Масла и добавки POLYTRON

samurai
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Яну 2005 13:27

Масла и добавки POLYTRON

Мнение от samurai » 27 Авг 2013 15:29

Колеги,ако някой е ползвал масла и добавки с тази марка,нека даде мнение и препоръки.Дали наистина има ефект от тях така както го пишат в официалният им сайт?
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=& ... GE&cad=rja

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от slowtraveler » 27 Авг 2013 16:20

Хм...
Винаги съм смятал, че производителя на двигателя/автомобила определя периода на смяна на маслото (като указва типа масло което трябва да се ползва - вискозитетен и експлоатационен клас)...
Производителя на масло гарантира дали маслото му отговаря на някакъв стандарт - и толкова...
Затова и такъв тип реклами винаги пробуждат недоверието ми...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

sheha
Мнения: 44
Регистриран на: 15 Окт 2010 12:41
Местоположение: montana

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от sheha » 30 Авг 2013 19:50

Добра вечер,

Аз лично доста четох, по тази тема, накрая реших да пробвам тези продукти и по-точно маслото 10в-40.
Маслото го смених преди 10на дни единственото, което мога да отбележа е че стрелката за температурата на двг сега е със милиметър надолу от предишното си състояние!!
Всичко останало си е като сус всяко нормално масло, но с времето ще се види има ли и други разлики. Реших се да го пробвам след като се запознах с колега, който го ползва от 2 3 години и е доволен. При него температурата се изобразява дигитално и е с 6 8 градуса по-ниска от преди, също при смяна на гарнитура на клапаните е видял чиста до метален бясък повърхност. Той ползва маслото 10в-40 и го сменя на 20к, до момента е минал 3 смени.
Относно интервала на смяна на тубата са написали, да се следи предписания от производителя интервал и състоянието на маслото, като интервала може да нарастне до 25к. всичко зависи от собственика.
Това е от мен, а точно когато взимах маслото казаха че цената му се покачва, по-късно видях това и в нета!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от slowtraveler » 30 Авг 2013 20:36

sheha написа:.... При него температурата се изобразява дигитално и е с 6 8 градуса по-ниска от преди...
Колега, едва ли причината за това е маслото....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

sheha
Мнения: 44
Регистриран на: 15 Окт 2010 12:41
Местоположение: montana

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от sheha » 30 Авг 2013 20:47

..нямам представа, какво се случва, но е факт, че при няколко коли след смяната на маслото с такова стрелкичките(цифрите) показват по-ниска температура!

ceko26
Мнения: 488
Регистриран на: 16 Фев 2007 15:47
Местоположение: София

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от ceko26 » 30 Авг 2013 20:59

Самовнушение е .Температурата на антифриза се регулира от термостата , а главния източник на топлина на двигателя е изгарящата горивовъздушна смес. Може да има спад на температура на маслото ама не и на антифриза.
Авенсис 3S-FE

sheha
Мнения: 44
Регистриран на: 15 Окт 2010 12:41
Местоположение: montana

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от sheha » 31 Авг 2013 10:18

ceko26 написа:Самовнушение е .Температурата на антифриза се регулира от термостата , а главния източник на топлина на двигателя е изгарящата горивовъздушна смес. Може да има спад на температура на маслото ама не и на антифриза.
аз също съм си задавал въпроса по този начин и неможах да му дам нормален отговор, но ще се потретя стрелките и ЦИФРИЧКИТЕ(незнам точно как чрез внушение ще виждаш една цифра вместо друга) отразяващи температурата на двигатела(независомо какво мерят температура на антифриз или масло) показват по-ниски стойности!!!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от iovkito » 31 Авг 2013 10:51

Тази по-ниска температура какво ни топли толкова? Термостатът си е на мястото , за да я контролира , има и перки с 2 скорости , които не съм чувал досега освен при пуснат климатик . На дали тези 2-3 градуса надолу , които уж си въобразяваш , че са голямото чудо на това масло , ще увеличат ресурса на двигателя ти до 1 милион километра.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от slowtraveler » 31 Авг 2013 11:03

Оставяйки встрани липсата на всякаква логика при смяна на масло да се промени температурата на работа на ДВГ мисля, че понижената температура при ДВГ по принцип е проблем...
Двигателя е изчислен да работи на точно определена температура.
При понижена температура разхода на гориво и износването са повишени....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

sheha
Мнения: 44
Регистриран на: 15 Окт 2010 12:41
Местоположение: montana

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от sheha » 31 Авг 2013 11:30

Писах по темата за да помогна на колегата, който я е пуснал, като му споделя моя опит. Няма да защитавам и да влизам в спорове относно качеството на маслото. Отбелязах само че един от ефектите, който производителя отбелязва е налице, останалите немога да коментирам!
Относно кво ни топли тая по-ниска температура, ...примерно че тя е вследствие на намаленото триене!!!!!!!!!!!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от slowtraveler » 31 Авг 2013 13:16

sheha написа:....
Относно кво ни топли тая по-ниска температура, ...примерно че тя е вследствие на намаленото триене!!!!!!!!!!!
Колега, целта на термо-стат-а е поддържане на постоянна правилна температура на двигателя.
Термостата поддържа тази постоянна температура при МНОГО голям диапазон натоварвания и външна температура, пренасочвайки потоците охлаждаща течност.
Отделената при триенето топлина е много малък процент в сравнение с останалата генерирана топлина в ДВГ.
Затова и не смятам, че понижената работна температура е заради 'понижено триене' ......
Най-малкото при дори леко натоварване на двигателя би трябвало температурата да закове на нормалните си показания...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от Scott » 31 Авг 2013 22:02

sheha написа:...Няма да защитавам и да влизам в спорове относно качеството на маслото. Отбелязах само че един от ефектите, който производителя отбелязва е налице, останалите немога да коментирам!
Относно кво ни топли тая по-ниска температура, ...примерно че тя е вследствие на намаленото триене!!!!!!!!!!!
Колега, спор няма че един потопен в маслена баня детайл, в който има две триещи се повърхности (напр. колянов вал) ще загрява околното масло поради загубите от триене. Също е истина, че намаляването на температурата на маслото е сигурен индикатор за намаляване на загубите от триене. Но това важи само за детайли, при които няма допълнителен източник на топлина. Автомобилния двигател е конструиран така, че да поддържа постоянна работна температура чрез охлаждащата система и всяка промяна в тази температура е индикатор за проблем в тази система, а не следствие на намалени загуби на триене. Освен това, обикновено индикатора за температурата на двигателя в автомобила показва температурата на охлаждащата течност, така че е почти невъзможно по него да се съди за намалени загуби от триене.
Единствено е възможно да се съди за намаляване на загубите от триене в двигателя, ако автомобила има индикатор за температурата на маслото и са направени сравнителни измервания при еднакви обороти, еднаква външна температура и еднаква температура на охлаждащата течност и температурата на маслото е по-ниска с това прехвалено масло отколкото преди това. Аз например имам ндикатор за температурата на маслото в колата си, но вродената ми недоверчивост към такива рекламни трикове ме спира от провеждане на този експеримент. tooth.gif

sheha
Мнения: 44
Регистриран на: 15 Окт 2010 12:41
Местоположение: montana

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от sheha » 31 Авг 2013 22:24

Хубави лекций само дето нищо ново не научих!!
Пак повтарям за незнам кой път, има хора които все пак са сипали това масло в колите си и температурните датчици почват да показват по-ниски стойности!!!
това виждат очите, незнам как някой толкова се мъчат да го оборят това нещо???? лекций на тема устройство на охладителната система нямам какво да коментираме тук, колегата е питал относно дадените продукти!
така като гледам май само аз имам допир до тези продукти и казвам това което сум видял, а не каквото съм прочел или съм се съмнявал, мислил.

всеки има право на мение, но да оспорвате нещо, което не сте видели(положението на стрелката за температурата на моята кола) някак не го разбирам.

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от Scott » 31 Авг 2013 23:13

sheha написа:...да оспорвате нещо, което не сте видели(положението на стрелката за температурата на моята кола) някак не го разбирам.
Колега, аз (а и останалите предполагам) не оспорвам(е) положението на стрелката на температурата на колата ти, а качествата на добавките и масла Политрон. Направих си труда да посетя уебсайта им - песимизма ми се затвърди. Провери си термостата, ако наистина стрелката ти е по-долу от нормалното си положение.

sheha
Мнения: 44
Регистриран на: 15 Окт 2010 12:41
Местоположение: montana

Re: Масла и добавки POLYTRON

Мнение от sheha » 31 Авг 2013 23:30

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

ха сега ако ми обясните как смяната на маслото разваля термостата, ще ви призная!!!

п.с. освен моята кола, както съм казал по-горе познавам още 2 собственици, чийто термостати се развалят след смяната на маслото!

аз също бях песимист, поради това сложих маслото чак докато видях кола и човек, който го ползва и съответно е доволен.
сайта и глупавите тестове наистина повече биха отказали бг собственика от покупка.

ето и малко неща, които пък навеждат на мислута че все пак е нещо истинско:
http://www.avtobusi.com/cgi-bin/e-cms/v ... &password=

http://media.wix.com/ugd/a2f297_0dea5b5 ... cc1636.pdf - малко цифрички за домашно

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта