[Видео] - От какво е звукът ?

Публикувай отговор
Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Lakokara4a » 20 Май 2014 09:00

Е клипа в тази тема е мой, аз съм го правил. Не може да не съм го гледал :) За твоя звук сязам представа,, аз като смених тези неща е било нещо от тях. Те говореха, че може и от турбина да е и всъщност е възможно. Аз я чувам моята от окколо 1800 оборота. Не знам трябва ли, но чувам едно виене. Както съм казвал и преди - това ми е първата дизеловда кола и не й разбирам много.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 26 Май 2014 15:01

Lakokara4a написа:Е клипа в тази тема е мой, аз съм го правил. Не може да не съм го гледал :) За твоя звук сязам представа,, аз като смених тези неща е било нещо от тях. Те говореха, че може и от турбина да е и всъщност е възможно. Аз я чувам моята от окколо 1800 оборота. Не знам трябва ли, но чувам едно виене. Както съм казвал и преди - това ми е първата дизеловда кола и не й разбирам много.
колега,моя звук се чува само при потегляне на ниски обороти.А иначе турбината и моята се чува на около 1800 оборота.99% съм сигурен че не е от от ролки и ремъци.

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Lakokara4a » 26 Май 2014 22:48

Аз пак го чух звука :) Не е толкива често колкото преди, но пак се появи. Но съм почти сигурен, че е нещо от сменените неща, защото има разлика от преди. Рядко, но го има и сега!
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 09 Окт 2014 09:06

Lakokara4a написа:Аз пак го чух звука :) Не е толкива често колкото преди, но пак се появи. Но съм почти сигурен, че е нещо от сменените неща, защото има разлика от преди. Рядко, но го има и сега!
Звукът се появява когато пуснеш парното до край на топло,значи нещо от там е.цяло лято не се чуваше.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Japanese_fever » 09 Окт 2014 22:48

Japanese_fever написа:Дане е от вентилаторът/компресорът на климатика, той издава понякога такива шумове?
Написано на втора страница на 19-ти ноември 2013-та.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 13 Окт 2014 09:42

Japanese_fever написа:
Japanese_fever написа:Дане е от вентилаторът/компресорът на климатика, той издава понякога такива шумове?
Написано на втора страница на 19-ти ноември 2013-та.
ако е от вентилаторът като пусна климатика на студено щеше да се чува.а звукът се чува когато усиля парното на топло.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Japanese_fever » 13 Окт 2014 19:14

Ами явно е вентилатора на парното. Толкова ли беше трудно да започнеш от там? smile.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 14 Окт 2014 12:17

Japanese_fever написа:Ами явно е вентилатора на парното. Толкова ли беше трудно да започнеш от там? smile.gif
има логика да е от там но без да съм пуснал вентилатор го прави.само завъртам копчето на топло и хоп звукът е на лице.

shterev
Мнения: 56
Регистриран на: 06 Дек 2008 08:30

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от shterev » 15 Окт 2014 21:32

peichodj написа:
Japanese_fever написа:Ами явно е вентилатора на парното. Толкова ли беше трудно да започнеш от там? smile.gif
има логика да е от там но без да съм пуснал вентилатор го прави.само завъртам копчето на топло и хоп звукът е на лице.
Този звук е от едното моторче на климатроника което смесва топлият и студеният въздух за да направи зададената температура.
И аз го имах този проблем но го реших.Има три писти които се износват и не могат да подадат правилна посока на моторчето и то постоянно търси положение.Пистите са графитени могат да се оправят но най добре е да се смени модулчето.На много лошо място е но се оправя.Мога да помогна ако е необходимо.

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 16 Окт 2014 12:37

shterev написа:
peichodj написа:
Japanese_fever написа:Ами явно е вентилатора на парното. Толкова ли беше трудно да започнеш от там? smile.gif
има логика да е от там но без да съм пуснал вентилатор го прави.само завъртам копчето на топло и хоп звукът е на лице.
Този звук е от едното моторче на климатроника което смесва топлият и студеният въздух за да направи зададената температура.
И аз го имах този проблем но го реших.Има три писти които се износват и не могат да подадат правилна посока на моторчето и то постоянно търси положение.Пистите са графитени могат да се оправят но най добре е да се смени модулчето.На много лошо място е но се оправя.Мога да помогна ако е необходимо.
Това вече е друго нещо.Колега дай малко инфо за това моторче има ли го като резервна част по магазините и къде да го търся в колата

shterev
Мнения: 56
Регистриран на: 06 Дек 2008 08:30

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от shterev » 16 Окт 2014 21:26

Звукът не е от вентилатора а от моторчето което смесва топлият и студеният въздух.Дори да е спрян вентилатора пак ще го има.Пак казвам графитните писти са повредени и клапата не може да се позиционира правилно и постоянно търси място затова и се чува.
В Тойота това моторче струва 240лв. а другото 260лв./другото е за клапата която насочва въздуха нагоре надолу и насреща/.Във форума има един Форевър от Варна и може да го достави за 120лв но аз го взех от автоморга за 20лв и го монтирах .Нещата се оправиха и досадният звук спря.
Маха се жабката и долу в ляво на барчето с парното се намира първото и проблемно моторче което е захванато с две рапидки.Второто е на много трудно място и за целта се сваля вентилатора,компютъра ,разни букси и др..Та въпросното моторче е в комплект с едно краче което командва клапата.Като се разглоби на части прословутото моторче може да се ремонтира като износените писти се намазват с графитена паста и се оставя да изсъхне дори се изпича на лампа но става много сложно.
Дано да съм бил полезен но гарантирам че звукът идва от там.

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 20 Окт 2014 13:56

shterev написа:Звукът не е от вентилатора а от моторчето което смесва топлият и студеният въздух.Дори да е спрян вентилатора пак ще го има.Пак казвам графитните писти са повредени и клапата не може да се позиционира правилно и постоянно търси място затова и се чува.
В Тойота това моторче струва 240лв. а другото 260лв./другото е за клапата която насочва въздуха нагоре надолу и насреща/.Във форума има един Форевър от Варна и може да го достави за 120лв но аз го взех от автоморга за 20лв и го монтирах .Нещата се оправиха и досадният звук спря.
Маха се жабката и долу в ляво на барчето с парното се намира първото и проблемно моторче което е захванато с две рапидки.Второто е на много трудно място и за целта се сваля вентилатора,компютъра ,разни букси и др..Та въпросното моторче е в комплект с едно краче което командва клапата.Като се разглоби на части прословутото моторче може да се ремонтира като износените писти се намазват с графитена паста и се оставя да изсъхне дори се изпича на лампа но става много сложно.
Дано да съм бил полезен но гарантирам че звукът идва от там.
мерси колега за обяснението но последно да те питам.От кое моторче идва звукът,че не разбрах-това зад жабката или това на трудното място?

shterev
Мнения: 56
Регистриран на: 06 Дек 2008 08:30

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от shterev » 21 Окт 2014 21:33

И двете са зад жабката.Едното по-долу и е по-лесното/от него се чува звукът/а другото е по-високо и на трудно място- него не пипай.

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 22 Окт 2014 06:49

shterev написа:И двете са зад жабката.Едното по-долу и е по-лесното/от него се чува звукът/а другото е по-високо и на трудно място- него не пипай.
Мерси колега бъди жив и здрав bow.gif

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 02 Яну 2015 20:02

За много години колеги, здраве и безаварийни километри!
Някой има ли напредък в решаването на проблема от темата. Както по-преди съм споделял, при мен звука е същия, като от клипчето на Lakokara4a. Беше спрял лятото, но края на Август пак се появи още по-чест и силен. И за новата година стана съвсем мазало. Светнаха едни чекове, едни пушеци се разлетяха от ауспуха. УЖАС. Четох по-горе предположения за вентилатори и т.н. ... това идва от двигателя и е съвсем сериозен проблем. Със сигурност съм проверил, че не идва от турбото, ролки, ремъци, водна помпа, други прекачени агрегати, надали е и от Горивната помпа за високо налягане, да не говорим за горивния филтър. Така като гледам остава де е нещо от системата за циркулиране на изгорелите газове .. не знам. При мене започна да няма мощност след 2500 оборота и днес на магистралата след светване на чек-контрола се изключи напълно педала на газта. Освободих от скорост и колата остана на обороти, отбих в страни и спрях. Плътен бял пушек излизаше от ауспуха и когато помиришеш - режеше като от кислелина. Не удряше на антифриз, но паниката е гояляма работа. Дали е правила регенерация... изгасих я и запалих пак, следа от пушек нямаше, прибрах се и сега умувам. Не знам звука и видимите ми проблеми дали са свързани, но с нарастването на единия се появи и другия ... to be continued.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта