ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

tonitem
Мнения: 61
Регистриран на: 02 Апр 2008 17:58
Местоположение: Благоевград

ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от tonitem » 06 Май 2013 20:05

Привет, колеги! Христос возкресе! Весели празници, много здраве и късмет! Сега на проблема...Колата е ярис 1.4 Д4Д, двигател 1 ND-TV, френска сглобка /рамата започва с VNKK/, 90 к.с. Четейки във форума за добавка Бардал 6 в 1, и съчетавайки почивните дни с разходка до крушунските водопади, сложих в яриса добавката и си тръгнах към вкъщи. Изминавайки близо 300 км, колата пееше и си вървеше нормално, но след това при едно изпреварване и рязко натискане на газта, заби муцуната, светна чек-енджина и изгасна. Представяте си нали в каква ситуация изпаднах, нито напред нито назад в насрещното движение. Нейсе, отбих изключих от контакт и зачаках. След малко запали, поработи на място и я подкарах много внимателно. От тук нататък при всяко рязко подаване на газ, колата гасне. Ходих на един майстор на диагностика, но предполагам, че програмата за тойотата е била стара, защото при светещ чек, компа не регистрира грешка.Сега съм отворен да приема Вашите компетентни мнения за да си оправя колицата, че много си я обичам. Предварително благодаря на отзовалите се.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от TATI » 06 Май 2013 20:38

Сигурно си наблъскал всички боклуци във филтъра, та най-евтиния ти вариант е да си смениш въпросния филтър. Пък и кой знае кога е сменян за последно.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

tonitem
Мнения: 61
Регистриран на: 02 Апр 2008 17:58
Местоположение: Благоевград

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от tonitem » 06 Май 2013 21:09

Забравих да кажа преди, че първата ми работа беше да сменя горивния филтър, но нещата не се промениха.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от zi_zi_top » 06 Май 2013 21:32

TATI написа:Сигурно си наблъскал всички боклуци във филтъра, та най-евтиния ти вариант е да си смениш въпросния филтър.
+1

Въпреки, че си го сменил, добавката е вдигнала всички утайки от резервоара и ги е наблъскала във филтъра. Побързай със смяната, защото ако някои се просмучат и минат нататък ще запушиш дюзите.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от TATI » 06 Май 2013 21:35

Ако си сигурен, че диагностиката не е показала нищо, то най-вероятно проблема може да е нещо механично, но пък при светнал чек, би трябвало да имаш записана грешка. Иди и на втора диагностика.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

tonitem
Мнения: 61
Регистриран на: 02 Апр 2008 17:58
Местоположение: Благоевград

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от tonitem » 06 Май 2013 22:12

искате да кажете да сменя горивния филтър още веднъж, така ли?

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от zi_zi_top » 06 Май 2013 22:15

Да и ако имаш много останало гориво го източи и промий резервоара преди да заредиш отново.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от SFINKS » 07 Май 2013 13:50

"Сигурно ,вероятно , евентуално "

Колега отиди в Тойота да ти направят диагностика и да се види каква е гешката , после започвай да сменяш половината чаркове по автомобила :censored:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

tonitem
Мнения: 61
Регистриран на: 02 Апр 2008 17:58
Местоположение: Благоевград

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от tonitem » 07 Май 2013 16:12

Ей, момчета! Ако не сте вие, не знам какво ще правя. Смених отново горивния филтър, прочистихме резервоара, сменихме цедката, че се беше скъсала почти. Голяма гняс, голямо нещо. Имам чувството, че вътре си живеят едни амеби или други анаеробни микроорганизми. И така, сега колата до момента не е влизала в авариен режим. Чека изгасна /сигурно докато беше свален акумулатора/. Дано се е оправила. Сега последно питане-да сложа ли пак добавка и каква, или да си карам само с чиста нафта. Благодаря отново за предложенията, които надявам се решиха проблема.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от scorpion » 07 Май 2013 17:02

tonitem написа: ...
Четейки във форума за добавка Бардал 6 в 1, и съчетавайки почивните дни с разходка до крушунските водопади, сложих в яриса добавката и си тръгнах към вкъщи. Изминавайки близо 300 км, колата пееше и си вървеше нормално, но след това ...
Сега съм отворен да приема Вашите компетентни мнения за да си оправя колицата, че много си я обичам. Предварително благодаря на отзовалите се.
tonitem написа:Ей, момчета! Ако не сте вие, не знам какво ще правя. Смених отново горивния филтър, прочистихме резервоара, сменихме цедката, че се беше скъсала почти. Голяма гняс, голямо нещо. Имам чувството, че вътре си живеят едни амеби или други анаеробни микроорганизми. И така, сега колата до момента не е влизала в авариен режим. Чека изгасна /сигурно докато беше свален акумулатора/. Дано се е оправила. Сега последно питане-да сложа ли пак добавка и каква, или да си карам само с чиста нафта. Благодаря отново за предложенията, които надявам се решиха проблема.
Браво, че си се оправил ... И все пак. Кой те кара да слагаш добавка, след като колата си е вървяла нормално biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Ако не беше слагал тази добавка, нямаше да събудиш амебите и другите анаеробни организми. Колата си е била резистентна към БГ дизел.

Всичко това на шега разбира се. Може би добавката е допринесла, може би поради скъсана цедка, филтър и прочие ... Покарай известно време с по-скъпичкия дизел (аз примерно съм доволен засега от този на Лукойл). Аз лично досега съм слагал само веднъж добавка взета от ТМ Ауто - Про тек (18 лева за 60 литра) по тяхна препоръка за профилактика.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от zi_zi_top » 07 Май 2013 17:20

scorpion написа: ... Покарай известно време с по-скъпичкия дизел (аз примерно съм доволен засега от този на Лукойл)...
+1 за Ектодизела на Лукойл :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от mirott » 07 Май 2013 17:44

SFINKS написа:"Сигурно ,вероятно , евентуално "

Колега отиди в Тойота да ти направят диагностика и да се види каква е гешката , после започвай да сменяш половината чаркове по автомобила :censored:
E, защо така на своя глава действаш? Трябваше в ТМ Ауто да отидеш, да ти направят 1 хубава диагностика, да ти сменят само горивния филтър без нищо друго, да ти приберат едни 200-300-400 лв, след 2-3 дена да им кацнеш пак със задръстен филтър щото не са сменили горивото и на са почистили нищо...и те така! Нали, СФИНКЦЕРЧЕ ?!
А сега сериозно-браво за постигнатия успех! :thumbsup:

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от SFINKS » 07 Май 2013 18:04

Опааа , Вършечкия калъф се включи .
До колкото си спомням беше много голям фен на добавките и пръв адвокат на майната дето ги пласира .
Айде сега да обясниш на човека що така почти успя да си прецака автомобила с тия магически мехлеми .
Някой махленски гуро като теб го е посъветвал че мехлемите са чудо и виж какъв е резултата.

Второ ,поради безброй причини официалният сервиз винаги ще бъде по-добър от кварталният майстор или от системата направи си сам . Това че не е по джоба на всеки си е лично негов проблем .Хубаво евтино няма , няма и да има никога .
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от zi_zi_top » 07 Май 2013 21:53

Аз от опит знам какво трябва да се направи, но нямам нито време, нито желание да го правя сам и обикновено ползвам услугите на ТМ Ауто или сервиза на Ауто Плюс. Това не пречи да дам съвет на човек, който има желание и време да си помогне сам. smile.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: ярис 1.4 D4D гасне при рязко ускорение

Мнение от mirott » 08 Май 2013 09:10

Виж са, Бургаско-Софиенски сополанко, Цфинксе ненагледен! Човека не си е прецакал колата, просто е почистил горивната система. Ама на проста тиква като теб няма смисъл да се обяснява! Да, добавките вършат прекрасна работа! Ама друго си е в оторизирания сервиз, имал бол пари-дал! Това, че има хора дето могат да си правят нещата сами и то в пъти по-добре ( и по-евтино) от който и да било сервиз, и търсят помощ по форумите, не знам защо Цфинктерската ти празна кратуна трябва да е подразнена?! Някой да те кара да слагаш добавки? А и да искаш да си направиш нещо сам, знаем че не можеш с 2-те леви ръчички... biggrin.gif
Второ, по безброй причини системата направи си сам (за който може, който е като Цфинктерчето си е негов проблем) или кварталния майстор са в пъти по-добро решение от който и да е официален сервиз. И като пари, и като качество. Но на празноглавци като теб няма как да им се налее акъл! Това, че ти не си виждал с ограничения си мироглед хубаво и евтино, не значи, че няма...или?! :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 41 госта