[Видео] - От какво е звукът ?

Публикувай отговор
Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 04 Яну 2015 16:25

NET написа:За много години колеги, здраве и безаварийни километри!
Някой има ли напредък в решаването на проблема от темата. Както по-преди съм споделял, при мен звука е същия, като от клипчето на Lakokara4a. Беше спрял лятото, но края на Август пак се появи още по-чест и силен. И за новата година стана съвсем мазало. Светнаха едни чекове, едни пушеци се разлетяха от ауспуха. УЖАС. Четох по-горе предположения за вентилатори и т.н. ... това идва от двигателя и е съвсем сериозен проблем. Със сигурност съм проверил, че не идва от турбото, ролки, ремъци, водна помпа, други прекачени агрегати, надали е и от Горивната помпа за високо налягане, да не говорим за горивния филтър. Така като гледам остава де е нещо от системата за циркулиране на изгорелите газове .. не знам. При мене започна да няма мощност след 2500 оборота и днес на магистралата след светване на чек-контрола се изключи напълно педала на газта. Освободих от скорост и колата остана на обороти, отбих в страни и спрях. Плътен бял пушек излизаше от ауспуха и когато помиришеш - режеше като от кислелина. Не удряше на антифриз, но паниката е гояляма работа. Дали е правила регенерация... изгасих я и запалих пак, следа от пушек нямаше, прибрах се и сега умувам. Не знам звука и видимите ми проблеми дали са свързани, но с нарастването на единия се появи и другия ... to be continued.
Всички знаели, а няма кой да каже. Хората са открили топлата вода отдавна или по-точно въздушните мехури в горивната система:
http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... ube/page-5

Иначе чека и белия пушек се оказаха причинени от заяждащия EGR. Почистих го до метал и проблема с липсата на мощност остана в историята. След това добавих и една разходка по магистралата на по-виоки обороти.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 04 Яну 2015 16:30

vladika написа:колега ,кога си сменял горивния филтър.той го издава или не ти е закачен някоя букса или ти е за смяна.Не е нищо опасно, този звук се получава тогава и при мене е така на авенсиса(просто те подсеща).
Трябва да се гледат по-внимателно отговрите! - smile.gif

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 07 Яну 2015 10:41

При мен звукът се чува от двигателя в лявата страна,някой писа че е от моторчето на парното но го смених напразно

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 07 Яну 2015 17:01

peichodj написа:При мен звукът се чува от двигателя в лявата страна,някой писа че е от моторчето на парното но го смених напразно
Колега, и аз така си мислех, по принцип имам набито ухо, от къде ли не се чува това .. но най вече както казваш ти - от лявата страна. Като се надвесиш от другата страна и от там, има обяснение. Купих нов филтър и сметам като стане над нулата да го сменя, може би в събота. В момента звука кърти, няма начин да не ми направи впечтление ако изчезне biggrin.gif . С английския оправяш ли се, ако това е причината в събота ще драсна два реда, какво пишат хората. Въпреки, че от тойота искат да се смени и държача на филтъра.

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 08 Яну 2015 11:06

NET написа:
peichodj написа:При мен звукът се чува от двигателя в лявата страна,някой писа че е от моторчето на парното но го смених напразно
Колега, и аз така си мислех, по принцип имам набито ухо, от къде ли не се чува това .. но най вече както казваш ти - от лявата страна. Като се надвесиш от другата страна и от там, има обяснение. Купих нов филтър и сметам като стане над нулата да го сменя, може би в събота. В момента звука кърти, няма начин да не ми направи впечтление ако изчезне biggrin.gif . С английския оправяш ли се, ако това е причината в събота ще драсна два реда, какво пишат хората. Въпреки, че от тойота искат да се смени и държача на филтъра.
Колега за горивния филтър ли пишеш.Как от него ще се чува? С английския съм горе долу пиши ми да разгадаем това странно нещо.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 08 Яну 2015 16:39

Идеята е, че горивния филтър + тялото на което се поставя са причината и по-точно - генерират нещо като кавитаци. От там всичко влиза в помпата за високо налягане и дебалансирания процес се разпространява във всички тръбопроводи след нея. Би трябвало рейката да е най-шумния елемент. При чист филтър и хубаво гориво сигурно няма да има проблем....живот и здраве ще видим.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 13 Яну 2015 10:35

И така колеги - проблема тотално изчезна. Установих, че филтриращите елементи на стария и новия филтър имат коренно различна архитектура. Учудването идва от това, че са един и същи модел от една и съща марка - MANN. Филтъра, който сложих сега изглежда по същия начин като филтъра, който свалих при първата смяна(оригинален на TOYOTA). Мисля да направя снимки и да ги сложа тук, може и да са от полза на някой в бъдеще.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 15 Яну 2015 16:35

NET написа:И така колеги - проблема тотално изчезна. Установих, че филтриращите елементи на стария и новия филтър имат коренно различна архитектура. Учудването идва от това, че са един и същи модел от една и съща марка - MANN. Филтъра, който сложих сега изглежда по същия начин като филтъра, който свалих при първата смяна(оригинален на TOYOTA). Мисля да направя снимки и да ги сложа тук, може и да са от полза на някой в бъдеще.
Музикален филтър:
Filter OLD.PNG
Filter OLD.PNG (554.09 KiB) Преглеждано 2722 пъти
Филтър без звук, поне за сега:
Filter NEW.PNG
Filter NEW.PNG (538.25 KiB) Преглеждано 2722 пъти

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 19 Яну 2015 13:00

Вчера смених моя филтър и сложих като този без звукът ти на ман.и звукът обаче продължава,и последната надежда умря ohmy.gif .Някакви идеи колеги?

Аватар
alexstrahilov
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Яну 2015 21:30
Местоположение: Разлог
Автомобил: RAV4 III Gen

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от alexstrahilov » 21 Яну 2015 17:31

И аз го забелязах на моята Корола Версо, същата като на клипа, и аз все още се запознавам с колата, така да се каже и изучавам всеки звук и маниер на този Д4Д. Може модераторите и повечето от колегите да не се съгласят с мен, но според мен звука идва от турбината и се получава когато колата е студена и оборотите са някъде между 1500 - 1800, т.е. преди да започне да пълни турбината. Виещ кратък звук след поемането на турбината около 1900-2000 оборота вече го няма. unsure.gif

Аватар
kolia76
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Окт 2013 17:57
Местоположение: София

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от kolia76 » 22 Яну 2015 13:23

И аз имах идентичен звук. Изчезна след подмяна на датчик за горивото който се беше спукал и дърпаше въздух.
Toyota Avensis 2.0 D4D 2001 Station Wagon
Ако мога ще помогна. Ако не мога ще ти кажа кой може да ти помогне !

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от peichodj » 23 Яну 2015 13:10

kolia76 написа:И аз имах идентичен звук. Изчезна след подмяна на датчик за горивото който се беше спукал и дърпаше въздух.
колега къде се намира тоя датчик на горивото? аз мисля да сменя тялото което държи горивния филтър може от него да е.

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от t k d4d » 12 Юни 2015 08:39

Защо зимата са най музикални?

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Akima » 12 Юни 2015 14:24

t k d4d написа:Защо зимата са най-музикални?
Вискозитетът на студеното масло.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Japanese_fever » 13 Юни 2015 19:38

Akima написа:
t k d4d написа:Защо зимата са най-музикални?
Вискозитетът на студеното масло.
Не говорехме ли за горивен филтър по-нагоре?
Не, че нафтата не се сгъстява на студено, де, ама това става чак към -10°, -15°С и по-ниско.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта