[Видео] - От какво е звукът ?

Публикувай отговор
Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Japanese_fever » 26 Ное 2013 18:51

Lakokara4a написа:
Kiki написа:
Lakokara4a написа:Хора, виещия звук от клипа го има само в движение Когато колата е на място звука го няма изобщо. Ако това може да ви ориевтира от какво е.
В такъв случай да не излезе някай лагер на скоростната кутия или диференциала в нея.
Ама пък не е постоянно, а ми се струва, че ако е лагер би трябвало постоянно да се чува.
А ако е лагер на някое от предните колела?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Japanese_fever » 09 Яну 2014 05:36

Колега, какво стана с шума, наподобяващ "помпичка"? biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Lakokara4a » 09 Яну 2014 15:49

Има си го и не знам от какво е... В края на месеца ще ходя по работа до София и там ще проверя. Дразни ме, но няма как и кой да каже какво е.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от t k d4d » 09 Яну 2014 17:38

И моята го има звука,само като е студено и като е постояла доста колата,с една дума сутрин.На място няма проблем,вадя я от двора на заден,около 30 метра,пак не се чува,тръгвам напред и чак тогава,някой път след първа но повечето пъти е след пускане на съединителя на втора.Даже като я купувах,беше точно Йорданов ден -студено качихме се да я пробваме и това беше първото нещо което ми направи впечатление ,даже в първия момент помислих,че някой с тясно дупе се облекчи щото бяхме 4-ма в колата и говорихме силно.После бях ходил при някакъв майстор,мисля,че спомена нещо от дефренциала докато дигнел масло,ама това беше преди 4 години позабравил съм. Само помня,че смених ново масло тотал и 2 добавки хадо но пак си пръцка зимно време,ама по един път само.

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Lakokara4a » 09 Яну 2014 19:02

При мен не еднократно, има го и при загрял автомобил. Определено ме дразни, и то не толкова звука, колкото това, че не знам от какво е.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от sha4ev » 09 Яну 2014 22:13

Lakokara4a написа:На 44-45-та секунда от клипа се чува шума, наподобяващ "помпичка", както вече споменах в една друга тема. Там стана невъзможно да се намери отговор, нека тая бъде само за този звук, ако знаете от какво е. Звука го има и на 37-ма секунда и след това още доста пъти. Ще ми се да изчистя този въпрос, и ако мога да разбера за какво става дума. Между другото звука го има и при студен и при загрял двигател, не зависи от температурата на колата. Става при подаване на газ.
Ето го и клипа: http://youtu.be/gydlbcXukzY
Наистина има звук подобяващ на нещо като помпа или клапа.Напомня ми на подобен шум на бившата служебна Тойота.Имаше подобен шум,който след диагностика от много майстори,се установи,че идва от някакъв модул в джабката,който беше безсмислено да се сменя,защото струваше много.Изклучи напълно климатика/климатроника и ако изчезне си перкай така. :thumbsup:
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от t k d4d » 10 Яну 2014 07:56

sha4ev написа:
Lakokara4a написа:На 44-45-та секунда от клипа се чува шума, наподобяващ "помпичка", както вече споменах в една друга тема. Там стана невъзможно да се намери отговор, нека тая бъде само за този звук, ако знаете от какво е. Звука го има и на 37-ма секунда и след това още доста пъти. Ще ми се да изчистя този въпрос, и ако мога да разбера за какво става дума. Между другото звука го има и при студен и при загрял двигател, не зависи от температурата на колата. Става при подаване на газ.
Ето го и клипа: http://youtu.be/gydlbcXukzY
Наистина има звук подобяващ на нещо като помпа или клапа.Напомня ми на подобен шум на бившата служебна Тойота.Имаше подобен шум,който след диагностика от много майстори,се установи,че идва от някакъв модул в джабката,който беше безсмислено да се сменя,защото струваше много.Изклучи напълно климатика/климатроника и ако изчезне си перкай така. :thumbsup:
Каква помпа каква клапа,направо си мяза като пръдня от тесняк дупе,само дето към края на около 3-тата сек. не стихва,ами го взема на един тон,даже може би минава към по висок тон.Приятельо Лако от форума явно нищо няма да разбереш ,защото знаещите нямат време и изгода да ни решават проблема дори и теоретично.Те даже може би незнаят ,че съществуват и такива форуми.

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от sha4ev » 10 Яну 2014 09:47

t k d4d написа:
sha4ev написа:
Lakokara4a написа:На 44-45-та секунда от клипа се чува шума, наподобяващ "помпичка", както вече споменах в една друга тема. Там стана невъзможно да се намери отговор, нека тая бъде само за този звук, ако знаете от какво е. Звука го има и на 37-ма секунда и след това още доста пъти. Ще ми се да изчистя този въпрос, и ако мога да разбера за какво става дума. Между другото звука го има и при студен и при загрял двигател, не зависи от температурата на колата. Става при подаване на газ.
Ето го и клипа: http://youtu.be/gydlbcXukzY
Наистина има звук подобяващ на нещо като помпа или клапа.Напомня ми на подобен шум на бившата служебна Тойота.Имаше подобен шум,който след диагностика от много майстори,се установи,че идва от някакъв модул в джабката,който беше безсмислено да се сменя,защото струваше много.Изклучи напълно климатика/климатроника и ако изчезне си перкай така. :thumbsup:
Каква помпа каква клапа,направо си мяза като пръдня от тесняк дупе,само дето към края на около 3-тата сек. не стихва,ами го взема на един тон,даже може би минава към по висок тон.Приятельо Лако от форума явно нищо няма да разбереш ,защото знаещите нямат време и изгода да ни решават проблема дори и теоретично.Те даже може би незнаят ,че съществуват и такива форуми.
Колега по принцип трудно някой,ще даде точна дианоза онлайн.Нормално е всеки от нас да пробва първо чрез форума,и чак тогава да търси сервизи.Мога да препоръчам на колегата Лако да се допита до всички приятели около него,да чуят и те звука, пък все някой може да хване от къде идва.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от JapCar » 10 Яну 2014 16:58

t k d4d написа:......защото знаещите нямат време и изгода да ни решават проблема дори и теоретично.Те даже може би незнаят ,че съществуват и такива форуми.
Ааа, някои знаят за форумите...Ключовите думи са "знаещите" и " изгода". Някои от тях искат да извлекат изгода от форумите и вместо да кажат нещо за конктретния проблем , те отпращат веднага в сервиз, често точно определен.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 02 Фев 2014 11:16

И аз го имам абсолютно същото свирене колкото и да слушам не мога да разбера от какво е някъде от към турбината се чува.помагайте. bash.gif
Тойота Авенсис Версо d4d 2.0 116hp

Cecko76
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Юли 2013 01:57
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Cecko76 » 02 Фев 2014 19:34

здравеите!!!И аз от скоро забелязах че го има това виене на студен двигател,чува се наи отчетливо при превключване между 1 и 2 скорост,с повишаване на оборотите звука се загубва.След загряване на двигателя шума изчезва. Звука наподобява на нешто като вииууу,но се различава от обичаиния звук на турбината.И аз сам озадачен от каде идва звука.Колата варви первектно,всичко по нея е сменено,за 9000км маслото не е мраднало.Колата е Авенсис 2.2 Д4Д

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 02 Фев 2014 20:57

отначало се чуваше като е студена колата но сега и като е загряла смених всички ролки ремъци филтри масло и все се чува.Досега никой ли не е разбрал от какво е???

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 03 Фев 2014 09:18

Добре колеги, има напредък по въпроса. Поне се разбра, че доста тойоти го имат този звук и то най различни кубатури на д4д. Май ще се окаже някъде от около системата на климатика. Мислех си до скоро, че се чува от турбината, но вчера се разубедих spell.gif

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 03 Фев 2014 19:36

добре колега климатика ми не работи защо от там? а моята тойота все по често взе да го прави.дори последния път го правеше постоянно при потегляне.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 11 Фев 2014 11:22

...и аз това се чудя, нямам време да огледам какво става сега, да пукне пролетта и ще видим тогава smile.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта