Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

zaxcool
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2011 10:33

Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от zaxcool » 10 Фев 2013 22:49

Здравейте! От доста време следя форума и научих доста полезни неща от него, за което съм Благодарен. Собственик съм на Авенсис 2004 година, дизел, 2000 кубика, 116 коня. Проблема е следния - при подаване на газ след определен пробег, да кажем 4,5 километра, колата започва да губи мощност, все едно няма турбо, спирам за около минута, като оборотите и работата на двигателя са нормални, тръгвам и проблема се оправя. Само да уточня, че това ми се случвало около 3,4 пъти и през всички тези пъти, горивото в резервоара беше на минимум, дори на няколко пъти резервната лампа светваше, не светват никакви други лампи по таблото. Ще съм Ви много благодарен, ако кажете някакви мнения от какво най- вероятно може да е проблема. Благодаря предварително!

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от Kiki » 11 Фев 2013 07:30

Обикновено дизелов автомобил не би трябвало да се остава на резерва, защото горивата в България не са на нужната висота. Когато горивото в резервоаре е малко, вероятноста помпата да засмуче боклуци е голяма.
Сигурно при теб това не е проблема, но казвам, защото ми прави впечатление, че често караш на резерва.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от mirott » 11 Фев 2013 13:25

Kiki, ти сериозно ли?! Освен всичко друго дето не става в тия Тойоти ми сега и не можели на резерва да карат...
Тая тема четохте ли?
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=23404

zaxcool
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2011 10:33

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от zaxcool » 11 Фев 2013 15:10

mirott написа:Kiki, ти сериозно ли?! Освен всичко друго дето не става в тия Тойоти ми сега и не можели на резерва да карат...
Тая тема четохте ли?
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=23404
Да четох я, искам само да добавя, че горивния филтър заедно с маслото е сменяно преди около 7000км в Тойота Хасково. Преди около 1 месец си взех колата от сервиз (но не в Тойота), закарах я просто да й направят общ преглед - спирачки, окачване и т.н. Казаха ми, че имало някаква грешка свързана с АBS или ТRS и я изчистили, други грешки нямало, а и пак повтарям че никакви предупредителни лампи не светват по таблото при тази ситуация. А това, че тази ситуация ми се случвала 4,5 пъти и то само при минимално количество нафта, не означава че карам на резерва постоянно. Но наистина това ми се е случвало, поне за сега, само и единствено когато горивото е минимално и когато резервата почва да свети, малко странно. Благодаря за отговорите!

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от ss_mitko » 11 Фев 2013 16:11

zaxcool написа:
mirott написа:Kiki, ти сериозно ли?! Освен всичко друго дето не става в тия Тойоти ми сега и не можели на резерва да карат...
Тая тема четохте ли?
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=23404
Да четох я, искам само да добавя, че горивния филтър заедно с маслото е сменяно преди около 7000км в Тойота Хасково. Преди около 1 месец си взех колата от сервиз (но не в Тойота), закарах я просто да й направят общ преглед - спирачки, окачване и т.н. Казаха ми, че имало някаква грешка свързана с АBS или ТRS и я изчистили, други грешки нямало, а и пак повтарям че никакви предупредителни лампи не светват по таблото при тази ситуация. А това, че тази ситуация ми се случвала 4,5 пъти и то само при минимално количество нафта, не означава че карам на резерва постоянно. Но наистина това ми се е случвало, поне за сега, само и единствено когато горивото е минимално и когато резервата почва да свети, малко странно. Благодаря за отговорите!
Според мен просто лампата за резервата ти светва твърде късно и реално нямаш достатъчно гориво.Проблема ти се е появил след като са трили грешките ли? Питам те защото може без да искат да са променили датчика за нивото на резервата.

zaxcool
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2011 10:33

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от zaxcool » 11 Фев 2013 16:18

ss_mitko написа:
zaxcool написа:
mirott написа:Kiki, ти сериозно ли?! Освен всичко друго дето не става в тия Тойоти ми сега и не можели на резерва да карат...
Тая тема четохте ли?
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=23404
Да четох я, искам само да добавя, че горивния филтър заедно с маслото е сменяно преди около 7000км в Тойота Хасково. Преди около 1 месец си взех колата от сервиз (но не в Тойота), закарах я просто да й направят общ преглед - спирачки, окачване и т.н. Казаха ми, че имало някаква грешка свързана с АBS или ТRS и я изчистили, други грешки нямало, а и пак повтарям че никакви предупредителни лампи не светват по таблото при тази ситуация. А това, че тази ситуация ми се случвала 4,5 пъти и то само при минимално количество нафта, не означава че карам на резерва постоянно. Но наистина това ми се е случвало, поне за сега, само и единствено когато горивото е минимално и когато резервата почва да свети, малко странно. Благодаря за отговорите!
Според мен просто лампата за резервата ти светва твърде късно и реално нямаш достатъчно гориво.Проблема ти се е появил след като са трили грешките ли? Питам те защото може без да искат да са променили датчика за нивото на резервата.
Преди това ми се случи, но не му отдадох достатъчно внимание. Но определено има логика в това което казваш за късното светване на лампата.

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от Kiki » 11 Фев 2013 19:25

mirott написа:Kiki, ти сериозно ли?!
Съвсем сериозно. Ти дизел ли караш?
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от veso_hds » 11 Фев 2013 21:24

Кики е абсолютно прав! Имам РАВ 4 със същия мотор като на колегата и в книжката му пише да не се оставя резервоара под 1/4 ниво.Това ще рече при 57л. резервоар-14л.В началото и аз карах често на резерва и стигнах до сервиза на тойота в Бургас,където ми почистиха клапаните на ГНП и ми препоръчаха да не я карам на резерва(естествено понякога се налага,но да не става практика).
На мой приятел му чистиха резервоара на Мерцедес Вито и пред очите ми изкараха половин кофа черна мътилка.Ако не я бях видял с очите си нямаше да повярвам.
Към колегата-сменяй по-често горивния филтър и то с ОРИГИНАЛЕН.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

zaxcool
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2011 10:33

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от zaxcool » 11 Фев 2013 21:50

veso_hds написа:Кики е абсолютно прав! Имам РАВ 4 със същия мотор като на колегата и в книжката му пише да не се оставя резервоара под 1/4 ниво.Това ще рече при 57л. резервоар-14л.В началото и аз карах често на резерва и стигнах до сервиза на тойота в Бургас,където ми почистиха клапаните на ГНП и ми препоръчаха да не я карам на резерва(естествено понякога се налага,но да не става практика).
На мой приятел му чистиха резервоара на Мерцедес Вито и пред очите ми изкараха половин кофа черна мътилка.Ако не я бях видял с очите си нямаше да повярвам.
Към колегата-сменяй по-често горивния филтър и то с ОРИГИНАЛЕН.
Да така е, не трябва да се оставя резервоара празен, но........ По големите страхове и опасения ми бяха, случайно да няма някакъв проблем по двигателя (сериозен), но явно наистина с нафтата която караме и в комбинация с малкото гориво в резервоара се получава това. И все пак повече мнения няма да са ми излишни! Благодаря!!!

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от mirott » 12 Фев 2013 09:33

Да Кики, имам и дизел ама не Тойота а Исузу. И Голф 2 1.6 ТД съм имал над 200 000 км! И никога не съм имал подобен проблем. Тия Тойоти, ей... biggrin.gif! Щом в книжката пише... :censored:

neznaiko
Мнения: 124
Регистриран на: 24 Яну 2008 22:37
Местоположение: София

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от neznaiko » 12 Фев 2013 18:40

ss_mitko написа: Според мен просто лампата за резервата ти светва твърде късно и реално нямаш достатъчно гориво.Проблема ти се е появил след като са трили грешките ли? Питам те защото може без да искат да са променили датчика за нивото на резервата.
Ако е така, не трябва ли проблемът да си остава и след работа на място?
2001 Avensis D-4D, 2004 Avensis Verso D-4D

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от veso_hds » 12 Фев 2013 21:03

"Щом в книжката пише... :censored:"
Иронията ти за експлоатационната книжка е неуместна.Моята е 328 стр. и в нея има изключително ценна информация.Предполагам,че японците не са по -прости от нас,за да я напишат.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от mirott » 13 Фев 2013 09:35

Каква ирония? Несериозно е да напишеш да не остава колата с по-малко от 10-15 л гориво в резервоара! И това не за ЗАЗ а за кола дето струва една камара пари! Ами да го премахнат тоя проблем като искат да ми вземат парите! И като искат да са име номер 1 !!! :censored:

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от Владислав » 13 Фев 2013 14:06

Неееееее.ХОНДА е НОМЕР 1 !
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Проблем- загуба на мощност при подаване на газ Авенсис 2

Мнение от mirott » 13 Фев 2013 15:15

Може и да не е, но в никоя книжка на Хонда не пише да не се оставя с по-малко от определено количество гориво! Има гориво-върви! Няма-не върви! Елементаврно е, ама не и за Тойота... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 144 госта