Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2AD-FTV 136HP 2005 - мнения моля?

Публикувай отговор
trinity79
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Яну 2014 18:21

Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2AD-FTV 136HP 2005 - мнения моля?

Мнение от trinity79 » 26 Яну 2014 20:30

Здравейте, момчета!
Както бихте забелязали съм нова, пък и съм жена, така че простете ако съм паркирала темата грешно ;)
Така по същество, решила съм да сменям старата си таратайка (ох, дано не ме чуе, че навън настана зверски студ и ще отида зян, ако тотално ме остави) с Тойота Корола Версо, дизел 2.0, 116 к.с., декември 2004. Бих била щастлива ако ме светнете, какво би ме изненадало неприятно с тая колица и въобще към какво да се кокоря, така да се каже при огледа. Естествено преди покупката ще я закарам на оторизиран сервиз. И за да не ме упрекнете, че има писано по въпроса, простете, ама съм все пак жена, да питам аз! Разбрах, че трябва да гледам лост, волан, педали, салон, да пали от раз, да пресветнат всички лампички на контакт, да не пуши ауспух и т.н. Моля за съвети относно самия модел :))) А и още нещо, ако имате време драснете какви са стъпките и колко ориентировъчно ще ми струва удоволствието по придобиването на нов внос happy.gif Горе-долу съм ориентирана, но... :)

Благодаря ви!!!!
Последно промяна от Akima на 19 Авг 2015 14:41, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от TATI » 26 Яну 2014 20:44

Лост, педали и волан гледай да не са нови, а ползвани - сменят се за 5 мин с нови, с цел продажба.
Тя от раз ще запали, но после ще спре като сложиш ново масло и гориво, така че си води някой, който знае какво да гледа.
Салона да е износен като за 10 годишна кола, а не като на купена току що от магазина.
Прегледай да няма лепнат изолир банд или черно тиксо по таблото, че има и такива практики.
И пак да се повторя, някой, който поне е виждал такава кола е добре да те съпровожда.
Иначе нищо особено - скучна кола, която иска да й наливаш дизелово гориво и да я караш.
Успех в покупката!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от slowtraveler » 26 Яну 2014 20:46

По-добре си вземи бензин - 10 годишен дизел е доста рискова инвестиция, особено ако нямаш опита да търсиш възможни дефекти (маховика не е ли демпферен?)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

trinity79
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Яну 2014 18:21

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от trinity79 » 26 Яну 2014 21:03

slowtraveler написа:По-добре си вземи бензин - 10 годишен дизел е доста рискова инвестиция, особено ако нямаш опита да търсиш възможни дефекти (маховика не е ли демпферен?)...
Ще бъда с подкрепление wink.gif , а защо да отхвърля алтернативата за 10 годишен дизел ?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от Kiki » 26 Яну 2014 21:08

slowtraveler написа:По-добре си вземи бензин - 10 годишен дизел е доста рискова инвестиция, особено ако нямаш опита да търсиш възможни дефекти (маховика не е ли демпферен?)...
Какво сте се вторачили в този денпферен маховик?
Аз го смених, заедно с всички останали части на съединителя (четири на брой) поръчани от и-бей за по-малко от 900 лв. Това се случи на 200 000км.
Като има луди, нека да си го купуват от нашенските търговци. ohmy.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от slowtraveler » 26 Яну 2014 21:25

trinity79 написа:
slowtraveler написа:По-добре си вземи бензин - 10 годишен дизел е доста рискова инвестиция, особено ако нямаш опита да търсиш възможни дефекти (маховика не е ли демпферен?)...
Ще бъда с подкрепление wink.gif , а защо да отхвърля алтернативата за 10 годишен дизел ?
Защото дъртия дизел е по-капризен... Ремонта на дизела по принцип е по-скъп.
А вероятността да попаднеш на такъв скъп ремонт е по-висока отколкото на бензин... (вземи само цените на дюзи например, или турбо......)..
Ето го например Кики - 900лв с поръчки от чужбина и т.н. ги няма за нищо unsure.gif
Иначе тук смяната на този маховик май излиза около 1800лв...
Не че не може да се попадне на читав автомобил, но вероятността е малка..
Докато при бензина повечето ремонти са доста по-евтини...
След това започват оплакванията за горивата - колко кофти нафта имаме (обикновено тези оплаквания са от собственици на стари дизели).
Та затова мисля, че за десет годишен автомобил бензина е по-разумния избор...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от jim_beam » 29 Яну 2014 00:20

модела е от най-надеждните за възрастта си,ето последната класация на тюв>
http://www.tuev-sued.de/auto-fahrzeuge/ ... hlerzwerge
макар и да е турска сглобка като че ли не е лош избор.иначе правилно съединител трябва да се огледа.на тия год. ще бъде с мин. 200к пробег,но това не е фатално!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Яну 2014 02:10

Един глас за бензинова от мен. На толкова години нафтова печка си е приключение с доста неизвестни. Малко ще е по-икономична от бензиновата, но тези икономии обикновено излизат през носа. Евентуалните проблеми просто не си струват, за да се рискува.

stankros
Мнения: 76
Регистриран на: 31 Мар 2013 17:46
Местоположение: София

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от stankros » 29 Яну 2014 11:14

Здравей, момиче!
Бих те разубеждавал и аз относно дизеловия вариант на харесания от теб автомобил, но тъй като явно си решила няма да разводнявам излишно.
Лично за мен, най-важно е да закараш избрания автомобил в оторизиран сервиз за диагностика. Да, има вариант некоректен търговец да е манипулирал мотора с добавки, но няма как да знаеш. На тези години, няма как колата да е под 200 000 км. пробег, останалото са легенди. Не ти препоръчвам да купуваш кола, закупена от официален вносител в България, защото последствията от лошата ни нафта и масла са огромни. Избягвай италиански внос също - ония са по-големи мърлячи и от нас.
Не на последно място, както те беше посъветвал някой по-горе, не ходи сама на огледи за нищо на света. Не е необходимо мъжът с теб да е специалист, просто познавам психологията на търгашите на автомобили и знам, че видят ли сама жена виждат жертва.
Препоръчвам ти, харесвайки си автомобил да изненадаш собственика с едно ранно посещение. Ако в тези температури, колата запали от раз (помоли ти да я запалиш), половината ти притеснения трябва да отпаднат.
Успех от мен с покупката!
Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от slowtraveler » 29 Яну 2014 15:10

stankros написа:...... На тези години, няма как колата да е под 200 000 км. пробег, останалото са легенди. Не ти препоръчвам да купуваш кола, закупена от официален вносител в България, защото последствията от лошата ни нафта и масла са огромни.....
Винаги има изключения - въпроса е да попаднеш на тях...
Според теб възможно ли е да има автомобил на 7г/около 30х.км - продадох такъв.
В момента Кашкая е на около 44х.км / почти 6г...
Закупени от официалните вносители в България. И обслужвани по книжка и с лесно доказуема история...
Ако не друго - тук в БГ що годе си коткаме новите коли. А като я вземеш от чужбина историята е недоказуема, а начина на експлоатация - още повече...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от Airfan » 29 Яну 2014 16:56

Освен италиански внос у нас напрактика друг почти няма. Аз лично предпочитам проблем в мотора, от колкото проблем с ръждата, тъй като мотора се прави, но тръгне ли червената любовница - измъкване няма.
От Австрия и Германия гарантирано риска от корозия е неколкократно увеличен.
Изображение Изображение

stankros
Мнения: 76
Регистриран на: 31 Мар 2013 17:46
Местоположение: София

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от stankros » 29 Яну 2014 17:35

............Винаги има изключения - въпроса е да попаднеш на тях...
Според теб възможно ли е да има автомобил на 7г/около 30х.км - продадох такъв...........


Възможно е, но колко такива се продават според теб. И аз знам такива примери, но колите не стигат до сайтове и обяви, а се продават на доверени хора. Знам и за коли на 1,5 г. и на 200 000 км., които се продават с показания на километража 35 000км.
Аз лично съм правил по 100 000 км. в Бг на година, без да съм шофьор по професия.
С тази дискусия обаче само разстройваме и разколебаваме колежката. Човек като тръгне да си купува 10г. кола е по-претенциозен, отколкото като купува нова.
Искам да дам един пример за финал: брат ми си купи Рав 4 преди 2 год от един отвратително арогантен горублянски търговец само след едно "кръгче", без сервиз, без да вдигне капака даже. Не успях да го разубедя, a опитах всичко, той просто каза: това е моята кола, аз съм дошъл да я купя. Смени й само маслото, кара я като чужда, но не е пипнал нищо по нея. Излезе много сполучлива.
Аз купих моята от познат, а той от ТМ Ауто. Кола с история и т.н. .......поболях се от ремонти за 6 месеца и си намразих колата.
Затова желая късмет на trinity, защото и без него не става. wink.gif
Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от Not_active_user_1 » 30 Яну 2014 11:00

Хехехе, номера с бастуна в багажника, уж забравен от бабата пенсионерка, дето е ходила с колата само до магазина още ли върви! tooth.gif
Има такива коли, не е да ги няма, но внос от някъде забравете. В чужбина тези коли струват скъпо и са за местния пазар. Автоджамбазите гледат нещо евтино, на сметка, да пипнат тук и там, за да продадат по-скъпо и да касират печалба. Лично аз съм купувал кола от обява на 10 г. и 42 000 км. от баба на възраст. Колата гаражна, слънце, все едно сега излиза от поточната линия. Това обаче да се случи е изключителна рядкост и трябва да дебнеш вестниците с обявите. Само местен човек, познаващ пазара, може да купи подобно бижу и то пак с много късмет, защото автотърговците не спят и веднага ги изкупуват и после продават на доста сериозна цена. В България май е най-добре кола от страната, купена от местен дилър с история. Поне аз бих заложил на това, ако тръгна да купувам. Новият внос коли е голямо тото. А от Италия си е направо руска рулетка. Много хора се гръмват... guns.gif

trinity79
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Яну 2014 18:21

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от trinity79 » 30 Яну 2014 22:07

Момчета, благодаря ви,трогната съм, че вземате участие по темата. Всъщност всяко мнение е ценно за мен.
Наистина Версото ми е легнало на сърце, тъй да се каже, поне на този етап от крехкия ми шофьорски живот ;)
Ок, може и да се замисля за бензинов двигател, което ще ме върне няколко стъпки назад, но може би има резон в това, което изтъквате.
А самата регистрация?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от slowtraveler » 31 Яну 2014 05:08

prius 3 написа:Хехехе, номера с бастуна в багажника, уж забравен от бабата пенсионерка, дето е ходила с колата само до магазина още ли върви! tooth.gif ...
Колите на гарантирано малко километри не винаги са на баби...
Например Кашкая е на жена ми и за последните 2 години сме врътнали на него 15х.км и то защото аз се включих доста активно в експлоатацията му... Съпругата работи на 500м от вкъщи и го ползва само по изключение ако иска да отиде до някой мол (което за мое щастие се случва доста рядко tooth.gif ) :whistle:
А преди това Кашкая бе на колега (аз го купих от него на около 20х.км/3г), който го използваше само да дойде в офиса - 6км/ден (и то не всеки ден, защото е пенсионер, пък бил той и сравнително млад).
Така, че е възможно да се попадне на реално запазен автомобил, но най-вече от познати...
Другото е тото...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 127 госта