Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 13 Мар 2019 20:45

Е човекът е написал, че ще си монтира сам ГИ... Затова и пита...
Въпреки, че лично аз съм песимист за резултата при такива начинания... Просто за някои неща се иска опит и майсторлък...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Akima » 13 Мар 2019 21:23

Твърдо съм против такива монтажи.
Аз например знам къде трябва да са "отворите", но не смятам за редно да си правя експерименти с живота на всеки един участник в движението.
slowtraveler знам какво пиша - аз най-много подкрепям рубриката DIY, но едно е ремонт/поддръжка, а друго е модификация на горивна система.
Всеки KIT идва с необходимата информация за монтаж.
Щом се задава такъв въпрос явно и хардуерът е "втора-трета...десета цедка" и резултатът става още по-неясен - дано поне "резервоарът" да е нов и минал контрол.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от skydiver » 13 Мар 2019 22:04

Съгласен съм с Akima.
С риск да обидя, ще кажа, че след като възникват такива въпроси, крайният резултат може да е под съмнение.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

gogov
Мнения: 10
Регистриран на: 17 Окт 2018 11:55
Местоположение: Хасково
Автомобил: toyota corolla 1.4 vvt-i E111

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от gogov » 15 Мар 2019 12:37

Не съм сигурен, дали е необходимо да обяснявам, н все пак.. ГИ е от колата на мой приятел, слагана е преди година. Всички специалисти отказват да монтират втора употреба. Съгласиха се да ми я настроят и евнтуално да коригират пропуски или грешки. Пробиването на колектора не подлежи на корекция и за това реших да попитам. За което се извинявам .

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 15 Мар 2019 15:09

gogov написа: 15 Мар 2019 12:37 Всички специалисти отказват да монтират втора употреба.
Не го приемай за опит за обида или нещо такова... Неслучайно специалистите отказват - резултатът трудно би могъл да се предвиди.
Т.е. вероятността да получиш нежелан резултат дори при специалисти е доста голяма..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

gogov
Мнения: 10
Регистриран на: 17 Окт 2018 11:55
Местоположение: Хасково
Автомобил: toyota corolla 1.4 vvt-i E111

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от gogov » 16 Мар 2019 13:08

Не се обиждам лесно, но не мога да се съглася, че ГИ са за еднократна употреба ! Естествено е при монтажа да се ползват нови маркучи, тръби, филтри и т.н. А за "специалистите" темата е дълга.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 16 Мар 2019 15:54

Няма нищо невъзможно... Въпросът бе чисто практичен... ГИ има износваеми части (дюзи и т.н.). А играчката по монтажа и настройката не е малка...
То и лагерите по същата логика 'не са за еднократна употреба', но едва ли би сложил вече работил лагер например в скоростна кутия... Защото ще загубиш сума ти време и доста повече пари ако случайно нещо не работи както трябва...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от skydiver » 17 Мар 2019 14:55

Нямам опит с монтаж на щуцери върху платсмасови колектори. Вероятно не е ракетна технология, но не бих рискувал. Монтирал съм лично над 5 ГИ системи на приятели, но все на коли с алуминиеви всмукатели. Ако се търси добър резултат, свалянето на колектора би помогнало за по-добрата ориентация, а и монтажът би бил по-лесен и качествен. На някои модели глави може да се монтират щуцерите директно на главата( при мен на 1AZ-FE в сервиза така ги монтираха).
Никой няма намерение да обижда никого, а съветът да за съдействие в сервиз е повече от уместен.
Едва ли има само един такъв в региона, където битуваш. Успех :thumbsup:!
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

gogov
Мнения: 10
Регистриран на: 17 Окт 2018 11:55
Местоположение: Хасково
Автомобил: toyota corolla 1.4 vvt-i E111

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от gogov » 17 Мар 2019 15:50

Благодаря !

regs
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Авг 2018 12:36
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от regs » 22 Мар 2019 11:12

Здравейте. Монтираха ми газова уредба на рав4-ката. Уредбата е с връзка по обд. Омаслител нямам, направиха я с впръскване на бензин и според мен това е по добрият вариант. След като изчетох цялата тема не можах да намеря отговор на въпроса който ме терзае, а именно колко % бензин е добре да се впръсква и при какви обороти така, че да се пази адекватно двигателя от прегаряне на клапаните? В момента газовата е настроена да впръсква малко бензин при над 3500 оборота. Благодаря.

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от skydiver » 23 Мар 2019 10:12

Клапаните можеш да ги прегрееш и при 2500 оборота.Най-добре е да заделиш пари за ремонт.
Не си написал кой двигател/поколение Рав4 коментираме.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

regs
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Авг 2018 12:36
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от regs » 24 Мар 2019 15:34

Извинявам се за пропуска рав-ката е второ поколение 2005 година 2,0 VVTI,(с предполагаем приблизителен пробег около 220к км.) Обичайно колата се кара всеки ден и градско и извънградско общо около 60-80 км. След всичко изчетено ми е ясно, че рано или късно ще се стигне до ремонт, въпроса ми е как е най оптимално да се настрои системата, така че този ремонт да бъде възможно най отдалечен във времето.

ПС: Иначе съм доволен от газовото, като човек който нищо не разбира от тези работи уредбата ми изглежда добре монтирана, колата не се усеща като превключва на газ и не се усеща и разлика във въренето. Пробег още не мога да засека. Единственото което ме дразни е, че се чува металическо дрънчене в бутилката при всяко ускоряване и спиране, и колкото повече се изпразва бутилката толкова по отчетливо става това дрънчене. Бутилката е STEP - туроидална с обем 42 литра.

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от YoKK » 24 Мар 2019 20:44

Не трябва да се чува "подрънкване" от поплавъка при намаляне на количеството газ в бутилката. Трябва да се настрои или замени с по- качествен. Проблемът не е в бутилката.

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от skydiver » 24 Мар 2019 21:41

Моят е същия.
Сложих газ на около 100к км.
Изминах 120к км на газ и луфтовете почти бяха изчезнали.
Измерване на луфтовете на твоя двигател ще ти даде горе-долу престава колко още ще можеш да изминеш. Имаше тема, в която бяхме писали за темпото на "потъване" на клапаните.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

regs
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Авг 2018 12:36
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от regs » 25 Мар 2019 09:01

Добре де, така и така ще ходя до сервиза, да погледнат бутилката, да искам ли да ми пренастроят %-тите впръскан бензин при работа на газ и ако да горе долу в какви проценти и при какви обороти? Достатъчно ли е "малко бензин над 3500 оборота"? 300 км. минах на газ (смесено градско извънградско 50/50) и стрелката на бензина почти не е мръднала, което малко ме притеснява... Не че се оплаквам, но съм се наплашил с това прегаряне на легла и клапани и предпочитам да съм сигурен, че всичко което зависи от мен и от майсторите е направено. Благодаря Ви.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост