Шума на двигателя при студено време?

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от peichodj » 06 Фев 2014 13:16

Колеги аз карам Тойота Авенсис Версо 2.0 116hp -както при колегата с помпичката и аз го имам тоя звук.като е студена се чува по ясен звук,който трае 2-3 секунди.След 1мин. пак се появява.Който е карал лада и е пускал парното и лагера на перката е заминал се чува подобен звук.Разликата тук е, че това трае 2-3 сек.и спира.Помагайте worthy.gif

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от Toyo_driver » 06 Фев 2014 14:30

peichodj написа:Колеги аз карам Тойота Авенсис Версо 2.0 116hp -както при колегата с помпичката и аз го имам тоя звук.като е студена се чува по ясен звук,който трае 2-3 секунди.След 1мин. пак се появява.Който е карал лада и е пускал парното и лагера на перката е заминал се чува подобен звук.Разликата тук е, че това трае 2-3 сек.и спира.Помагайте worthy.gif
+1 и от мен
имам го тоя звук от няколко години само при студен двг като се появява само понякога и децибелите се увеличават с минусовите температури, а като се стопли изчезва...няма разбиране от къде е, карай си - аз поне така правя laugh.gif

Прилича на ремък не е ремък, прилича на лагер ама и такова не е - що е то и Тойота не знаят? tooth.gif

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от peichodj » 06 Фев 2014 16:14

Ще карам аз ама си викам да не ме остави на пътя и затова исках да знам от къде е,но няма разбиране това нещо.Ако някои го открие нека пише все пак.

Аватар
kaloian311
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:23
Местоположение: Пловдив

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от kaloian311 » 06 Фев 2014 17:18

Няма да те остави,и моята е така от както я имам, ще станат вече 4 години.Свиркай си и си карай спокойно. :whistle:
Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Шума на двигателя при студено време?

Мнение от zi_zi_top » 06 Фев 2014 17:35

Ако ти не я изоставиш и тя няма да те изостави! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Rlulchev
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2019 00:12
Местоположение: Пловдив
Автомобил: ТЛК j95

Шума на двигателя при студено време?

Мнение от Rlulchev » 05 Фев 2020 08:47

Здравейте.При мен го имаше същия проблем на ТЛКj95 D4D. Проблема е решен. Причината беше затворения ЕГР без да е премахнат софтуерно.Въставових системата и вече карам друг автомобил. Така че кой каквото си направи друг не може да му го направи. Заблудих се защото някъде четох че до евро 3 не е фатално. Да ама не. Благодаря на колегата Иванов дано не бъркам човека за което се извинявам тои ми помогна и с диагностична апаратура.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 128 госта