Покупка на Avensis T25 VVTi 2003-2009 - съвети и обяви ?

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от slowtraveler » 02 Окт 2018 20:46

3. И на мен не ми бяха много комфортни спирачките на Авенсиса... Някак си 'еластични' бяха... От нов..
Иначе за комфорта на возия - бях много доволен от Т22... Предполагам Т25 също не е зле, защото следващият също бе горе-долу ОК (малко по-твърд)..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

rpetkov
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Сеп 2017 20:01
Местоположение: София, Дупница
Автомобил: Toyota Avensis

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от rpetkov » 03 Окт 2018 08:16

Като им свикне човек на спирачките (които наистина са особени на Т22) няма проблем. От време на време се качвам на служебен Хюндай - i30, 2017г и там с настройките в главата ми по инерция за Т22 направо кове, докато не превключа че съм на др. автомобил и на практика. С такава лекота се спира. После като се кача на Авенсиса (който е и със 18г по-стар) ще катастрофирам направо, а съм с нови накладки от пролетта :D докато не превключа отново между двете коли. Сериозна разлика се забелязва и в хидравликата на волана. Като возия обаче Т22 не отстъпва на новия Хюндай, че даже го превъзхожда (лично мое мнение). Абе Авенсиса си е страхотен.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toyota Avensis, 1.6. 4a Fe, Февруари 2000г

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от Cealtex » 03 Окт 2018 10:41

dondomates написа: 02 Окт 2018 19:53 1. Бордкомпютъра, този в средата, не работи. Казаха ми, че били намерили за 300 кинта и още не се знае колко за работа. След бърз ресърч открих втора ръка от Англия за около 100 кинта. Видях, че може и само подсветката да е изгоряла. Ако приемем, че е не е подсветката, а си е заминал изцяло, има ли нещо друго, което трябва да се вземе освен дисплея, който видях, че върви с духалките. Съвети по този въпрос? Това не ми е толкова важно, тъй като няма да ми се отрази по никакъв начин, предполагам. Ако греша, поправете ме.
При мен на това място ми е "15-тата" жабка, но самия детайл отново върви с декоративната част за духалките, като самите духалки могат да се махат. Имат едни тънки пластмасови зъбчета и пластинки, които могат лесно да се счупят, но при внимателна работа няма да има проблеми. Относно дали ще ти трябва нещо друго, то най-вроятно НЕ. След като махнеш декоративната лайсна с издърпване от страната на пасажерската врата и така продължаваш до поставката за чашка (която най-вероятно ще изкочи сама при махането на лайсната) ти се откриват 2 симпатични болтчета, които след като махнеш с издърпване ще ти остане в ръцете целия борд компютър. Но бъди внимателен, защото все пак към него има закачена букса с кабел и отделно същото за копчето за аварийните светлини. Откачаш двата кабела и в зависимост дали новия борд върви с духалките или не действаш спрямо ситуацията. След това по обратния ред събираш панаира и си тестваш свършената работа.
► Виж съдържание
► Виж съдържание
Само не съм сигурен дали този борд е различен при ляв/десен волан, но повече клоня към - НЕ. Защото със сигурност въздуховода (към двете духалки) зад жабката/борда е.

Това ли си гледал - ЦЪК? Цената му с доставка излиза до 70 лева :whistle:

Отделно в ОЛХ/Базар със сигурност има доста обяви за части, може и да е добра идея да се погледне там или другите сайтове за части (Мобиле, Карс и т.н.). Въпреки, че аз като си търсих 2 стопа за моята общо взето цените бяха 150 за брой, а аз от Германия си ги взех за 35€ броя :whistle:.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от dondomates » 03 Окт 2018 11:10

@Cealtex, благодаря ти за мнението! Определено ми е в голяма помощ :cheers: Може би това съм гледал или подобно. Бяха по 30, 40 лири. Иначе, да, ще проверя и местните търговци какво предлагат стига да взема колата.

В момента съм забил в търсенето на сервиз. Звъннах в Алком, човека беше супер любезен и ми обясни, че могат да прегледат всичко друго, но не и да ми направят диагностика. На бензиновите не правели. Което ме навежда на мисълта, че явно не е толкова просто да се разчете правилно. Което определено ми е проблем sad.gif Не съм звънял още в Тойота, защото се съмнявам, че ще могат да ме вземат в петък. Писах и на колегата модеатор, мехаННика, но той човека си има други грижи, а и беше казал, че в Тойота би прочели по-добре колата от него.

Помагайте колеги. Какво да правя, къде да ходя. Знаех, че няма избор на такива автомобили, но не очаквах и да няма къде да я прегледам обстойно unsure.gif

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от Cealtex » 03 Окт 2018 11:38

dondomates написа: 03 Окт 2018 11:10 @Cealtex, благодаря ти за мнението! Определено ми е в голяма помощ :cheers: Може би това съм гледал или подобно. Бяха по 30, 40 лири. Иначе, да, ще проверя и местните търговци какво предлагат стига да взема колата.
► Виж съдържание
Помагайте колеги. Какво да правя, къде да ходя. Знаех, че няма избор на такива автомобили, но не очаквах и да няма къде да я прегледам обстойно unsure.gif
Бих те посъветвал да звъннеш колкото се може по-бързо в Тойота Изток/Запад (в зависимост къде се намира набелязания екземпляр) и да пробваш все пак дали в петък не могат да ти помогнат с една диагностика. В противен случай, ще трябва да чакаш някой колега да сподели за диагностика и т.н., аз лично съм с вързани ръце тук.

Относно борда и търсенето му тук, малко ми е съмнително и най-вече за цената, която ще искат нашите таргаши, но не пречи да пробваш. А от обявата се вижда разположението на двете букси на борда и почти забелижима 3-тата за аварийките (точно между двете духални, но е едва-едва се виждат контактите).
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от dondomates » 03 Окт 2018 13:30

Записах час за понеделник в Тойота. Да видим какво ще кажат там агентите. До сега там не съм бил. Предполагам преди да я вкарат ще ме питат от какво се притеснявам?

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от Cealtex » 03 Окт 2018 19:55

dondomates написа: 03 Окт 2018 13:30 Записах час за понеделник в Тойота. Да видим какво ще кажат там агентите. До сега там не съм бил. Предполагам преди да я вкарат ще ме питат от какво се притеснявам?
Аз пък за първи път стъпих онзиден, заради сервизната кампания за въздушните възглавници, за която ще оставя автомобила другата седмица. Най-вероятно ще те питат и какво те притеснява относно автомобила, но все пак им обясни, че имаш интерес към закупуването му и, че искаш да бъде прегледан и диагностициран с голямо внимание. Все пак е добре да знаеш за всеки проблем предварително, ако има такъв разбира се. Предполагам и се надявам също така, че ще си свършат работата отговорно и, че това ще бъде твоя автомобил.

Успех и дано наистина всичко да е точно :thumbsup:
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от dondomates » 03 Окт 2018 21:47

Cealtex написа: 03 Окт 2018 19:55 Успех и дано наистина всичко да е точно :thumbsup:
Благодаря за пожеланието :cheers: И аз силно се надявам да си свършат отговорно работата, че съм го ял преди време от един друг официален сервиз преди години, когато още не бях стрелян заек. Не, че не могат и тук да си оставят ръцете, но да не съм черноглед smile.gif

Може да ви се стори тъп въпроса, но какво трябва да очаквам да ми дадът след диагностиката? Смисъл, нещо разпечатано от закачването на колата и на другите им машини? Или ще дойде приемчика и ще ми каже, бате, става или пък не става :D Което за мен ще е много несериозно. Ако някой има инфо нека да сподели.

plamenk69
Мнения: 19
Регистриран на: 26 Мар 2013 14:06
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Corola Verso 1.6vvti - 2003г.
Получена  благодарност: 1 път

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от plamenk69 » 04 Окт 2018 10:15

dondomates написа: 03 Окт 2018 21:47 Може да ви се стори тъп въпроса, но какво трябва да очаквам да ми дадът след диагностиката? Смисъл, нещо разпечатано от закачването на колата и на другите им машини? Или ще дойде приемчика и ще ми каже, бате, става или пък не става :D Което за мен ще е много несериозно. Ако някой има инфо нека да сподели.
Когато карах моята на диагностика, я вкараха вътре и после дойде приемчика и ми каза, че колата е добре, само накладките са за смяна след 10 - 15 хил.км.
Като го питах нещо черно на бяло няма ли, ми отговори, че трябвало да кажа предварително, че искам разпечатка.
Това беше преди 5 години. Сега не знам как са нещата.
Корола Версо 1.6vvti - 2003 г.

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от nitsodar » 04 Окт 2018 10:27

Миналата година, когато продавах моята Т25, купувачите искаха тест в Тойота. Там им дадоха разпечатка с данните от диагностиката, като допълнително казаха какви проблеми има или дали нещо предстои да се сменя. Поне в Сливен беше така, но мисля,че навсякъде ще е практика вече...
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от dondomates » 04 Окт 2018 11:10

Супер, благодаря за инфото, колеги! Значи аз все пак ще си кажа, че очаквам очаквам разпечатка. Не, че ще разбера нещо от нея, но все пак smile.gif

Аватар
dondomates
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Сеп 2018 22:41
Местоположение: София

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от dondomates » 04 Окт 2018 17:23

И последното нещо, което ме мъчи. Ако лапа яко масло ще го хванат ли в сервиза? Или аз ще го хвана след сервиза? tooth.gif

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 180 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от batececo » 04 Окт 2018 17:34

На познат не са "хванали" литър на 1000 км, явно катализатора добре се справя... след като е покарал го е разбрал и са свалили мотора на масата :)
Друга марка, голяма бензинка, но... все тая...

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от Cealtex » 05 Окт 2018 10:06

dondomates написа: 04 Окт 2018 17:23 И последното нещо, което ме мъчи. Ако лапа яко масло ще го хванат ли в сервиза? Или аз ще го хвана след сервиза? tooth.gif
Не съм сигурен, че това може да се хване с диагностика и т.н., а по-скоро с каране и все пак, ако някой има някой скрит номер в ръкава да сподели на колегата.

Когато оглеждаше колата случайно да си забелязал да е мит мотора? В случай, че не е мит (в което супер се съмнявам) все пак може да се види за някакви стечки и умаслявания тук и там, които не са нормални, но при измит мотор ще видиш само блясък и изящество :whistle:.

Отново ти пожелавам успех в понеделник и си вземи всичкото разпечатки от Тойота.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Предстояща покупка Avensis T25 1.8

Мнение от slowtraveler » 05 Окт 2018 10:31

Теч на масло се забелязва точно при измит двигател... Иначе пръските и парите хвърчат навсякъде и се лепи прахоляк..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта