Шума на двигателя при студено време?

memorex

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от memorex » 17 Ное 2013 16:51

Аз почти съм сигурен че причината се крие в качеството на дизела .Малко захладня и доста колеги почнаха да се оплакват от същия проблем .Аз понеже редовно слагам от онази добавка на кастрол за вдигане на цетана и нямам проблем .Д-4Д 2.2 136к.с

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от Lakokara4a » 17 Ное 2013 17:03

E днес излизах и при 5 градуса го нямаше... Един път го има, друг път не. Обаче "помпичката " пак я имаше и почва да ме дразни, че не знам какъв е тоя звук. А в града ни няма майстор или разбирач, при който да отида и да каже. Има дасе лъжем само... А сега като заредя ще взема да сложа и добавката да видим. Иначе все от ЕКО зареждам пък да видим.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от iovkito » 17 Ное 2013 17:56

Чел съм в offroad форума в темата за land cruiser 120 , чe дюзите си държат по 150-200 000 км и след това просто не стават. Моята започна да си трака от 170-180 000 и не вярвам да се оправи с добавки и други чудотворни елексири. На дали е и от горивата , защото всичките километри са минати само извънградско , а 1/3 от тях в чужбина , а и в английските форуми не виждам да ги карат по 1 милион без да имат проблеми. Ще чакам корекциите да станат поне на 2 , защото 3 ми се вижда наистина много и тогава ще ги сменя . Нека колеката Kiki да каже как е работила колата му преди и след смяната на дюзите и дали е 1cd-ftv или 1ad-ftv .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от JapCar » 17 Ное 2013 18:04

memorex написа:Аз почти съм сигурен че причината се крие в качеството на дизела .Малко захладня и доста колеги почнаха да се оплакват от същия проблем .Аз понеже редовно слагам от онази добавка на кастрол за вдигане на цетана и нямам проблем .Д-4Д 2.2 136к.с

Твиоя двг. май не е 2AD, а е 2CD...
Както винаги съм предполагал е,че се случва при съвпадение на няколко неща- температура, цетан, поизносени инжектори и др. Аз все се опитвам да хвана закономерност, но не става, не е само едно. Целогодишно го има, различни температури,с различни горива и почистващи добавки. Сега съм както казах с най-доброто- Shell V-Power и почистваща добавка-пак понякога го има. Като че ли най е склонна да го прави малко след като тръгна на студено- при тръгване го няма, но след 500м, на първата пресечка/завой се появява, a като загрее, по-малко.
Дай линк за добавката за цетана, да я видя. Май само двутактово масло не съм слагал в нафтата за проба...мненията са 50/50, от силно за това, до -не вреди, но файда няма...
Както и да е не ме кефи, че този двг. е прекалено чувствителен към всичко... Особено пък мрънкането за качеството на горивата- в английските форуми същата работа-половината твърдят, че горивата в UK отговарят на стандарта и са върха, други казват, че не струват и от там идвали проблемите. Конструкторите трябва да конструират и изпитат всеки нов двг. със съществуващите горива на пазара, а не изискване за най-скъпото+ добавки...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

memorex

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от memorex » 17 Ное 2013 18:33

[quote="JapCar"][quote="memorex"]Аз почти съм сигурен че причината се крие в качеството на дизела .Малко захладня и доста колеги почнаха да се оплакват от същия проблем .Аз понеже редовно слагам от онази добавка на кастрол за вдигане на цетана и нямам проблем .Д-4Д 2.2 136к.с[/quote]

[b]Дай линк за добавката за цетана, да я видя.[/b]

Има е на всяка бензиностанция не е нещо ново.http://www.castrol.com/castrol/generica ... Id=7038739
P.S.Не рискувай с двутактово масло

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от Japanese_fever » 17 Ное 2013 19:05

Абе колега Lakokara4a, защо не направи едно видео и не го качиш на youtube да видим каква е тази помпичка.
Много си смешен с тези шумове и помпичка, но с нищо не ни помагаш, за да разберем ние какво да ти кажем.
Правиш видео, качваш и готово. Много е трудно да опишеш шум с думи и във форум!?! wacko.gif laugh.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от Lakokara4a » 17 Ное 2013 19:44

Japanese_fever написа:Абе колега Lakokara4a, защо не направи едно видео и не го качиш на youtube да видим каква е тази помпичка.
Много си смешен с тези шумове и помпичка, но с нищо не ни помагаш, за да разберем ние какво да ти кажем.
Правиш видео, качваш и готово. Много е трудно да опишеш шум с думи и във форум!?! wacko.gif laugh.gif
Радвам се да се смеете с мен, особено ти в това трудно ежедневие biggrin.gif Няма проблем, ще направя клип, но не съм сигурен какво ще се чуе. Дадено, приследващото качване в колата ще го има! И да знаеш, че смеха ще спаси света stupid.gif
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от Kiki » 17 Ное 2013 20:36

memorex написа:Аз понеже редовно слагам от онази добавка на кастрол за вдигане на цетана и нямам проблем .Д-4Д 2.2 136к.с
За шума на двигателя много зависи и на колко километра е.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от JapCar » 17 Ное 2013 21:50

memorex написа:
Дай линк за добавката за цетана, да я видя.

Има е на всяка бензиностанция не е нещо ново.http://www.castrol.com/castrol/generica ... Id=7038739
P.S.Не рискувай с двутактово масло
Има я из Европа, в UK я няма, даже в английски сайтове я няма само в Европейски... Само в eBay я намерих EUR7.75 от Австрия, тръгнах да я купувам, казва, че продавача не е определил цена за доставка за Англия, та му писах...
Из всички сайтове, които Гугъл намира, пише на германски, та трябваше да ползвам преводача smile.gif Слага се 50ml на 50L нафта, значи за 5 зареждания ще ми стигне.
За двутактовото масло има много писано из нета, какво рискувам? Идеята е по-мека/безшумна работа (едва ли чукането ще оправи).Противниците казват, че няма файда, сигурно са с нови коли... И моята не е предъртяла, 120хил ,за това се възмущавам...дъртите дизели караха по 500хил без проблеми, само дето бяха още по-тракторно шумни... biggrin.gif
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от Airfan » 17 Ное 2013 21:56

Това причукване не е ли възмжно да е от поизносен двумасов маховик?
Изображение Изображение

memorex

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от memorex » 17 Ное 2013 22:10

[quote="JapCar"][quote="memorex"]

[b]Дай линк за добавката за цетана, да я видя.[/b]

Има е на всяка бензиностанция не е нещо ново.http://www.castrol.com/castrol/generica ... Id=7038739
P.S.Не рискувай с двутактово масло[/quote]
Има я из Европа, в UK я няма, даже в английски сайтове я няма само в Европейски... Само в eBay я намерих EUR7.75 от Австрия, тръгнах да я купувам, казва, че продавача не е определил цена за доставка за Англия, та му писах...
Из всички сайтове, които Гугъл намира, пише на германски, та трябваше да ползвам преводача smile.gif Слага се 50ml на 50L нафта, значи за 5 зареждания ще ми стигне.
За двутактовото масло има много писано из нета, какво рискувам? Идеята е по-мека/безшумна работа (едва ли чукането ще оправи).Противниците казват, че няма файда, сигурно са с нови коли... И моята не е предъртяла, 120хил ,за това се възмущавам...дъртите дизели караха по 500хил без проблеми, само дето бяха още по-тракторно шумни... biggrin.gif[/quote]

www.4x4community.co.za/forum/showthread.php?t=68220
Трябва да се внимава какво е двутактовото.Също така според мен е отживелица.В днешно време по-актуални са добавките

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от iovkito » 17 Ное 2013 22:35

Airfan написа:Това причукване не е ли възмжно да е от поизносен двумасов маховик?
Щеше да се чува откъм скоростната кутия.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от JapCar » 17 Ное 2013 23:05

iovkito написа:
Airfan написа:Това причукване не е ли възмжно да е от поизносен двумасов маховик?
Щеше да се чува откъм скоростната кутия.
Съвсем в началото и аз имах такива съмнения, за това питах някъде какви са симптомите за тръгнал маховик и как да се тества, но нямаше много еднозначен отговор. Само който е имал такъв случай и го е сменил може да каже.
От купето няма как да се прецени от къде се чува чукането, но все пак мисля, че не е от него.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от JapCar » 17 Ное 2013 23:27

memorex написа: http://www.4x4community.co.za/forum/sho ... hp?t=68220
Трябва да се внимава какво е двутактовото.Също така според мен е отживелица.В днешно време по-актуални са добавките
Както казах, нета е пълен с такива коментари...не ми се чете толкова. Тук са 9 старници, на някои места са над 70...
http://www.freel2.com/forum/topic878-1080.html
До колкото преди съм чел подобни неща си спомням само хвалбите и предимствата, не се сещам какви са недостатъците от противниците на тая игра ...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от Airfan » 18 Ное 2013 09:23

JapCar написа:
iovkito написа:
Airfan написа:Това причукване не е ли възмжно да е от поизносен двумасов маховик?
Щеше да се чува откъм скоростната кутия.
Съвсем в началото и аз имах такива съмнения, за това питах някъде какви са симптомите за тръгнал маховик и как да се тества, но нямаше много еднозначен отговор. Само който е имал такъв случай и го е сменил може да каже.
От купето няма как да се прецени от къде се чува чукането, но все пак мисля, че не е от него.
Аз съм сменял двумасов маховик през 2008 година и имам съвсем ясни спомени какви бяха симптомите. Най-много се проявяваше като притрисане при потегляне колкото и да си прецизен с педала на газта. Чукане нямах, но въпросния шум, който се описва в началото на темата съм го чувал на всички дизели, особено като се потегли на втора с по-ниски обороти.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 66 госта