Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2AD-FTV 136HP 2005 - мнения моля?

Публикувай отговор
trinity79
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Яну 2014 18:21

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от trinity79 » 13 Юни 2014 12:54

Ами, Не. Никаква грешка, ни лампа, ни чек, нищо...
kalkam, а ти всъщност какво смени, почисти или направи във връзка с проблема, (щом вече не е налице)?

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от kalkam » 13 Юни 2014 13:20

Проверих за грешки, но нищо. Данните бяха ОК. Абсолютно нищо не съм сменял /май само горивен филтър/. До сега минах около 15 к и да чукна на дърво няма проблеми. Наистина това нещо се появява без никаква закономерност.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

trinity79
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Яну 2014 18:21

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от trinity79 » 14 Юни 2014 10:33

kalkam написа:При мен на сфетофар при тръгване оборотите достигаха 1800, на място същата работа, а след гасене и палене - никакви проблеми. На колега с подобен проблем установиха, че кабел на масата към някаква платка в ЕКУ-то бил проблемен, но неговата кола е от по-старите, а при нас няма такова нещо. Майсторът, помогнал на колегата се намира на пресечката на Симеон и Странджа. На мен от тогава не ми е правила този проблем.
Сами, без никаква намеса ли се вдигаха оборотите или при форсиране и достигане на 1800 оборота колата минаваше в авариен режим?

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Юни 2014 19:54

prius 3 написа:Един глас за бензинова от мен. На толкова години нафтова печка си е приключение с доста неизвестни. Малко ще е по-икономична от бензиновата, но тези икономии обикновено излизат през носа. Евентуалните проблеми просто не си струват, за да се рискува.
Никак не ми се искаше да изляза прав! :censored:
Пожелавам ти бързо и по-безболезнено отстраняване на проблема!

memorex

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от memorex » 15 Юни 2014 20:06

Бензин,дизел всичко се разваля рано или късно.По-големия проблем е че спецовете от Тойота не могат да я оправят.Ако се вярва на колежката. wacko.gif

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от kalkam » 16 Юни 2014 08:16

Значи, при подаване на газ до край, оборотите стигаха до 1800 и при потегляне колата едва се движи. Спирам, гася, паля и никакви проблеми. Колата изобщо не влизаше в авариен режим, нито светваше някаква ламБа.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от Not_active_user_1 » 16 Юни 2014 14:15

memorex,
спор няма, че всички се развалят някога, но при дизелите нещата са малко по-различни, когато колата е с неизвестен произход и история. А и ремонтите на един дизел не са съизмерими в парични стойности с тези на бензин.
Хайде да не цапаме повече темата с вечния спор бензин срещу дизел! smile.gif

memorex

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от memorex » 16 Юни 2014 20:08

Въобще нямам намерение да споря и съм напълно съгласен че на старо и на такива километри купуването на дизелов автомобил и то Тойота е тото.Обаче след като това се знае от всеки и въпреки това някой хора не го проумяват , защо тази тема още съществува.Какво повече може да се зацапа по казуса .Представя се някой тука за госпожица еди коя си и търси отговори.Ако има балами да продължават да пишат тука.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от iovkito » 16 Юни 2014 20:55

Прав си колега. Въпросната госпожица ми писа и на ЛС , защото явно е от Добрич и след това дори не ми отговори , явно няма кой знае каква нужда от помощ за установяване на проблема.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от nowyaris » 16 Юни 2014 21:04

iovkito написа:Прав си колега. Въпросната госпожица ми писа и на ЛС , защото явно е от Добрич и след това дори не ми отговори , явно няма кой знае каква нужда от помощ за установяване на проблема.
Трябвало е да и вземеш телефонен номер,скайпадрес,или там каквото си трябва.Може да има и други проблеми за отстраняване колежката.Не му разбирам много,но от всичко прочетено проблема е някъде между долния десен педал и ЕКУ-то на колата.По-скоро в педала.Иначе все щеше да даде някаква грешка.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от iovkito » 16 Юни 2014 21:17

Всъщност имах такава идея , за телефонния номер , за да се обади , когато забие отново колата и да отида на място , за да направим диагностика все още докато работи двигателят , но изгубих интерес.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

trinity79
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Яну 2014 18:21

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от trinity79 » 17 Юни 2014 10:35

Колеги, моля не така!
Както явно всички знаят форумите са за обмяна на идеи, предположения, помощ, а не обиди!
Споделила съм проблем, който към момента не е установен и решен.
Който не желае да участва в темата, моля да не взема излишно участие и коментари.
Да, от Добрич съм и не го бях споменавала досега, за да не внеса допълнителен субективизъм към отношението на съфорумците относно обслужването и решаването на проблемите в оторизирания сервиз на ТМ тук.

memorex

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от memorex » 17 Юни 2014 20:17

Ако визираш мен поднасям извинения,ама дай малко по -активно по темата че този китайския боб нещо не върши работа. :whistle:

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от jim_beam » 17 Юни 2014 20:40

като извод по темата тойота дизел би могло да се каже,че преди края на 2006 произведените без дпф нямат абсолютно никакви проблеми с електрониката.за разлика от останалите,както колежката се убеди на собствен гръб.главна причина е горивото в националната мрежа,което явно не отговаря на изискването на тойота съдържание на сяра под 50 ppm.бонуса механични замърсявания в него спомага и за дългогодишната работа на дюзи и дпф... wink.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Корола Версо - моля мнение!

Мнение от kiks » 27 Юни 2014 01:30

Еми затова има и maxx motion diesel в националната мрежа, излиза допълнително 500 лева на 50 000 км. по груби сметки, смешни пари на фона на проблемите, които може да докара на колата лошото гориво, а също така има и масла за ДПФ филтър, които може да се слагат, дори Версото да е по старо, за по малки отлагания на сяра и други подобни гадости! Но ако колата е на скрити 250 000 км, то проблемите ще се появят! В Германия официалните автокъщи не продават коли над 150 000 км., заради гаранцията която трябва да дават, и затова ги дават на съмнителни българи/сърби/ руснаци да ги продават! В една от къщите най големия пробег на кола беше 139 000 км на три служебни Форд Фокус комби на цени около 6 500 - 6 900 euro! Така че всеки да си прави извод какво се продава по нашите автокъщи!!!
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 58 госта