Аларма Corolla Verso

Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Аларма Corolla Verso

Мнение от dnedkov » 07 Мар 2013 20:37

Здравейте, колеги. От известно време имам проблем с алармата на Corolla Verso (от подписа ми). Започна да се задейства от много слаби вибрации и шумове, което не го е правила преди. Освен това от скоро, при заключване на колата, след около 2-5 секунди алармата се включва(но не винаги). Има ли някаква настройка на чувствителността, която мога да коригирам сам, или трябва да посетя сервиз?

П.С. Имам съмнения, че проблема ми се появи след сваляне на акумулатора за зареждане. Има ли някаква връзка това?
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Аларма Corolla Verso

Мнение от ss_mitko » 08 Мар 2013 07:57

Има датчик за чуствителност на алармата, повечето са в самата аларма.Има потенциометър, който с малка отверка се настройва. Но може чуствителноста да се настройва и през дистанционното, зависи от алармата. Самата аларма или датчика трябва да са закрепени към купето а не висящи във въздуха. Проблемът ти е дошъл точно от зареждането на акумолатора, когато има повече ток алармата става по чуствителна.

Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Аларма Corolla Verso

Мнение от dnedkov » 13 Мар 2013 08:39

Здравейте, колеги. Ходих в сервиз и се оказа, че проблема е в бутона на предният капак (прекъсвача, индикиращ отварянето му). Момчето от сервиза докато му бутна кабелната обувка, и кабела му остана в ръцете. Беше доста ръждясала и клеясала. Засега кабела е откачен и изолиран и вече няколко дена не се наблюдава проблем.
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

Bandi7
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Авг 2016 14:43
Местоположение: България

Аларма Corolla Verso

Мнение от Bandi7 » 25 Юни 2021 09:38

На версото на няколко пъти само като го напече жегата си включва аларама без причина.
Някакви идеи защо е така ?

plamenhar
Мнения: 45
Регистриран на: 20 Юни 2019 09:08
Местоположение: София
Автомобил: Toyota corola 2019

Аларма Corolla Verso

Мнение от plamenhar » 25 Юни 2021 14:24

Вероятно от обемните датчици в купето.
Навремето на рейсера така се включваше.Лепнах черно тиксо на половината от датчика и спря да се задейства от горещината.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта