[Видео] - От какво е звукът ?

Публикувай отговор
Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

[Видео] - От какво е звукът ?

Мнение от Lakokara4a » 18 Ное 2013 14:58

На 44-45-та секунда от клипа се чува шума, наподобяващ "помпичка", както вече споменах в една друга тема. Там стана невъзможно да се намери отговор, нека тая бъде само за този звук, ако знаете от какво е. Звука го има и на 37-ма секунда и след това още доста пъти. Ще ми се да изчистя този въпрос, и ако мога да разбера за какво става дума. Между другото звука го има и при студен и при загрял двигател, не зависи от температурата на колата. Става при подаване на газ.
Ето го и клипа: http://youtu.be/gydlbcXukzY
Последно промяна от Akima на 03 Юли 2016 13:35, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от iovkito » 18 Ное 2013 16:26

Този звук е нормален , ако въобще съм чул това , което те притеснява , защото през цялото време има тракания и блъскания с гсм-а и не се разбира много много.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Lakokara4a » 18 Ное 2013 16:35

Точно на 44-45-та секунда се чува идеално. Иначе тук правят ремонт, подменят ВиК и е нещо страшно. Караме по чакъл и кал :help: mad.gif
А звука може да и да е нормален, ама поне да знам от какво е дет се вика.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 18 Ное 2013 16:59

Гледам, че точно в този момент газта не пипаш хич, а и в другите моменти, когато се чува също! Да не натискаш съединителя в този момент ... или да го отпускаш. На практика е доста неясен записа на случващото се и това увеличава възможните причини.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от JapCar » 19 Ное 2013 01:54

Lakokara4a написа:На 44-45-та секунда от клипа се чува шума, наподобяващ "помпичка", както вече споменах в една друга тема.
Ето го и клипа: http://youtu.be/gydlbcXukzY
Слушах го 5 пъти и не е толкова ясно както твърдиш, в тези секунди се чува силно щракане и едно слабо вюююийт (повишен тон накрая).
Това откъм двг. ли се чува? Да не е управлението на някоя от клапите на климатика/вентилацията?
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Japanese_fever » 19 Ное 2013 05:57

Колега, колко теми ще пускаш за един и същи проблем?!?
Защо не си постна видеото в оригиналната/първата тема?

Ето ти темата, за да може другите да се запознаят отначало с твоя проблем:
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=25341

Няма нужда да пускаш повече от една тема за един и същи проблем, защото е трудно за другите с подобен проблем да се ориентиран като търсят темите!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Lakokara4a » 19 Ное 2013 06:25

Japanese_fever- не се учудвам на броя на мненията ти. Вървиш по темите и се правиш на интересен, без да казваш нищо конкретно. Хубаво си поместил другата тема, за се види, че нещата отидохав съвсем друга посока. Вчера пуснах клипа там и никой не го видя че го има... Ако можеш и знаеш помогни, Иначе ставаш класически мрънкач. Ако преча мога и да не пиша във форума, за мен няма да е проблем.
По темата- знам че има тракания, съжалявам за качеството. Ако чуете добре, ако не нека модератори изтрият тая и останалите мои теми и да приключваме...
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Japanese_fever » 19 Ное 2013 06:40

Тука като гледам много хора са го видели. Това, че никой не ти е отговорил, не значи че не са го водяли хората!
Няма себеуважаващ човел, който да ти направят диагностика чрез форума и да ти кажат какво й има на колата, без да я види!
Ако беше толкова лесно, нямаше да има авто сервизи!
Твойта кола все едно е най-важната тук и другите колеги нямат проблеми и те, но не пускат нова тема, когато им скимне!
Това, че форумът не се модерира редовно, не значи че трябва да акате навсякъде!

п.п.
Мненията не ми ги гледай колко са, ако беше тук от самото отваряне на този форум (както съм аз) ще ше да знаеш защо са толкова много!
Това не са реалния ми брой мнения, ако си направиш проста сметка от датата на моята регистрация ще разбереш, че физически е невъзможно да имаш толкова мнения за такъв период от време.
Гледай себе си, че ставаш смешен вече!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Lakokara4a » 19 Ное 2013 06:53

Japanese_fever написа:Тука като гледам много хора са го видели. Това, че никой не ти е отговорил, не значи че не са го водяли хората!
Няма себеуважаващ човел, който да ти направят диагностика чрез форума и да ти кажат какво й има на колата, без да я види!
Ако беше толкова лесно, нямаше да има авто сервизи!
Твойта кола все едно е най-важната тук и другите колеги нямат проблеми и те, но не пускат нова тема, когато им скимне!
Това, че форумът не се модерира редовно, не значи че трябва да акате навсякъде!

п.п.
Мненията не ми ги гледай колко са, ако беше тук от самото отваряне на този форум (както съм аз) ще ше да знаеш защо са толкова много!
Гледай себе си, че ставаш смешен вече!
Както вече ти казах- смеха ще спаси света. Вчера ти го казах,ама имаш кратка памет biggrin.gif Иначе си богоизбран, разбирам. Друго си е да си от първите във форума, а не да си дошъл по никое време като мен sad.gif Ти лично помоли за клип вчера и го направих. Като не разбираш и не можеш да диагностицираш защо искаш клипове? biggrin.gif
Пак казвам, не ми е за темите. Трийте ги ако искате. Но такива като тебе е хубаво да се видят малко отстрани. Аз повече с тебе няма си пиша защото не искам biggrin.gif Всичко между нас свърши... завинаги biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от iovkito » 19 Ное 2013 08:11

Направи нов клип , в който да няма тракания , блъскания и т.н. .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Airfan » 19 Ное 2013 08:36

Аз не мога да позная какво е това виене - чува се не много ясно, но не ми звучи познато по никакъв начин.
Изображение Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Japanese_fever » 19 Ное 2013 11:15

Колега прегледах ти смешния клип дето караш по най-разбитата уица във вашия квартал, не ясно защо точно на нея си направил клипа?!?
Звука като писание е много смоешен, бих го оприличил на някой, който му се ходи до тоалетна и го пуска по терлчки, за да не се чуе. laugh.gif
На мен ми прилича на свирене на износен лагер, но може и да не съм прав. Шумът (въпреки разбитата улица) го чувам и над 2000 оборота (така ли е?), но с по-висока честота.
Направи второ видео по ормален път като ускорряваш над 3000 оборота и намаляваш след това.
Тоя дизел с 1000 оборота, та ти го караш без газ в началото...
Научи се да правиш клипчета!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
biro
Мнения: 2646
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от biro » 19 Ное 2013 13:33

На мен ми прилича на хидравликата. Въртиш ли волана около 47-ма секунда, че не се вижда? Колата ня място ли стои или не ти работи скоростомера.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Airfan » 19 Ное 2013 13:55

Аз пак гледах клипа и то с много усилен звук, за да се чува добре и според мен в по-лека форма този виещ звук се чува многократно, включително и накрая като въртиш волана на равното, но по-слабо. Виж дали звука има отношение с отпускането на педала на съединителя или с въртенето на волана.
Изображение Изображение

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Lakokara4a » 19 Ное 2013 15:18

Няма общо със съединителя, днес пнобвах. Няма връзка и с волана, на прав участък също го има. За съжаление май няма да го установим как е, но ще отида да потърся някой на място да го чуе. Не казвам даже, че има проблем. Просто не ми е ясно какъв е тоя звук.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта