Масла и добавки POLYTRON

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от slowtraveler » 01 Сеп 2013 01:05

sheha написа:ха сега ако ми обясните как смяната на маслото разваля термостата, ще ви призная!!!
Колега, и аз съм на същото мнение, че по принцип няма логика...
Обаче ако температурата на ДВГ ми спада поради някакво действие, бих отстранил даденото действие като вредно като МНОГО РИСКОВО ако не ми бъде обяснена причината за този ефект...
При всяко понижаване на работната температура сменям термостат (случвало ми се е няколко пъти)..... Иначе се повишава разхода, повишава износването, и зимата спира и парното....
Причините са ясни...
Очакваме логично и технологично оборване на тези истини....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от Scott » 01 Сеп 2013 15:12

sheha написа:... малко цифрички за домашно
Аз явно съм доста тъп и не мога да си обясня две простички нещица, може би ще ми помогнеш:
- защо Политрон не са популярни и нямат дистрибутори в Западна Европа, а предимно в третия свят и Малайзия, Индия, България, Румъния и т.н.
- защо ако е толкова революционна тази технология, тя все още се предава 'от ръка на ръка', а не се е появила една голяма масло-производителна компания, която да повярва на цифричките и да ги погълне барабар с обещанията за 95% намаляване на износването?

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от dimkaraganchev » 01 Сеп 2013 18:09

Явно не си тъп. Но някои си мислят, че сме... tooth.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от zi_zi_top » 01 Сеп 2013 22:44

Ген. Рачо Петров е формулирал тези отношения преди 100 години:
"Умните живеят от глупавите, а глупавите от работа!" laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Периодично се появява по някой гуру във форума и започва да ни продава вълшебни помади за подмладяване... dry.gif :whistle:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

ceko26
Мнения: 488
Регистриран на: 16 Фев 2007 15:47
Местоположение: София

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от ceko26 » 02 Сеп 2013 10:53

Съвсем няма да си взема след като навлизат през американското посолство. Ако приемем, че е има спад на темп. на антифриза само заради маслото единственото което ми идва на ум е , че част от маслото остава по цилиндрите и влошава изгарянето в камерата. Тоя двигател ако от масло изтива лятото - зимата на - 20 какво ще го правиш?
Авенсис 3S-FE

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от iovkito » 02 Сеп 2013 12:12

ceko26 написа: зимата на - 20 какво ще го правиш?
Много добър въпрос! Веднъж карах по магистрала в Румъния при -26 градуса , при поддържане на 110-120 км/ч , колата започна да изстива и при пуснато докрай парно , стрелката за температурата беше доста далеко от средата. Явно и затова тези коли се предлагат с допълнително подгряване за двигателя. Аз искам колата да си ми загрява и да не мисля много за намалено триене в двигателя и пестене на гориво. Много хубаво не е на хубаво.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

gena_bs
Мнения: 844
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 93 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Масла и добавки POLYTRON

Мнение от gena_bs » 21 Мар 2021 19:00

Темата е доста стара, но тъкмо затова има голяма вероятност да има реални мнения вече.
Молбата ми е колеги, които са ползвали конкретно синтетичните двигателни масла 10W40 или 5W40 на бензинови атмосферни мотори да споделят впечатленията си.
Естествено, не смятам да правя смените на интервал почти колкото остатъчния живот на двигателя. tongue.gif

тойотикс
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Юни 2019 19:45
Местоположение: габрово
Автомобил: тойота авенсис д-кат 08г.

Масла и добавки POLYTRON

Мнение от тойотикс » 21 Мар 2021 19:59

gena_bs написа: 21 Мар 2021 19:00 Темата е доста стара, но тъкмо затова има голяма вероятност да има реални мнения вече.
Молбата ми е колеги, които са ползвали конкретно синтетичните двигателни масла 10W40 или 5W40 на бензинови атмосферни мотори да споделят впечатленията си.
Естествено, не смятам да правя смените на интервал почти колкото остатъчния живот на двигателя. tongue.gif
стреляй смело!, ви у бургас поне имате магазин (нямаш 15лв еконт unsure.gif ),на мен от бургас ми го пратиха!, май там е централата .
аз съм дизел де ама то се тая бенз,дизел,маслото е масло + това е оказано че е за бенз и дизел ако не се лъжа ,аз съм турил 5в40 със смяна на 50000км естественно няма да чакам 50 щото егр буха яко сажди вътре и на 20 еися май месец съм планувал смяна ,
РАЗЛИКАТА: преди колата след дълъг преход когато спреш и минеш пред нея от решетката лъха яко жега, изгаряща жега със мирис на антифриз всеки знае за какво иде реч(препечен двигател със тънка миризма на течностии т.н),със политрона няма мирис на заврял антифрис и не такава изгаряща жега,аз лично турнах и добавката от 5олв къде е шишенце от 450гр. доколкото помня тя не е със вискозитет на мед за ядене или по-гъста ,ако беше гъста щях да я пропусна щото може и да трябва постоянно с нея .Течна е като маслото ако прави нещо го прави на база химия (нали уж заглаждала грапавините в цилиндъра за по-добра компресия ,не съм мерил коммпресия преди смяната и сега няма да меря нямам база сравнение)

gena_bs
Мнения: 844
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 93 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Масла и добавки POLYTRON

Мнение от gena_bs » 22 Мар 2021 09:17

Благодаря!
Написах в темата и едва днес видях, че цената е сравнимa с тази на Castrol Edge.
Също така не успях да намеря MSDS (Safety Data Sheet) за Polytron на сайта им. Просто се опитах да разбера какво е базовото масло, но уви.
Има само някакви данни за 15W40, което не ме интересува.
Технически данни и състав - само при поискване, което силно ме озадачи.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Масла и добавки POLYTRON

Мнение от BOz » 22 Мар 2021 13:34

тойотикс написа: 21 Мар 2021 19:59 РАЗЛИКАТА: преди колата след дълъг преход когато спреш и минеш пред нея от решетката лъха яко жега, изгаряща жега със мирис на антифриз всеки знае за какво иде реч(препечен двигател със тънка миризма на течностии т.н),със политрона няма мирис на заврял антифрис и не такава изгаряща жега
Лично аз не знам за какво става въпрос. Мой автомобил освен на "феродо" на друго не ми е мирисал. tooth.gif
Блажени са вярващите.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта