чакам адмирации) смятам да е 5W40....
worthy.gif worthy.gif worthy.gif

Здравей,колежке,
като марки имаш избор между Motul,Castrol,Mobil,Total,Elf,Yacco...

За двигателя 2AD-FTV - 2.2 D4D без филтър за частици даже се препоръчва:
5W-30
Иначе ти трябват - 6 литра масло:
Filter: 0,4 liter
Capacity: 5,9 liter Service fill
Capacity: 6,7 liter Initial fill
В раздел Сервизи/Магазини има търговци на масла.

Успех. :thumbsup:

П.С.Колата,ако е 136HP няма DPF - дай номер на рама,за да проверя със сигурност.
За колегата ето да си чете - http://www.oil-club.ru/forum/topic/11595-11595/

kalkam написа:...Моят съвет е да си избереш маслото в зависимост от пробега. Ако е по-голям /към 20-30к на година/, то от по-скъпите марки като Кастрол например.
Маслото се сменя на 15 000 км или на всеки 12 месеца,което настъпи първо.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

trinity79
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Яну 2014 18:21

Re: Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2AD-FTV 136HP 2008 - мнения м

Мнение от trinity79 » 19 Авг 2015 13:49

Благодаря за бързия отклик :-)
Колата е Корола Версо D4D, 2.2, 2006, рама NMTEA16R10R021255

--------------------------------------------------------------------------------

Sorry... и 136 коня, което май се подразбира от горния ми пост.
Та какво трябва да е ACEA -то rolleyes.gif
Последно промяна от Akima на 19 Авг 2015 14:19, променено общо 1 път.
Причина: Слети мнения.Моля прочетете правилата и важните теми.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2AD-FTV 136HP 2008 - мнения м

Мнение от Akima » 19 Авг 2015 14:19

trinity79 написа:Благодаря за бързия отклик :-)
Колата е Корола Версо D4D, 2.2, 2006, рама NMTEA16R10R021255
:thumbsup:

2005 е да знаеш.
Market Europe
Year 12/2005
Make TOYOTA
Model COROLLA VERSO
Frame AUR10
Vehicle characteristics
GRADE: SOL: SOL TYPE
DESTINATION: EUR: EUROPE
DRIVER'S POSITION: LHD: LEFT-HAND DRIVE
ENGINE: 2ADFTV: 2200CC DIESEL TURBO
FUEL SYSTEM: DCR: DIESEL COMMON RAIL INJECTION SYSTEM
GEAR SHIFT TYPE: 6F: MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT
SEATING CAPACITY: 05S: 5-SEATER
COLOR CODE: 1C0
TRIM CODE: FC11
2AD-FTV няма DPF.

2AD-FHV - има DPF.

Дишай дълбоко и си смени маслото.

С какъв пробег е колата?

Нарушаваш общите условия - попълни си населеното място.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

trinity79
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Яну 2014 18:21

Re: Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2AD-FTV 136HP 2005 - мнения м

Мнение от trinity79 » 19 Авг 2015 15:05

Не мога да бъда точна, че колата не е при мен в момента, но между 139 000 - 140 000 км.
Извинете за невежеството, но това, че няма DPF и това, че се подвизавам в североизточния край на страната, дето зимите са мразовити,
какво двигателно масло предполага 5W30 или 5W40 и по ACEA - B1 ; C3 ; C4 ..или някоя друга изпаднала буквичка от азбуката tongue.gif
Пфу и аз задълбах много в мисленето, ама като съм патила с проблеми по колицата ...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта